Došlá hlášení k 9.10.2012

AF4JFOK1AOUOM8AQOK1AUOOK2BLD
OK2BMAOK2BNDOK2BZMOK1CWOK1DFR
OK1DLBOK1DMPOK1DOLOK1DQPOK1DQT
OK1DWJOK1DXDOK1DZDOK1FENOK1FHI
OK1FJWOK1FZMOK7GUOK1HASOK1HCG
OK1HXOK1JDOK5JMOK1JPOOK1MAC
OK1MDKOK1MCWOK1MGWOM6MWOK1MYA
OM8ONOK2PDNOK1PIOK4RMOK2VX
OK2WAOK1XCOK2ZCOK2ZV

V denících se vyskytly ještě následující značky: OK1AWG, OK2CV, OK1DBD, OK1HFP a OM5VS.

Děkujeme za účast! Deadline k zaslání hlášení byl 9.10.2012, KONEČNÁ! Výsledky ZDE.

Komentáře účastníků

AF4JF

Co se OL party tyce, rikal jsem si jak jsem to mohl propast kdyz to prece mas jasne uvedene na webu .. jsem rad ze nejsem sam komu se to povedlo :-)))

OK1AOU

závod byl výborný, díky za zorganizování

OM8AQ

vďaka za ďalšie kolo zaujímavého preteku.

OK1AUO

Dík za dobrý nápad s OL Party, dfm, že v tom budeš dále pokračovat. Jde mi hlavně o to, zjistit kdo ze starých OL je aktivní, atp. Žádné ceny za umístění nemají smysl.
Jel jsem na 6 m drátu uvnitř bytu za oknem (stealth ant, hi), takže těch 160 m skutečně nešlo. 80 m bylo také slabších, ale aspoň něco. Kupodivu od 30 m výš (včetně) to docela vysílá, vč. pár K, UA0, atp.

OK2BLD

Bylo to moc fajn,jel jsem z chatky z Andělské hory u Bruntálu,860 m n.m., s FT817 5W a anténu W3EDP jen 4m nad zemí.Díky za závod.

OK2BMA

Dosud mi to nevyšlo, abych se zůčastnil, až letos, jsem rád, že jsem na to měl čas a mohl se sejít na pásmu s mnoha bývalými OL. Na 160 m zde mám velké místní QRM, takže jsem tam nevolal CQ a těch 14 QSO s QRP je docela dobré. Na 3,5 MHz mám také QRM, ale dá se pár QSO udělat. Děkuji všem, kteří mě udělali za jejich trpělivost, měl jsem jen FT817 a 5 W a na 160 m to bylo chvílemi znát. I když jako OL s RSI vysílačem a elektronkou 6P3S na PA jsme tam asi více výkonu také neměli.
OL Party je dobrý nápad a těším se na další závod.

OK2BND

Minule jsem se pozastavoval, že někteří víc závodili, než prožívali párty. To už se asi nezmění. Takže jediné, na co jde trochu zabrblat, byly podmínky na 160 m, kde útlum občas dokázal udělat divy.
Ale stejně je příjemné, zavzpomínat si takhle po letech... Nsl zase příště.

OK2BZM

Zase dobry zavod, dost stanic, slusne podminky sireni, sranda. Dekuji.

OK1CW

Luděk HAS mě dokopal k účasti v OL party (8.9.2012) Teď ho mám na telefonu a dokopává mě i k hlášení, protože bych to prý neposlal. Chtěl jsem to udělat zítra, ale Luděk nepovolil a tak je to již dnes. Takže závod byl prima. Zařízení 100W anténa nouzové šíkmé téčko stejná pro obě pásma cca 15m. Laděné transmatchem. Jelikož transmatch je v patě antény, musel jsem vždy při QSY vyběhnout ven a pomocí analyzéru natočit kondíky a cívku. Prosto pohoda...hi

OK1DMP

Jel jsem jako loni na obou pásmech s QRP 5W do cca 39m dlouhého zalomeného vertikálu asi 8m vysoko.

OK1DOL

Posílám hlášení ze závodu v kategorii "sympatizující účastník". Tzn. radio jsem nezapnul, ale myslel jsem na to, že je contest :-).
Původně jsem samozřejmě chtěl jet, ale vloudila se do tohoto termínu akce OK2M v Bezdružicích na koupališti, spojená s rožněním jehněte a samozřejmě s dodržováním pitného režimu. No a k tomu jsem musel vzít i kytaru (spolu s OK1UFM). Ale hrály se i písničky s radioamatérskou tématikou, zejména od skladatele Toma Pouška, OL6ATD, tudíž i my jsme jeli svoji OL Party, tak snad by si mě mohl i nějakej ten bodík přidat :-) a uvézt ve výsledkové listině naši OL snahu.
Poznámka pořadatele: skoro bych měl sto chutí přisypat další přídavné body za společenskou část, nicméně bylo by to proti regulím, tak snad příště. Dík!

OK1DQP

Velmi lituji, že jsem se nemohl zúčastnit letošní OL párty jelikož jsem vyfasoval službu. Doufám že příští rok mě to snad výjde.

OK1DQT

Blahopřání Jindrovi OK4RM
OK1DQT jsi udělat nemohl, protože OK1DQT se tentokrát OL párty neúčastnil! Sice rádio ZAPNUL! Vzhledem k tomu, že naproti přes ulici finišují na přístavbě pneuservisu a používají nějaké brusky, vrtačky, svářečky nebo vysoušeče a jiné podobné točivé a QRM produkující nářadí, tak rádio zase VYPNUL. Lokální QRM bylo SOUSTAVNĚ S9 +30 a nepomohly ani RX antény. Na NA Beverage (směruje k dotyčné stavbě) to bylo ještě horší. Bobr nechtěl být za TETŘEVA HLUŠCE a dělat své OL značce ostudu. Odjet do KEO Bobra nenapadlo a stejně tam byl nějaký "vzorňák" který by mu mohl šlápnout na placatý ocas....

OK1DWJ

díky za info, ale bohužel mám pohotovost a budu v Praze a bez rádia :-( Takže mne tam případně můžeš doplnit jen jako osobu sympatizující s 0 QSO ...

OK1DX

Tak tohle se mi teda povedlo... Důkaz hesla jež o nás hlásala již naše třídní na základce - čím starší tím blbější. A nebo už začíná skleróza? Dělám propagaci OL párty jak se dá, a sám na to zapomenu (málem jsem spad pod stůl když došlo první hlášení). Prostě furt času dost, nesleduju kalendář, a je to tady. Snad jen jedno malé plus - v inkriminovanou dobu jsem měl zapnutý TCVR, ale na WSPR na 18 MHz a sám jsem něco robil v dílně... Je ale také možné že za to může Bevák OK4RM - osud totiž nepřeje tomu bychom navázali QSO na radiových vlnách, už léta. Když je QRV on tak mě to neklapne a naopak. Tož tentokráte jen sympatizant...

OK1DXD

no já ještě letos nevybalil ANT na 160M, na stožáru je směrovka natočená na NH8S. V sobotu jsem měl návštěvu a než jsem ji vykýbloval, tak už byla tma a na natažení ANT už nezbyl čas. Snad se příští rok polepším...

OK1DZD

V příloze Ti posílám pár spojení, která se mi podařila udělat na osmdesátce v OL párty. Stošedesátku jsem si ani za rok nebyl sto připravit ... Asi by to chtělo na příští párty takovej malej soc. závazek. Hi.
Závod byl dobrej ale asi jsem to měl jet systémem párty a se stanicema něco kecnout. Jenže jeden watt moc není...
Všem děkuji za spojení.

OK1FEN

Po 2 letech opět krátká návštěva na KV. Tentokrát jsem měl velké potíže s přizpůsobením antény (péKáčko do nejvzdálenějšího rohu pozemku), moc širokým filtrem (až 3 CW stanice přes sebe) a na začátku i přepínáním TCVRu na nižší výkon kvůli vysokému SWR.
Celkový dojem: Nějak mi ten šrumec nesedí a tak se vracím k lovení v šumu na mikrovnách.

OK1FHI

Zdravím všechny, nejen ex OL stanice.
Bohužel, jako loni či předloni i letošní rok jsem měl celý víkend pracovní a tak posílám hlášení jako sympatizant všech OL stanic, kteří bojovali hlavně s M160 či Jizerou, Hi

OK1FZM

Rig FT1000MP a anténa LW 26m (delší drát nenatáhnu hi).
Skvělá párty! Silné QRM pokleslo poté, co xyl a yls vypnuly televizi…škoda, až ke konci závodu. Na 160m a 80m z Prahy nejezdím a tak mě to hned netrklo L. Těším se na další ročník!

OK1FJW

Jak jsem uz predeslal drive, nemohl jsem se letos aktivne zucastnit. V sobotu vecer v dobe CONTESTu jsem jiz cestoval do YU, podivat se na mistrovstvi sveta v ROB.
Pokud lze zapocitat i zapnuti VKV zarizeni, mel jsem v aute pustenou alespon rucku, HI. Kdyby ne, body mi odecti.
TNX za usporadani, priste mi to snad vyjde!

OK7GU

přišel jsem k tomu až v 19.30UTC, dobrá účast.

OK1HAS

Ahoj Pavle, odjel jsem to podle doporučení - prvni hodina 160, druhá 80 m, jel jsem to celé na klofák a asi nás tam s klofákem víc nebylo. Anténa: Rohovka 80 m 4m vysoko na větvích v lese, 100 wattů. První hodinu jsem na výzvu udělal 6 stanic, na ostatní jsem se ladil. Druhou hodinu jsem se usadil na své oblíbené frekvenci 3522 a výhradně volal výzvu. Odjel jsem to v poklidu, tak jak bych si představoval takový srandamač. Bohužel tam bylo několik málo stanic, které jely šílený závod jako o život se zrychleným 599 a podle síly signálu jistě i s řádně roztopeným kotlem. Proti gustu žádný dišputát.
Já sám jsem to měl ztížené jednak tou hroznou anténou a jednak kvůli svým očím s degenerovanou sítnicí, na které už toho moc nevidím ani s brejlemi a tak se hrozně blbě kontroluje v papírovém deníku, co jsem dělal a co ne. Ani přepis logu nebyl nejsnadnější. A bude hůř, ale zatím to ještě šlo, hi.
Druhý den jsem potkal na pásmu Vaška OK1DN, který hořce litoval, že to nějak propásl a že se nezúčastnil.

OK1HCG

Ucast pouze prvni hodinu a pouze na 160 m pasmu.

OK1HX

Tak zase jeden prima závod za námi. Dík za něj

OK1JD

Hezky zavod. Bohuzel se mi ale zdalo, ze je mensi ucast. Zkouskou pro usi bylo spojeni s OK1AUO, kdy jsem ho spise v sumu jen tusil. Po nějakych deseti minutach snazeni jsme to ale zvladli, HI. 73! a NSL v dalsim rocniku.

OK5JM

díky za pozvání,ale v té době budu na dovolené v zahraničí.
Zdravím všechny Jarda OK5JM

OK1MAC

Pošli mi adresu, našel jsem nějaké foto z dob OL slávy.....pošlu Ti to.
Jo když se nad tím vším zamyslím, krásná doba, kurňa, ale co už lidí mezi námi není.....foto nevracej co pošlu. Když si uvědomím, že jsme blbli na TOP a posléze se potkali někde na RTO /víceboji/, nebo na rychlotelegrafu... A nebo i jezdili na "výlety" stanovat, srazy na Seč k Lacovi, kde jednou byla podmínka dojet stopem nebo po svých.
To už ani není pravda....
Dnes si někdy po boku některých mlaďochů připadám jak mukl a debil. Všechno ví, všude byli, ale aby přidali ruku k dílu......no nic. A hejbnout prdelkou to už vůbec ne.

OK1MCW

Lidi mně lákali i na 80m, ale to jsem nemohl udělat, když tenkrát byl jen TB (tak SRI). Díky všem za QSO. Byla to krása slyšet naše starý CALLs v éteru. Asi půl hodiny jsem se cítil na 17 a ten večer zavoněl čas!

OK1MGW

RIG 80 W outpt, ant 160 m - dipol pro 20 m, 80 m - dipol 1/2 L
Díky za závod a QSOs´, letos docela v pohodě, 160 m bez místního rušení.

OM6MW

Vdaka za info. Akcia OL party bola fajn. Naozaj neslo o zavodenie, ale o to, ze sa objavili znacky z nejakeho useku minulosti, ktoru stale este prezivame. Dufam, ze o rok sa stretneme znova.

OK2PDN

Bylo to bezva ...

OK1PI

Letos se mi zdálo míň účastníků - asi bylo teplo a všichni si ještě užívali na chatách, hi.
Měj se fajn a díky za pořádání závodu.

OK4RM

Překvapilo mě, že jsem neudělal OK1DX, OK1DQT. U DX je to dlouhodobá smůla, x-krát se mi stalo (ještě s FT-77), že jsme měli skeda na 80m a já ho vůbec neslyšel, zato spoustu bordelu z EU.
Jinak jsem to jel s FT-897. Přesně jak psali do konferencí jeho majitelé, do závodu se nijak nehodí. Citlivý a málo odolný (a mám tam jenom keramickej filtr na 455 KHz). Naštěstí všechny stn měly zhruba stejnou sílu (kromě DMP, CW a FZM ;-) ti mi zavírali AVC ze vzdálenosti až 10 KHz), takže na 80m jsem jel na atenuátor a stažené vf zesílení a krásně to šlo. Na 160m to bylo trochu lepší, tam to kupodivu po hodině šlo chytat i s předzesilovačem.
Jinak mi dost vadilo, že mi trochu šifrovala pastička, asi vf. Doma se mi to nikdy nestalo, na KV ani na VKV. Zaboha nešla zahrát čtyřka. Buď z toho vyšlo V, nebo tam bylo pět teček. Jel jsem to z klubu (doma se mi nevejdou antény na 80 a 160m na pozemek), při zaklíčování začal digitální teploměr ukazovat teplotu. Jinak neukazuje nic, protože už asi pět let má vybitý baterky :-)
Měl jsem s sebou i Kenwooda, ale z nedostatku času jsem neexperimentoval s jeho zapojením (nemá vestavěný klíčovač a elbuga jsem doma nestihl najít, začal jsem balit až ve 20 hodin).
No, ale byla to docela povedená taškařice. Jenom asi bude nutný příští rok potenciální účastníky obtelefonovat a něco jim slíbit za účast :-)
napadlo mě pár návrhů pro OL party:
1) zkrátit deadline pro zaslání deníků. 1 měsíc je na tak malej závod zbytečně moc. Stačí týden (dobře, tak dva...). Vlastně závod je v sobotu večer, tak neděle by měla na poslání deníku stačit :-)
2) Přehodit doporučení. Jet první hodinu na 80m a druhou na 160 mi připadá logičtější.

OK2WA

Závod jsem odjel jen ve druhé polovině, do 21 hod u mě byla vzácná návštěva OK2MED s XYL Hankou ex OL7BNS ale nepřemluvil jsem je na CW. Pogrilovali jsme, popili Jelínka a ve 22 jsem začal na 80m ( na160m nemám anténu a nic se mi nepodařilo přizpůsobit ). V závodě bylo docela dost stanic a pěkně jsem si na elbuga a papír, tedy bez počítače, užil. Jsem rád, že je nás stále tolik. Jen mně mrzí, že se i přes mou osobní propagaci a přemlouvání na pásmech nezúčastnili ti, kteří OL měli a dnes na pásmu ještě jsou a vím o nich, že CW ještě trochu umí. Asi se stydí, že už jim to tak nehraje….HI. Na našich klubových stránkách OK2KOS je něco málo historických fotografií mimo jiné i z táborů na Petrových Boudách, kdo chcete koukněte, třeba se poznáte, OLáků tam bylo vždycky dost: http://ok2kos.wz.cz/cz_soubory/fotogalerie_soubory/petraky.html
Použité zařízení: FT950, 100W, ANT Delta loop 80m, papír tužka.
Sláva CW a OL zvlášť, Petr OK2WA, ex OL7BHL

OK1XC

Ahoj Pavle, tak už je letošní párty za námi, jak mi to připadá tak účast je rok od roku menší, potěšilo mě že ex OL jsou přád aktivní. na 160m je aktivita stanic menší a toto pásmo se pomalu dostává do povzdálí. Možná že by bylo dobré QSO na 160m zvýhodnit bodově.
jinak mě potěšilo že máš v kolekci svých QSL můj lístek z JT

OK2ZC

škoda, že účast byla velmi slabá

OK2ZV

dík za info, bohužel mě to opět nevycházá, budu na dvoudenních orientáckých závodoch u Bruntálu. Taky společně s Jitkou OK2DGG..Snad sa dočkám v příštím roku...

Hlavní stránka webu