Došlá hlášení k 11.10.2011

OK1AOUOM8AQOK1AXDOK1AYYOK2BLD
OK2BNDOM3CNDOK1DFROK1DMPOK1DN
OK1DOLOK1DQPOK1DXOK1DXDOK1DXK
OK1DZDOK1FFAOK1FJWOK1FZMOK1FRT
OK1HASOK1HCGOK1HXOK2IUOK1JD
AF4JFOK1JPOW6/OM2KIOK1MDKOK1MGW
OM8ONOK2PDTOM5VSOK2WAOK1XC
OK2YN

Děkujeme za účast! Deadline k zaslání hlášení bylo 11.10.2011, další hlášení nebudou zahrnuta do výsledků.

Komentáře účastníků

OK1AOU

Uvedený závod je bezva nápad. Škoda, že nemám možnost natáhnout anténu na 160 m. Dobrý nápad bylo i zavedení OL třídy kdysi. Za to buď Svazarmu čest a sláva, výrazně to pomohlo zvýšit řady OK (viz zmíněný závod). Obávám se, ža něco obdobnéhu už nejde zopakovat, aby OK nebyli jen spolek důchodců.

OM8AQ

Diky za zaujimavy pretek.

OK1AXD

Bohužel jsem tentokrát nebyl na svém druhém stanovišti kde mohu pracovat na KV a tím pádem jsem přišel o body za zapnutí RIGu. Takže posílám jen hlášení že žiji a sympatizuji. Jsem rád, že se OL párty koná nyní častěji a tak mám naději, že to příště vyjde.

OK2BLD

Díky za krásný závod ,73 Láďa

OK2BND

Vrhal jsem se do toho s nadšením, jen mne mrzelo, že někteří víc závodili, než abych to cítil jako párty. Jen několik starých "OLů" bylo ochotno prohodit pár slov. Třeba je to tím, že chyběl švédský stůl a sklenice s vínem, hi. Tak zase příště.

OK2BZM

Závod dobrý, protože ten nápad je vynikající!! Bohužel v předchozích kolech mi to nějak nevyšlo, tak aspoň letos a dfm, že i v dalších se zúčastním :-).

OM3CND

Fajn akcia. Spomenul som si na svoj Torn Eb, TX ECO - PA (EF80 - EL84), 80m Windom a na stretnutie OL na Brnenskej priehrade. Ak si dobre pamätám tak to stretnutie bolo v roku 1968.

OK1DFR

Závod se mě moc líbil, spojeních bylo navázáno tak akorát a při stavbě a bourání ANT nedošlo k žádné škodě na majetku a nikdo nebyl zraněn.

OK1DMP

díky za info, jen dodávám, jel jsem celý závod s FT817, tedy cca 5W, takže to bylo zajímavé

OK1DN

Bylo to fb setkání bývalých OL-áků. Děkuji.

OK1DOL

Pěkný závod, i když menší účast. Bohužel nemám anténu na 160 m, a tak jsem poměrně dost špatně poslouchal, navíc bylo dost velké rušení. Osmdesátka hrála nepoměrně lépe. Doufám, že tradice OL Party bude pokračovat i nadále. Velké díky pořadateli (pořadatelům).

OK1DX

Slabší účast, což to se dalo čekat. Ale i tak bylo co dělat. Po roce jsem ze skladu vytáhl cca 30m drátu což byla provizorní 160m anténa z loňska (spuštěný šikmo ze stožáru a na vrcholu připojený na žílu koaxu - SWR 1.3). Jak je vidět provizoria přežívají dlouho. QRN na 160m nepříjemné, navíc v té době aurora tak condx žádná sláva (na 160m bylo pár stanic které jsem tak tak bral). Trošku škoda že během QSO málokdy zbyl čas na něco jiného než 599... Díky za všechna QSO!

OK1DXD

Tak letos bylo citelne mene stanic, za posledni pul hodinu jen 4QSO, asi v loni byli vsichni po delsi pauze vice nadrzeni HI. Jinak ale bezva zavod! Take mne to donutilo vytahnout 160M, ktera by jinak jeste lezela na pude...

OK1DZD

Bohužel mi to na stošedesátce vůbec nešlo. Jelikož jsem nikdy nebyl óelák, na tomto pásmu nevysílám ani dnes, tak mi pokus s M160kou nevyšel. Anténu se mi podařilo vyladit / LW 60m / ale 800mW out už nestačilo. Nikdo mě nebral a tak jsem po půlhodině přešel na osmdesátku. Tam už to bylo lepší, s 1W out jsem udělal 25 spojení. Dá se říci, že to šlo na brnknutí. Hi. Horší je, že jsem nedodržel podmínky jako účastník kategorie "ostatní" .Nedával jsem značku, pod kterou jsem navázal své první spojení. Nebyla to ta současná ale OK3KWK , vysokoškolská kolektivka ze Žiliny. Holt stáří, vykouřilo se mi to z palice. Hi. Takže souhlasím s případnou diskvalifikací a ani soudit se nebudu, i když je to dnes dobrým zvykem. No a jestli se toho dožiju, a upozorní mě Jenda 2BND, zkusím to příště. Snad mi to pak vyjde i na stošedesátce.

OK1FZM

Tak a je to za námi, zase jsme o rok starší (chtělo by to jako číslování QSO, ubírat hi). Condx na 160m děsný, praskalo všechno kolem. Opět jsem se navíc po létech přesvědčil, že PSV nevysílá…Slyšel jsem všechny, ale mě téměř nikdo. Snaha vyloudit něco z půlky dipólu 2x20m na 160m se ukázala (opět) chybnou. Příště už si fakt natáhnu anténu… Osumdesátka byla podstatně lepší (tam už ten dipól doopravdy funguje), tak byla i radost z pile-upu.

OK1HAS

Z mého pohledu na chatě podmínky vyšly, bouřky nebyly, poslouchalo se krásně. Jenže s tou anténou, co se spíš podobá beverage, to není na cékvení, musel jsem se ladit a je tam víc takových, tak si myslím, že o nějakých 15-20 stanic jsem přišel. I když jsem je volal, nezdařilo se ani jednou, když jsem je volal vedle té frekvence, která nebyla jejich. Holt úzký filtry a jejich závodní horečka s vidinou vlastní taktiky, hi. Je to zajímavý. Nemyslím si, že bych byl zas až tak úplně čajovej, že když někoho zavolám o 100 Hz dál od frekvence cékviče, kterého právě udělal, že by mě neslyšel. Spíš to nečeká a má třeba manýry z CUCu, takže prchá z frekvence horempádem pryč :-). Jinak se mi tam líbilo, je znát, že ti lidé morse umějí a ne jako někteří, co přečtou akorát 599, aby si udělali čárku za novou zem :-). S reportem je to stejně sranda. Téměř se nevyskytne jiný než 599, je to tedy zbytečná paráda, ale když člověk v závodu začne spojení jinak než 599, tak (aspoň mně) to připadá divné, hi. PC log jsem zatím nikdy nezkoušel, protože na ten 1 závod ročně se to učit nebudu, takže jedu po staru, snad jen to, že ne klofákem, on ten elbug je přesnost a to je tam potřeba.

OK1HCG

Kdyz mi utekla OL licence, tak jsem se alespon zapojil do tohoto zavodu. Protoze jsem si nemohl vzpomenout, zda jsem prvni spojeni navazal z OK1KPI nebo OK1KUQ, nepredaval jsem jako pravy sklerotik zadnou znacku...

OK1HX

Zajimavy zavod, overil jsem si, pod jakou OK znackou skoncili OL, ktere jsem znaval. Nekteri uz ale maji potize s CW, HI. Malo sympatizujicich, o spojeni s nimi nebyl takovy zajem, protoze nedavali nasobice.

OK2IU

Díky za pěkný závod. Já sám jsem OL značku nedostal, protože jsem přesáhl tehdejší věkový limit. To mně tehdy dost mrzelo, ale nedalo se nic dělat. Takže jsem jen v kategorii "ostatni" hi.

OK1JD

Děkuji všem za FB spojení. Letos mi přišlo, že byla menší účast. Jako minulý rok, tak i tentokrát jsem jel pouze 80 metrů pásmo. Svoje první QSO jsem navázal na značku mého táty jako OK1FRD/2.op někdy v roce 2000. Použité zařízení: TS-850 + 100W, ant Windom. 73 a NSL v dalším ročníku!

OK1JPO

Ani jsem nedoufal, že se zúčastním letošní OL párty, jelikož jsme měli narozeninovou oslavu. Stačili jsme se ale vrátit tak, že jsem mohl ještě část závodu jet. Ve zkrácených podmínkách jsem se dočetl, že: "Značka účastníka kategorie A je jeho ex-OL značka, účastníci ostatních kategorií pak předávají značku pod kterou navázali své úplně první QSO." Vzhledem k tomu, že jsem od některých stanic nebyl schopen za reportem a číslem vymámit původní značku tak jsem během spojení dopisoval značku, kterou mě volali. Takže u několika stanic nebude předávaný kód zcela pravdivý. Přikláněl bych se k tomu, aby všichni účastníci závodu předávali stejně dlouhý kód i za cenu, že budou udávat třeba nynější značku. Jinak závod se mi líbí a určitě, bude-li to možné, se příště zase ozvu.

W6/OM2KI

velmi rad by som bol na bande a zaspominal na stare dobre casy, ale bohuzial to nepojde, som dlhodobo v Los Angeles...

OM8ON

Srdečně Tě zdravím a v příloze posílám hlášení z OL Party 2011. Zároveň bych chtěl poděkovat za věcnou cenu za umístění od sponzora KABEX; trvalo mi to dost dlouho,než jsem pochopil, proč mi někdo poslal koax.kabel a antenní vodič.
Ještě jednou děkuji !

OK2WA

Děkuji za pěkný nápad a skvělý závod, kde jsem se sešel s dávno zapomenutými značkami a nezapomenutelnými kamarády. Použité zařízení FT 950 , na 160 m delta loop 80m zapojený a přizpůsobený jako LW, výkon cca 30 W a i tak mně tady všechno pálilo HI, na 80m delta loop 80 v rezonanci v CW části pásma a 100W. Log ruční, to jsem nezaváhal, zajet to po staru.
Příště se opět rád zúčastním a doufám, že to nebude za 7 let HI.

OK1XC

Tentokrát bych řekl že účast byla menší než v lonskem roce. Podmínky na 160m nic moc neboť tam bylo dost QRN. Pro příští rok by stálo za úvahu před závodem požádat o původní OL koncesi/zdůvodnit nějakým výročím, ČTU to vydává na 1 měsíc a zdarma. Pokusim se najít nějaké forky z dob OL a pošlu

OK2YN

Komentář? za 2,5 roku to už bude neuvěřitelných 50 let, co jsem dostal značku OL7ABI... Díky a 73 tobě i ostatním.