Došlá hlášení k 13.10.2010

AF4JFOK1AOUOM8AQOK1AROK1AXD
OK1AYUOK1AYYOK2BHSOK2BIUOK2BLD
OK2BMUOK2BNDOK2BWMOK1CZOK1DJS
OK1DNOK1DQPOK1DQTOK1DWJOK1DX
OK1DXDOK1DXKOK1FCAOK1FENOK1FFA
OK1FHIOK1FJWOK1FUAOK1FWWOK1FZM
OK1HASOK1IAPOK1IFOK1JDROK5JM
OK1JOCOK1JPOOM4LPOK1MCWOK1MDK
OK1MGWOK1MWWOK1MYOK1MYAOM8ON
OK2PDNOK2PDTOM6PGOK1PIOM3PV
OK2QAOK1ULLOK1XCOM3YFTOK2ZC
OK2ZW

Děkujeme za účast! Deadline k zaslání hlášení byl 12.10.2010, další hlášení nebudou zahrnuta do výsledků.
Oficiální výsledky najdete ZDE
V denících se vyskytují volačky od kterých nedošlo hlášení (lost in battle), a to: OK1ATP, OK1AWG, OK2EA, OK1PGS, OK2PIM, OK7PY, OK5TM, OM5VS, OM1XQ a OK2YT. Samozřejmě zaslání hlášení není povinné, ale je to škoda...

Slovo pořadatele

V příspěvků účastníků se objevují následující body se vztahem k závodu a jeho podmínkám, jež by se mohly využít v případných dalších kolech. Především:
 • Zda závod pořádat pravidelně s nějakou periodou (a jakou)
 • Zda je vhodná hodina konání, a to ve vztahu k možnostem operátorů a k podmínkám šíření
 • Zda je volba kmitočtových pásem vhodná

 • Pokud chcete, můžete svůj názor sdělit vyhodnocovateli (pak se objeví na této stránce).

  Komentáře účastníků

  Schválně vynechávám informace o výsledku - počkejte si na uzávěrku!

  AF4JF

  Pasmo 160m je hodinu po poledni nepouzitelne dokonce i v Americe. Zrovna tak 80m, na zadnou stanici jsem nenarazil a to jsem se snazil (mimo jine proto, ze ve stejnou dobu probihal ARRL VHF Contest a sedel jsem v hamshacku).
  Pro priste bych doporucil zaradit pasmo 2m nebo i 70cm, na techto pasmech jsme coby OL vysilat mohli zatimco na 80m ne.
  Za sebe opet vznasim pripominku ze kdyby se tahle akce konala rano ceskeho casu, mohl bych i udelat QSO s nekym z ostatnich ucastniku. Uznavam ale, ze pro kolegy napr. v Japonsku by to byl problem.

  OK1AOU

  Uspořádání závodu byl výborný nápad, doporučuji každoročně opakovat

  OK1AR

  Po 41 létech spojení na 1,8 MHz !!! /naposledy v roce 1969/ Jen kvůli OL party jsem natáhl nad dvorem drát cca 30 m, ve výšce 8 metrů.
  Připasováno T článkem a cca 60 Wattů. Bohužel, tahal jsem to narychlo po návratu ze setkání amatérů ve Strojeticích a stačil jsem si přitom urvat kabel od reléové skříně antén pro ostatní pásma. Mezi první a druhou hodinou závodu jsem stačil zaimprovizovat a těch 30 m drátu pro 1,8 MHz proměnit, s použitím 10 m PK1,v dipol 2x19,8 m pro 3,5 MHz. Pouze 3 metry nad zemí, kam jsem potmě ze štaflí dosáhl. Zápornou hodnotu zisku této antény jsem kompenzoval příslušným výkonem 800 Wattů až do doby, kdy mi žena přišla vynadat, že ji zamrzá obraz na DVBT. Takže jsem závod ukončil předčasně, neb je pravděpodobné, že obraz zamrzal i sousedům, ne-li celému městu.
  Doposlouchal jsem alespoň konec závodu a pokochal se téměř zapomenutými značkami kamarádů z mladých let.
  Těším se napřesrok.

  OK1AXD

  Děkujeme za pořádání - mělo by to být aspoň každý rok na jaře a na podzim. Bylo dost stanic.
  Jarda OK1AYY neměl večer sílu to zapnout, ale prý by byl třetí HI.

  OK1AYU

  Ahoj Pavle, tak se ti zase podařilo vytáhnout na jeden večer starý pardály z děr. Jak vidět, zařízení i antény ještě máme, klíč v ruce taky udržíme, tak proč si vlastně stěžujeme, že ta stošedesátka už není co bývala ?
  Sedmiletá perioda OL party mi vyhovuje (dobré věci je třeba si šetřit), ale v mezidobí bychom to mohli občas proložit nějakým "telegrafním pondělkem", kde by se nezávodilo, ale jenom drbalo.

  OK2BHS

  Má účast byla jen velmi symbolická (viz. výsledky). Po rekonstrukci střechy domu s provizorní anténou (dipol 80m cca 100cm nad plochou střechy) a výkonem max 10W.

  OK2BMU

  Má další info na svých stránkách www.qsl.net/ok2bmu/

  OK2BWM

  Našel jsem chvilku času a dal body několika stanicím.
  Jinak od roku 1985 (to jsem konečně udělal WAC na 160m) jsem do roku 2007 nevysílal.
  Zařízení jsem oprášil až v létě 2007! (to se toho změnilo, že jsem lapal po dechu!!)

  OK1CZ

  Příjemná akce, rád jsem slyšel staré kamarády a dal si do souvislosti staré značky s novými. Závod mě zastihl v podhůří Orlických hor, kam jsem s sebou přitáhl K3 a vysílal s 20 - 40W na něco co zbylo po Windom anténě potom, co mi delší rameno někdo venku o dost zkrátil. Ant byla ze dvou třetin uvnitř na půdě 6m nad zemí a zbytek uvázaný dole na keři, celková délka asi 20m. Doladil jsem to provizorně až 20 minut po začátku závodu, ale byl jsem docela překvapen, že jsem se vůbec dovolával, hlavně na 160m.
  Bylo by fajn závod zopakovat třeba jednou ročně. Čas je celkem jedno, stejně se nikdy nezavděčíme všem, osobně mi pozdní večer vyhovuje.

  OK1DJS

  dík za Tvůj čas který jsi tomu dal a dáš.Je to milá vzpomínka na ty časy kdy jsme proháněly 160ku bez QRM
  Honza ok1djs ex OL1AIY (brzy cca po roce jsem dostal zákaz provozu za 10 W s LS50)

  OK1DN

  Byla to výborná akce. Díky za organizaci.

  OK1DX

  Anténa na 80m by se doma našla, horší to bylo se 160m. Nakonec provizorium - několik hodin před závodem jsem z vrcholu stožáru spustil 41m drát (jakýsi slopper), píchnutý do střední žíly koaxu, stínění připojeno na vrcholu stožáru. To přeci musí jít doladit! Jelikož pozemek malý, nezbývalo než přečnívajícím drátem (cca 15m) postupně omotat cik cak tam se vyskytující stromky. PSV zpočátku hrozné, nicméně nejlepší pod bandem tak zkracovat! Když jsem odstříhal cca 6m tak jsem už skoro nevěřil úspěchu, nicméně PSV lezlo pořád dolů, tak jsem pokračoval a dostal se na 1.5 uprostřed bandu. Malý zázrak. Na QSO po OK to stačilo, ale zůstal jsem raději jen u 100W by se některý strom nevznítil.
  Vlastní party fajn, rád jsem slyšel mnohé kolegy po letech, zvláště pak ty co se zjevili v tomto kole poprvé. Jen škoda že na druhou stranu mnozí z minula chyběli, ale to je život. Pár stanic mi uteklo - slyšel jsem jak dělají QSO s jinými, ale jejich CQ jsem nezaslechl a ani mě nezavolali. Ale to je závod...

  OK1DXD

  tak myslim ze se to zase vydarilo. U mne celkem XX QSO (z toho YY QSO na TOP BANDU), takze skoro jednou tolik co posledne... Na bandech bylo docela dost stanic, takze zavodit se dalo cele dve hodiny - CONGRATS!

  OK1DXK

  Na 160 m jsem udělal symbolická 3 QSO. Marně jsem vícekrát volal řadu stanic. Možná bych byl býval udělal QSO více, kdybych si všiml vadného kabelu mezi TX a PSV metrem - měl ukroucené stínění. Živý - střed byl připojen, tak to na příjem nebylo moc znát, při vysílání i nějaký výkon do PSV metru šel, anténa šla přizpůsobit.... Zjistil jsem závadu až o týden později :-).
  Ale i tak jsem byl překvapen, že jsem vůbec nějaké QSO na 160 m udělal. Anténa: INV VEE na 80 m, střed cca 7 m vysoko, TRX FT-840, cca 20 W. Na 80 m už to bylo trochu veselejší.

  OK1FEN

  Protože jsem si před časem pořídil k transvertorům mezifrekvenční FT817 a ta v sobě má i KV pásma, rozhodl jsem se zůčastnit tohoto KV závodu. Abych nedráždil sousedy, tak jsem počkal na soumrak. Potom jsem v patře shodil dolů PéKáčko, drát skřípl do okna a kotvu na konci drátu zapíchl v nejvzdálenějším rohu pozemku. PSW na 80m bylo 7 čárek a tak jsem zkusil namotat přebývající část drátu na tužku, kterou jsem chtěl původně zapisovat spojení. Čárek kupodivu ubylo, takže jsem postupným přivíjením stáhl odraženou energii až na 1 dílek (celkem 28 z). Rušení na pásmu bylo S+, ale po zapnutí IPO a ATT kleslo na S6-S8. Horší bylo, že rádio má jen široký filtr, takže jsem slyšel i 3 CW stanice přes sebe. Závod začal na 160m, ale tam jsem měl PSW naprosto příšerné. Proto jsem se snažil jen odposlechnout tvar předávaného kódu. Takhle zběsilou rychlostí se na mikrovlnách tedy netelegrafuje. Zjistil jsem, že mám obzvláště problém s dekódováním písmena B. Po hodině se stanice přesunuly na 80m, a tak jsem mohl začít i vysílat. Měl jsem obavy, jestli se s mým signálem trefím do úzkého filtru správné protistanice, ale kupodivu se to vždy povedlo hned napoprvé. Protože jsem nezvládal číst CW mezi dalšími 2 signály, ladil jsem se nejčastěji na první stanici v závodním segmentu. Klofák se mi trochu houpal a občas jsem si zapomněl nadepsat (nižší :-() číslo dalšího spojení, takže to s dáváním kódu byla docela zoufalost. Přesto se mi do konce závodu podařilo s 5W udělat 8 spojení. Byl to můj absolutně první závod na KV.

  OK1FFA

  Pouze pasmo 160 M. Ručni klič a zapis propiskou.

  OK1FHI

  Toz podle komentaru velmi dobry a vydareny zavod. Bohuzel oproti minule OL Party jsem se letost nemohl zucastnit z duvodu smenosti v Kolbence. Toz jsem aspon na mem webu dal upoutavku pro ostatni.
  Jo to byly tenkrate casy, pamatuji jeste na setkani OL v Ricanech, to bylo moc fajn. Trx: Jizera, Boubin a 10W "ceskoslovenskych..." :-) . Dnes je to jine, kazdy muze mit i ty 3kW, akorate toho casu bylo drive o mnoho vice, a urcite i tej srandy.
  K ankete:
 • poradani jednou za rok je tak akorat (tech 7let je uz moc)
 • cas a datum asi take vyhovuje, hlavne asi nekoliduje s jinymi zavody
 • asi ano, i kdyz moc lidi asi nema doma kloudnou antenu na TOP, takze osobne preferuji 80m
 • Pozdraveni pro vsechny ex OL stanice.

  OK1FJW

  Bohužel jsem se spletl o jeden týden s datem závodu, takže jsem se aktivně nezúčastnil. Tož příště - dám si větší pozor. Zdravím tímto ostatní, aktivní EX OL stanice.

  OK1FUA

  Byla to sranda, díky za organizaci! Pěkné rozptýlení od probíhajícího WAEDC contestu... Jen bych to udělal kratší, tak hodinu. Mělo by to větší spád... Ale i tak je to fajn.
  Taky mě napadlo, že by kód mohli předávat i Ti "převlíkači kabátů", co si změnili první značku za nějakou jinou...

  OK1FWW

  Prima nápad a prima pohodový závod, jako vzpomínka na staré časy. Ani se mi nechce věřit že už je to tolik let co jsme řádili jako oeláci.
  Bohužel mám na spodních bandech silné místní QRM, takže jsem slyšel jen stanice s dobrým signálem.

  OK1FZM

  No byl to masakr, ten závod! Zprvu, asi 5min jsem si pochvaloval jak to pěkně vysílá (FT1000MP + 26m drátu) ale nic jsem neslyšel - dost divný. Než mi došlo, že mám na 160m navolený přepínání externí RX antény (bvrg), která tam ovšem nebyla hihihi. Další půl hodinu to byl boj s ukrutným QRM do doby, než jsem odhalil mladší dceru, že si dobíjí wireless sluchátka. Jakej to produkuje šrot až do 6m!!!!
  No a pak už jen radost že slyším starý kamarády.... hihi

  OK1HAS

  Nijak jsem se nepotil, bral jsem to ležérně, mezi tím jsem ještě měl telefon, QAU a cigaretu.
  Ale bylo to fajn. Až jsem se divil, kolik lidí bylo :-)
  ...
  Mně osobně se OL-party líbila, je to přesně to, co člověk potřebuje. Občas si zbystřit smysly, ale neunavovat se s jazykem na vestě honbou za výsledkem (případně cenou). Nemyslím si, že ty hmotné ceny by byly hlavním lákadlem k účasti. Možná pro někoho ano, ale ono to bude i tak, že kdo má prachy a není lempl, má i vybavení => výsledek a stejně se to postěhuje k němu, takže nula od nuly pojde. Připomínky typu, že si s tím číslováním neporadí závodní deník, to je přesně ono. Já to nepoužívám, protože nezávodím, tak se na to dívám s chladnou hlavou a je mi to docela jedno, do té sešlosti jsem vlezl čistě s tím, že se jdu zúčastnit a nezpotit se :-). Nějak to vždycky dopadne, prvního a posledního ta místa neminou a ostatní jsou to příslovečné dobrovolné křoví. Čili bych nic neměnil na organizaci, snad jen to, že by to mohlo být každý rok.
  ...
  Připomínky zahraničních ex OL jsou sice milé, ale je to pláč na nesprávném hrobu, my, co jsme tu zůstali, problémy nemáme (krom toho jediného, že jsme tu zůstali, hi), a hodnotit v jedné kategorii dvouhodinového závodu 5 světadílů reprezentovaných 40 lidmi tady a třemi za mořem je naprostá kravina, stejně jako rozšiřování o další pásma. 160 a 80 m je dostatečné, ten závod zase nemá takový význam, aby se dělaly extrémy. Líbil se mi tam něčí nápad předání kódu převlíkačů kabátů, ale bodově bych to odlišil od ex OL tak, že pokud to bylo převlečení a nebyl OL, pak 0 bodů. Pokud převlíkal a byl OL a převlíkal OK/OK, měl by dávat obě značky, tzn. převlečené OK i bývalé OL, která mi pořád připadá už vzhledem k principu nejdůležitější. Jenže tím je to zase krkolomné, takže nevím, nevím :-). Poslední připomínka je k těm, co si stěžují na nemožnost pořádné antény. Místo na anténu si zpravidla nevybíráme podle sebe. Všichni, kdo se snaží mermomocí mít anténu napájenou koaxem a na rezonanční délku nemají plac, se cítí ošizeni. Ať konečně přepnou v hlavě z koaxu na dvojlinku a udělají si co nejdelší dipól (nebo smyčku), jehož/jejíž délka je dána prostorem a od toho si natáhnou do shacku dvojlinku od staré televize. Je (téměř) jedno, že se jim bude válet po zemi, je (úplně) jedno, jak bude dlouhá a jestli má 300, 400 nebo 800 ohmů, je jedno, jak dlouhá bude anténa, ať je to smyčka nbebo dipól, je jedno téměř všechno a když to bude dipól, tak jen musí být souměrný. V shacku stačí i blbej T-článek s balunem anebo nějaký Z-match. I kdyby to mělo 80 % ztrát, naprosto to po OK postačí a při 100 wattech se vystačí s obyčejnými radiáky ladičáky, aniž by to prskalo. Nestačí-li, pak stačí ladičáky izolovat od kostry a knoflíků (což u T-článku musejí být tak jako tak), a dát jejich systémy do série a pak to už vůbec nemá nárok prskat a těch 250 pF taky stačí - dávno vyzkoušeno. A mají vyřešeno, mají rezonující systém použitelný od stošedesátky až po 6 metrů (já jsem na to vysílal i na dvoumetru, jen s jiným transmatchem). Holt budou muset zapomenout na zisky směrovek a jiné věci, ale tahle anténa, zvaná doublet (když to není smyčka), je pro daný účel rozhodně lepší než nějaký quad na dvacítku nouzově vyladěný do koaxu, který tím pádem už dávno není koaxem. To je pak bůhvíco. Jen ne definovatelná anténa. Samozřejmě, že když je to krátké, vyzáří to míň, ale rezonuje to. Když je to nízko, je to taky slabší, ale pro místní QSO někdy naopak. Navíc nikdy není potřeba nic měřit a střihat, protože to rezonuje jako systém a PSV je tam vždy 1. Honba za PSV (pokud nemluvím o nechtěném vytápění PA) je taky boj s větrnými mlýny. Když PSV=3, vrací se zpátky polovička. A jak známo, 1 S nahoru nebo dolů = čtyřnásobek nebo čtvrtina výkonu, takže opět zanedbatelné. Navíc, jak řečeno nahoře, u doubletu žádné "PSV" nehrozí, je to celé v rezonanci a napájeno stojáky na rozdíl od přímo koaxem napájených antén s nutně rezonanční délkou. Kdyby snad někdo měl nějaké nápady s G5RV dvojnásobné délky, tak to je k ničemu, jak o tom svědčí komentáře k profesionálně vyráběné verzi na netu, ostatně i G5RV, když se od ní odtrhne a zahodí koax a prodlouží se žebřík až do shacku, chodí taky znatelně líp, protože jsme z ní odtrhli příčinu kompromisu... Já vím, že se na mě může svrhnout lavina jiných názorů různých techniků s měřáky a výpočty, ale já o tom nehodlám debatovat, s takovými anténami jezdím celý život, je to pohoda (nejsem ovšem extrémista, který nespí ze zhrzenosti, když nemá rotary 3el beam pro 80 m s a je mi jedno, pokud něco udělám nebo neudělám, rozhodně se však nenudím nedostatkem tzv. normálních QSO). A protože už jsem toho tu napsal víc než je zdrávo, loučím se a těším na další OL-party, ať změněno nebo stejnou. Podmínkou by mělo být, aby to byl nenamáhavý srandamač. Připomínky zahraničních ex OL jsou sice milé, ale je to pláč na nesprávném hrobu, my, co jsme tu zůstali, problémy nemáme (krom toho jediného, že jsme tu zůstali, hi), a hodnotit v jedné kategorii dvouhodinového závodu 5 světadílů reprezentovaných 40 lidmi tady a třemi za mořem je naprostá kravina, stejně jako rozšiřování o další pásma. 160 a 80 m je dostatečné, ten závod zase nemá takový význam, aby se dělaly extrémy. Líbil se mi tam něčí nápad předání kódu převlíkačů kabátů, ale bodově bych to odlišil od ex OL tak, že pokud to bylo převlečení a nebyl OL, pak 0 bodů. Pokud převlíkal a byl OL a převlíkal OK/OK, měl by dávat obě značky, tzn. převlečené OK i bývalé OL, která mi pořád připadá už vzhledem k principu nejdůležitější. Jenže tím je to zase krkolomné, takže nevím, nevím :-). Poslední připomínka je k těm, co si stěžují na nemožnost pořádné antény. Místo na anténu si zpravidla nevybíráme podle sebe. Všichni, kdo se snaží mermomocí mít anténu napájenou koaxem a na rezonanční délku nemají plac, se cítí ošizeni. Ať konečně přepnou v hlavě z koaxu na dvojlinku a udělají si co nejdelší dipól (nebo smyčku), jehož/jejíž délka je dána prostorem a od toho si natáhnou do shacku dvojlinku od staré televize. Je (téměř) jedno, že se jim bude válet po zemi, je (úplně) jedno, jak bude dlouhá a jestli má 300, 400 nebo 800 ohmů, je jedno, jak dlouhá bude anténa, ať je to smyčka nbebo dipól, je jedno téměř všechno a když to bude dipól, tak jen musí být souměrný. V shacku stačí i blbej T-článek s balunem anebo nějaký Z-match. I kdyby to mělo 80 % ztrát, naprosto to po OK postačí a při 100 wattech se vystačí s obyčejnými radiáky ladičáky, aniž by to prskalo. Nestačí-li, pak stačí ladičáky izolovat od kostry a knoflíků (což u T-článku musejí být tak jako tak), a dát jejich systémy do série a pak to už vůbec nemá nárok prskat a těch 250 pF taky stačí - dávno vyzkoušeno. A mají vyřešeno, mají rezonující systém použitelný od stošedesátky až po 6 metrů (já jsem na to vysílal i na dvoumetru, jen s jiným transmatchem). Holt budou muset zapomenout na zisky směrovek a jiné věci, ale tahle anténa, zvaná doublet (když to není smyčka), je pro daný účel rozhodně lepší než nějaký quad na dvacítku nouzově vyladěný do koaxu, který tím pádem už dávno není koaxem. To je pak bůhvíco. Jen ne definovatelná anténa. Samozřejmě, že když je to krátké, vyzáří to míň, ale rezonuje to. Když je to nízko, je to taky slabší, ale pro místní QSO někdy naopak. Navíc nikdy není potřeba nic měřit a střihat, protože to rezonuje jako systém a PSV je tam vždy 1. Honba za PSV (pokud nemluvím o nechtěném vytápění PA) je taky boj s větrnými mlýny. Když PSV=3, vrací se zpátky polovička. A jak známo, 1 S nahoru nebo dolů = čtyřnásobek nebo čtvrtina výkonu, takže opět zanedbatelné. Navíc, jak řečeno nahoře, u doubletu žádné "PSV" nehrozí, je to celé v rezonanci a napájeno stojáky na rozdíl od přímo koaxem napájených antén s nutně rezonanční délkou. Kdyby snad někdo měl nějaké nápady s G5RV dvojnásobné délky, tak to je k ničemu, jak o tom svědčí komentáře k profesionálně vyráběné verzi na netu, ostatně i G5RV, když se od ní odtrhne a zahodí koax a prodlouží se žebřík až do shacku, chodí taky znatelně líp, protože jsme z ní odtrhli příčinu kompromisu... Já vím, že se na mě může svrhnout lavina jiných názorů různých techniků s měřáky a výpočty, ale já o tom nehodlám debatovat, s takovými anténami jezdím celý život, je to pohoda (nejsem ovšem extrémista, který nespí ze zhrzenosti, když nemá rotary 3el beam pro 80 m s a je mi jedno, pokud něco udělám nebo neudělám, rozhodně se však nenudím nedostatkem tzv. normálních QSO).
  A protože už jsem toho tu napsal víc než je zdrávo, loučím se a těším na další OL-party, ať změněno nebo stejnou. Podmínkou by mělo být, aby to byl nenamáhavý srandamač.

  OK1IF

  Celkem hezky zavod, ale s divnými podmínkami. Myslím, že vyhodnocovatel bude mít šílenou práci to zkontrolovat (pokud to kontroluje HI).

  OK1JDR

  Bohužel nemám možnost natáhnout anténu na 160m, tak jen symbolická účast na 80m. V první polovině se v podstatě nic nedělo, závod pro mě začal až druhou hodinu. Trochu jsem se pral s tužkou a papírem :-), což mě dost znejistilo a dělal jsem jednu chybu za druhou. Ale ke konci jsem si už docela zvykl (což už ale bylo trochu k ničemu, HI). Každopádně hezký závod a doufám, že se někdy příště zúčastním i na 160 m.

  OK1JOC

  Dík, žes napsal, já bych na to určitě zapomněl. Bylo to fajn. Z mé generace jsem si vzpomněl, podle OL značky, jen na OL1BLN. Ostatní jsou asi zase už o trochu starší/OLxAxx/.

  OK1JPO

  Na 160m nemam kam natahnout antenu. Snad to priste nejak vyresim.

  OK1MCW

  Aktivoval jsem RIG po letní pauze, a protože se mi zdálo mé TS850 ucpané na příjem, testoval jsem RX cestu s FT817. Podařilo se mi zavysílat si do vstupního RX filtru z druhé strany a zničit si tak PA u FT817. To mi trochu vzalo náladu do závodu. Jinak to bylo moc milý, slyšet starý známý značky a s trochou nostalgie zavzpomínat na starý časy!

  OK1MDK

  Závod se mi moc líbil, těším se zase na příští.

  OK1MGW

  Závod pěkný, jsem rád, že jsem se potkal s bývalými OL s kterými jsem v té době vysílal. Moje zařízení je home made, 80 W, anténu na 160 m používám již několik let úspěšně dipól na 20 m. Má to sice impedanci pár Ohmů, ale mám to přispůsobené T článkem. V zimě s tím běžně dělám QSO nejen po Evropě ale i USA a VE, Afriku. Přišel jsem na to tak, že jsem porovnal na poslech dipól na 80 m s tímto dipolem na 20 m, a překvapil mě podstatně lepší odstup signálu od šumu no a pak jsem do toho zavysílal a bylo to jasné. Netvrdím, že tam funguje jen ten zářič dipólu, možná, že to celé i koaxem je spíše jako vertikál, ale funguje to. Popisuji to poněkud obšírně proto, že tu čtu různé nářky na antény na 160 m . Ostatně můj švagr ex OL5AOY a OK1MMW vždycky říkal, že vyladit se dá i okap...
  Takže se těším na další OL párty, současný čas mě vyhovuje.

  OK1MWW

  v příloze posílám hlášení z OL párty. V duchu olympijského hesla jsem se jen zúčastnil.
  Naposled jsem na TOP bandu vysílal někdy v roce 1970, od té doby telegrafuju jen od 2 m výš, takže to určitě bylo znát. Příště se ale určitě zase zúčastním.
  Jinak zařízení FT897D , stažená na 20W, protože transmatch, vypůjčený od Lexy OK1VOF, nesnese údajně víc ( je k FT817) a já doma nic takového co by ladilo na 1.8 MHz nemám. Anténa šilhavý dipól 13 + 27 m , klíč ruční RM31.

  OK1MY

  Závod jsem strávil uvnitř antény – ve stožáru střídavě na výšce od 15 do 50m nad zemící sítí /uzeměním/ a to díky super počasí – tedy podmínky vynikající. Zařízení jsem zapnul,měřil jsem a nastavoval „Z“ antén v bodě napájení přez LP100.Úspěšně jsem vše nastavil i dodělal, ale to už pak nikdo nezávodil.

  OK1MYA

  Díky za organizaci fajn párty, příště se budu opět zúčastnit.

  OK2PDN

  bylo to dobrý ...

  OM6PG

  Ďakujem za prípravu a za pobavenie, každý z nás určite v mysli omladol

  OM3PV

  Zial moja narychlo spravena antena pre 160m akosi nechcela vyzarovat v tomto pasme aj ked som pocul vselico dovolat ani za nic... HI
  Na 80 m uz isla a tak iba jedno pasmo...

  OK2QA

  Začal jsem doma pozdě s diplomatickou přípravou a proto mi XYL povolila jen první hodinu.
  Přimlouvám se za každoroční pravidelnost. Osobně mi datum a čas vyhovují tak, jak byly letos.
  Nestačila by jen stošedesátka, proč 80 m?

  OK1XC

  Ahoj Pavle díky za pěkný závod- konečně se to zase rozhýbalo

  OK2ZC

  K anketě:
 • ano, každý rok
 • neměnil bych, nebylo žádné rušení od nějakého souběhu s jiným závodem, condx již nejsou letní takže i 160m byla použitelná
 • je
 • OK2ZW

  Nemam na LB ant, tak jsem jenom natahl kus dratu, PSV bez tuneru nic moc, tak me TCVR nepustil vic jak 30W na 160 a neco pres 50 na 80m. Nejpracnejsi bylo preladeni na 80, musel jsem za tmy na tower a drat zkratit, aby to aspon nejak hralo na 80 :-) Jojo, jako za mlada :-)
  Jinak dik za pekny zpestreni a zavzpominani na stary dobry OLacky casy.