Došlá hlášení k 14.10.2013

AF4JFOK2ABUOK1AOUOM8AQOK1AR
OK1ATPOK2BLDOK2BMUOK2BNDOK2BWB
OM3COROK1DFROK1DJSOK2DMOK1DMP
OK1DNOK1DOLOK1DPXOK1DQPOK1DQT
OK1DWJOK1DXOK1DXKOK1DZDOK1FFA
OK1FHIOK1FJWOK1FUAEA8/OK1FZMOK2GG
OK1HASOK1HCGOK1HMPOK1HXOK1IAP
OK1JDOK1JPOOK2KFKOK1KZOK1MCW
OK1MDKOK1MGWOK1MWWOK1NYOM8ON
OK1PIOK2PVXOK4RMOK2WAOK1XC
OK2YNOK2ZC

V denících se vyskytly ještě následující značky: OK1AWG, OM3CPF, OK2BNF, OK2BVX, OK1DBS, OK1HFP, OK1MIK, OK2PDN, OK1PGS a OK2SJS.

Komentáře účastníků

AF4JF

Tak Max tentokrat radio ani nezapnul.
Sice jsem nikdy v minulych OLP zadne QSO neudelal (zkuste to ve 3 odpoledne mistniho casu), ale aspon jsem vzdy chtel udelat nejake QSO s mistni stanici kdyby se na bandu v tak nesmyslny cas nejaka vyskytla. Tentokrat to bylo jednoduche - jsem na sluzebni ceste v Coloradu a radio s sebou nemam.

OK2ABU

Když povolili OL, už jsem byl OK. Since 1959. A 160 nebyla mým pásmem, nebyla dost dlouhá anténa. I když jsem nějaké OL stanice dělal. Trochu je zarážející, že těch stanic EX OL zase nebylo až tak moc.
Bylo to zajímavé. I na tu stále krátkou, 20m anténu.

OK1AOU

Díky za pěkný závod.

OM8AQ

Tentoraz som isiel z chalupy v Liptovskej Luznej s prestavkami, mali sme navstevu. Fajn pretek, dopocutia opat o rok.

OK1AR

Perfektní závod, osvěžil jsem si OL značky kamarádů, vzpoměl si na mnohá osobní setkání před téměř 50. léty. Na krásné chvíle ze setkání OL v Praze, kde jsme se v Karlíně zpili jak psi a hezké prostředí v roce 1967 na setkání u Brna. Docela by mne zajímalo, kde skončil Tom, OL1ABM, se kterým jsem měl jako OL první spojení. Myslím, že po OL už o OK nezažádal. Škoda....

OK1ATP

Závod byl perfektní,ale ta frekv.1850 kHz - 1950 kHz není v současné době moc dobrá,protože tam byl a je dost silný SSB provoz.

OK2BLD

Díky za krásný závod/setkání. Rig IC 751A 50W out,ant. modifikace G7FEK 41m dlouhá, jen 6 m nad zemí 5m paralelně s panelákem.Na 160m prodloužena cívkou.

OK2BND

Posledně jsem napsal komentář, který doslova a do písmene platí i tentokrát. Aspoň, že někteří berou párty ve významu toho slova.
Loňské PS. :
Minule jsem se pozastavoval, že někteří víc závodili, než prožívali párty. To už se asi nezmění. Takže jediné, na co jde trochu zabrblat, byly podmínky na 160 m, kde útlum občas dokázal udělat divy. Ale stejně je příjemné, zavzpomínat si takhle po letech...
Nsl zase příště.

OK1DJS

Impozantní skóre na anténu dipol 2x2.5m!!! Bál jsem se o tcvr FT897. Dík a zase nsl příště

OK2DM

TRX: IC735 cca 50W, ANT: G5RV 8m nad valašskou dolinou, Telegefní klíč letecký wehrmacht 1943
Omluvám se všem co sem neslyšel pro QRM S6-7. Deník je nezveřejnitelný bo sem po delším čase psal deník ručně.
Sžívám se s novou značkou, ale někteří asi mají v logu OK2DMK HI.

OK1DMP

je mi to moc líto, ale budu na chalupě v Krkonoších a budu tam mít partu svých bývalých kolegů, takže TRX zůstane osamocen ....

OK1DN

Zasílám hlášení ze včerejší OL Party. Deník nemám sílu přepsat ... sorry.

OK1DPX

Použité zařízení: 5 W IC-7000, Anténa: Shorty dipole. Dík za pěkný závod.

OK1DQP

Zdravím, bohužel jsem opět v sobotu večer byl v QRL, tak že jsem se nemohl OL párty zúčastnit. (již druhý rok) Doufám, že příště to už konečně výjde.

OK1DQT

V příloze najdeš hlášení. Radši jsem to udělal hned po závodě, abych na to zase nezapomněl jako v roce 2011. To jsem to spočítal a zapomněl Ti to poslat :-). Podmínky vcelku dobré. Na 160m u některých stanic QSB. Na 80m probíhal FOC kontest a zaslechl jsem tam i nějakou "Lišku"! MOS .... Díky za organizaci Párty a těším se někde na viděnou!

OK1DX

Takže další absence... Tentokráte za to může zaměstnavatel - delší služební cesta do HZ. Bohužel zde nemám ani TCVR ani licence (tady se vydává licence nejen operátorovi ale i transceiveru!). Navíc tu není pásmo 80m povolené (ale na 160 se smí). Takže jsem se zúčastnil netradičně - na Reverse Beacon Networku jsem si vyfiltroval OK stanice na 80 a 160m a sledoval jsem alespoň kdo "je v luftu".

OK1DXK

udělat v takovém kontestu jen pár QSO se Ti povede docela snadno: např. já jsem zjistil na poslední chvíli, že mám k dispozici jako anténu jen vícepásmový vertikál (Delta DE V8-DX 80 - 10 m od Luďka OK1DLA). Podařilo se mi to sice i se svodem nějak trochu doladit na 160 m a dokonce udělat i 4 QSO, ale spoustu stanic jsem na 160m volal marně. Tak jsem se raději přeladil na 80, tam to bylo lepší. Ze začátku tam bylo málo stanic - všechno bylo na 160m. Škoda, že jsem měl INV VEE na 80 m dole, byl bych líp slyšet naž na vertikál. Spousta stanic mi unikla (třeba Bohouše, OK1FJW jsem neslyšel vůbec), ale i tak jsem nakonec udělal 35 QSO. Byl to pěkný závod.

OK1DZD

Ani letos jsem se nenachystal na stošedesátku. Na osmdesátce mám jen 25 spojení. Závod se mi líbil, jen je škoda, že se nejelo jen s 10W input. 100W je na moje rádio bez AVC trochu moc...
RIG : HM QRP TRX GM47-DZD , PA KSY34 , 1W out
ANT : LW 60m
HM ruční klíč
papír a propiska

OK1FHI

Závod byl moc fajn, info a mé zážitky jsem vepsal na můj web: http://www.ok1fhi.cz/zavody-provoz/ol-party-2013.html

OK1FUA

po několika letech mi to nevycházelo, ale letos jsem zase vyrazil. Díky za organizování – je to fajn závod, docela změna! :-)

EA8/OK1FZM

Nechtíc se mě letos dostala OL-párty do kolize s rodinnou dovolenou v EA8 (Lanzarote). Rádio jsem měl sebou (FT-897), ale anténa moc vhodná nebyla (vertikál typu „Rybakov“ 9m). Na horních bandech to chodilo dobře, ale na 80m se sice zadařilo vyladit, ale při 9m drátu…. Párkrát jsem zkoušel poslouchat, avšak silné QRN a QSB „silné“ zážitky kazilo hi. Snad jen vzdálenost antény 40m od Atlantiku způsobila, že po cca 5ti minutovém boji jsme se doslova„umlátili“ s Pepou OK1XC, uši vtažený až do mezule. Pravda, pobral jsem jen RST a číslo spojení, (OL značku Pepy si pamatuji), ale qso je v logu. Další stanici, kterou jsem zaslechl byl Libor OK1DOL, leč marné bylo moje asi 10ti minutové volání! Dále jsem slyšel útržkovitě OK1AR(L?). Toť vše. Výzvu nemělo smysl volat, neboť jsem se stával okamžitě obětí stanic, jedoucích v té době jakýsi EA závod.
Jestli mě někdo volal nevím, z OK jsem slyšel jen tyto tři zmíněné stanice a zbytek byl bohužel pod praskotem QRN. Tímto alespoń zdravím všechny kamarády ex OL, se kterými jsem se letos neslyšel a příště dfm naslyšenou a kdych zase někde byl, postavim lepší anténu hihihi.

OK2GG

Docela fajn závod. Jel jsem poprvé. Některé značky jsem již dlouho na bandu neslyšel. Akorát mě mrzí, že nemám lepší anténu pro 160m…

OK1HAS

Tak jsme zase o rok starší. Řekl bych, že letos to bylo zase o kousek neosobnější než loni, ale taková je doba. Jsem rád, že jsem potkal staré známé. Odjel jsem to celé na klofák, jak praví doporučení (a se mnou asi už jen Jarda ATP) a jednou jsem se spletl a pro Pepíka XC jsem to odehrál na buga :-(. Zařízení: papír a tužka, 50 wattů na 160 m, 100 wattů na 80 m, rohovka 80 m dlouhá a 4 m vysoko po větvích v lese. A pak že beverage nevysílá :-).

OK1HX

Pěkný závod i účast, solidní provoz bez vzájemného rušení. Kvalitní klíčování tentokrát ode všech. Podmínky na 160m u mne nejhorší za poslední období, navíc z protější mlékárny neodrušené mrazáky. Bylo také znát, kdo má "náhražkovou" anténu, některé stanice jsem při nejlepší vůli nepřečetl.
Nějak těch 50 let moc rychle uteklo. HI. 73 všem.

OK1IAP

Ahoj Pavle. Tady to máš a teď se s tím poper...hihihihi.

OK1JD

Dík za hezký závod, snad jsem dobře spočítal body. 73! Honza JD

OK1KZ

Časově jsem jel jen půlku a moc jsem toho neslyšel. Snad jsem pochopil vše a spočítal výsledek správně.

OK1MCW

Opět hezká vzpomínka na doby dávno minulé. Když jsem si tak vzpomněl, býval to ale v Telegrafních pondělcích podstatně větší hukot. Jel jsem jen TB a brzo nebylo s kým dělat QSO!

OK1MGW

Závod se myslím vydařil. 80 m v pohodě, horší to bylo na 160 m kvůli místnímu rušení (prskání, vrčení).

OK1MWW

díky za pozvánku, ale bohužel se letos opět nezúčastním. V sobotu 14.9. totiž vdáváme dceru a to je určitě omluvenka. Mrzí mě to, snad napřesrok.

OK1NY

dík za mail, tou dobou nebudu v OK. Jedem do HA do termálů a na vínečko + klobásky.

OK1PI

Díky a GL všem závodníkům i Tobě, Pavle !

OK2PVX

Je to prima nápad. Rád se zúčastním i dalších ročníků...

OK2WA

S radostí jsem přivítal možnost se opět na pásmu sejít s OL partou na párty. Podařilo se mi i přizpůsobit anténu na 160m, takže jsem pár bodíků ulovil i tady. Děkuji všem za pěkné party a těším se na setkání se všemi na pásmu.
Použité zařízení FT950, Ant delta loop pro 80m, výkon cca 80W na 160m a 100W na 80m. Log tužka a papír.

OK1XC

zdravim účastníky OL party, i když podmínky nic moc, ale bylo milé si připomenout dřívější značky se kterými jsem se setkával v létech našeho mládí, ještě jednou díky a nsl na jiných pásmech

OK2YN

Díky za organizaci. 45 QSO za večer jsem neudělal již mnoho let... Je to krásná nostalgie, ale je to dávno pryč.

Hlavní stránka webu