Došlá hlášení k 14.10.2014

Je po uzávěrce, další hlášení nebudou akceptována.
AF4JFOM8AQOK1AROK1ATPOK1AOU
OK1AUOOK2BMAOK2BMUOK2BNDOK2BVX
OM7CFOM3CLSOK1DFROK1DIGOK2DM
OK1DOLOK1DQPOK1DWJOK1DXOK1DXD
OK1DXKOK1DXWOK1DZDOK1FENOK1FFA
OK1FHIOK1FPAOK1FUAOK1FRTOK2GG
OK1HASOK1HBTOK1HXOK1JOCOK1JPO
OK1KZOK1MDKOK1MGWOK1MWWOM8ON
OK1PFMOK2PGYOK2PVXOK1PWOK2PWM
OM5VSOK1XCOK2YN

Hodnotné cenyTři účastníci s celkovým nejvyšším počtem QSO (při rovnosti rozhodnou body) obdrží v pořadí tyto ceny:
 • Oživenou kompletní desku pro měřič PSV SWR MEGA
 • Plošný spoj, naprogramovaný procesor a sadu hlavních součástek na SWR MEGA
 • Plošný spoj a naprogramovaný procesor na SWR MEGA
 • Komentáře účastníků

  AF4JF

  Tak na zapnuti radia nedoslo .. sice jsem ho vzal s sebou do Kansasu, ale byl jsem v praci do 4 rano, prospal dopoledne a sel zase makat.
  Takze OL3AXZ letos zase denik neposle.

  OM8AQ

  aj tohto roku som isiel z chalupy v Liptovskej Luznej. Len druhu hodinu, mali sme navstevu. Islo to celkom dobre, tesim sa dopocutia o rok.

  OK1AR - OK7XYZ

  ČESKÁ REPUBLIKA - republika neomezených možností (úředníků)
  Před 50. roky jsem poprvé začal vysílat jako OL4ACF. K uctění tohoto výročí jsem chtěl na měsíc říjen 2014 požádat o tutéž značku, což zákon v podstatě umožňuje, Ale toto povolení, pro svérázný výklad zákonů úředníky ČTÚ a jimi nerespektované rozhodnutí vyšších orgánů - předkladatele zákona, odboru elektronických komunikací Ministerstva průmyslu a obchodu i předsedy Rady ČTÚ, byli úředníci ochotni vydat pouze za nehorázný poplatek 3.000 Kč na 15.dní, stanovený v zákoně pro komerční stanice. A Česká republika se chystá v připravovaném služebním zákonu zabetonovat takovéto úředníky ve svých pozicích na vždy.
  Spojení OK7XYZ budou potvrzena speciálním QSL. Potěšilo mne, že někteří z kamarádů po přijetí v kódu OL4ACF věděli i po 50. létech o koho jde a oslovili mne jménem, ačkoli OK7XYZ byla v éteru prvně.
  Na 1,8 MHz jsem tahal dipol 3. dny před OL party, bohužel je jen 8 metrů nad zemí a bylo to znát. Jsem rád, že jsem se tohoto chumlu ex OL mohl zůčastnit.
  73 Zdeněk, OK1AR

  OK1ATP

  Pavle závod byl bezva až na to silné QRN na 160 m.

  OK1AUO

  díky za připomenutí termínu a také za dvě QSO v Party. Přikládám hlášení. Vidím, že jsem za těch 40 let, co jsem nevysílal, vyšel dost ze cviku.
  Letos jsem vyhodil z okna cca 20 m drátu, takže jsem se i na 160 m občas dovolal, i když to žádný zázrak nebyl, ale proti 2012 se to přeci jen zlepšilo. Normálně jezdím svátečně prakticky jen CW na bandech 6 - 30 m na legrační provizorní ant. (2x 2,5 m v okně, zalomeno), na kterou se ale občas dá udělat i W/K nebo UA0. Chystám instalaci magn. smyčky na 10 - 30 m od MFJ.
  Jsem rád, že jsem se slyšel s některými OL, kteří byli u těch společných začátků (např. OL6AAE, OL2AAH). Mnoho nás už na bandu není nebo o sobě nevíme. Jako zajímavost přikládám několik foto a podpisových kartiček z několika OL srazů. (TNX!!! de OL3AXS)

  OK2BMA

  Na obou pásmech jsem jel jen s QRP s FT817 a 5 W výkonu a Ant LW 40 m. Na 160 m mám velmi silné místní rušení, takže jsem rád, že jsem tam pár spojení udělal, možná, že jsem někoho, kdo mě třeba volal neslyšel.
  Na 80 m to bylo i s 5 W lepší a jsem velmi rád a potěšen za všechna spojení, i s mnoha bývalými OL. Na některé si samozřejmě pamatuji.
  Je to velmi pěkná akce, díky za to, že jsi ji uskutečnil.

  OK2BMU

  díky za pěkný závod, i když chvílemi jsem měl docela strach, protože v okolí byla bouřka :-)

  OM7CF

  Bolo to sympatické "party",konečne sa mi podarilo zúčastniť sa prvý krát.Oprášil som starú FT101ZD s výkonom asi 50W a vyladil dipól 2x27m.Chodilo to celkom fajn len škoda toho silného QRN.Značky starých priateľov OL4AFI,OL7AGP,OL2AIO,OL5ADK a ďalších,zneli úžasne,takže dfm,že si to znovu o rok zopakujeme.

  OM3CLS

  Ďakujem za pozvanie,ale momentálne nie som QRV na 160m,nemám ant. Nw som QRV na 6m.4m,2m,70cm,23cm,13cm a a 3cm,ale stále ma to láka na TOP band. Občas sa stretnem OM6MW ex OL9CBJ a spomýname na staré a dobré časy na 160m. Spomíname na OL-operatorov na skromné rig./10w/.Ja som potom postavll PA s PL500.Ua600V,Ia 200mA HI.
  Pavel ešte raz moc ďakujem a teším sa dopočutia na 160m.

  OK1DIG

  poprvé jsem se zúčastnil OL-Party, bohužel jen na 80m. Bylo příjemné po dlouhé době slyšet staré známe.

  OK2DM

  Nějak sem sem to letos nezvládl. A teprve večer jsem zjistil, že už se bojuje. Jel sem jen posledních 30minut na 80m s cca 20W, IC735, klíč ruční originál letecký. Silně zde pršelo a odeznívala bouřka.

  OK1DOL

  Tradičně pěkný závod, bohužel zdála se mě menší účast oproti loňsku. Na TOP bandu nepříjemné QRN, a tak jsem poslouchal celý závod na beverage. Díky všem za QSO a naslyšenou zase za rok - když to samozřejmě nevyjde dříve :-)

  OK1DWJ

  díky za info, ale bohužel mám pohotovost a jsem v Praze :-( Takže maximálně mě můžeš uvést jako sympatizanta a přeji hodně zdaru ...

  OK1DX

  Tak to konečně po 2 letech klaplo. Natáhl jsem OLP 160m anténu (šikmý drát cca 30m z vrcholu příhrady, cik-cak po malé zahradě, který vytahuji jen na tuto příležitost a poté hned zase balím). Díky za milá spojení, škoda že se s některými setkávám takto jen jednou do roka... Říkal jsem si, že se 100W do zmíněné ant se přeci mmusím na 160m všude po OK/OM dovolat, ale asi jsem žil v omylu. Nevím, zda to bylo condx (už tak dost QRN), ale prostě slyšel jsem tam stn, co mi utekly. Na druhou stranu vyskytly se stanice, u kterých jsem musel já špicovat uši (o to více dík za QSO a účast). Zato na 80m do dipolu to byla "sálová telegrafie", absolutní většina signálů jako ze bzučáku.

  OK1DXD

  teď vidím, že na ten termín už mám asi čtvrt roku koupený lístky na koncert :( Takže letos budu pauzírovat...

  OK1DXK

  Tentokrát jsem ani nezkoušel 160 m (i když jsem posledně na vertikál 8 m vyladěný i se svodem na 160 m - ale bez odpovídajících radiálů - několik QSO nakonec udělal). Na 80 m bylo v první hodině jen pár stanic, tak jsem si dal pak pauzu a opět se to rozjelo 2. hodinu. Kromě 25 QSO v logu měla OL PARTY ještě jeden pozitivní přínos: konečně jsem se odhodlal vyměnit v TCVRu pomalu odcházející relé (děkuji Pavlovi, OK2BMA, za reálný report).

  OK1DXW

  díky za pozvánku, snažil jsem se jí trochu využít...ale po tolika letech, co jsem nevysílal, jsem měl docela problém - spíše jsem poslouchal. Ale i těch pár stanic bylo fajn - je slyšet zase po tolika letech..... deník Ti posílám přílohou v ADIF. Nepočítal jsem nic, budou tam chyby....omlouvám se....a není důležitý výsledek, ale to setkání na pásmech! Přeji hodně úspěchů a 73

  OK1DZD

  Tak žádná sláva to nebyla. Skončil jsem u čísla 76.
  No ta stošedesátka holt chybí. Byl jsem rád, že mě stanice braly. Myslím, že to u mně bylo mezi 800 a 1000 mW out. Anténa, dá se nazvat couralka - 8m up, 33m. Ve 2104 jsem ještě udělal na třiapůle Antonia IK3SVT . Dal mi 339 s KX3 a jedním wattem a LW 53m. Ve 2052 tam byl GM3OXX / QRP ale nevydržel. Holt QRP blázni.
  S deníkem to bude prochu porod. Snad mi zase pomůže Radek 1FHI.

  OK1FEN

  Po dvou letech jsem zase natáhl pékáčko z okna (preventivně až za tmy). Kvůli špatnému PSV jsem výkon omezil na 15W. Největší komplikace byly opět kvůli použití širokého SSB filtru. Na mé volání výzvy nikdo neodpověděl. Výsledek je srovnatelný s minulými ročníky.

  OK1FHI

  V porovnání s lonskou OL Party se me zdala ucast mensi. Hlavne ucast ex OL tech mladsich (80.leta) byla skromna.
  Jeste jednou dekuji za organizaci tohoto klani a vsem ucastnikum za mila "retro" spojeni.

  OK1FUA

  díky moc za pozvání a připomenutí. Letos jsem v té době na dovolené, takže se nezúčastním... snad příští rok!

  OK2GG

  Letos mě to bohužel časově nevyšlo..tak snad příště.. 73!

  OK1HAS

  Zdar a sílu všem OL-parťákům, letos jsem se opět zúčastnil systémem a s výbavou jako loni, tj. 80m rohovka 4 m vysoko po větvích v lese a 50 wattů na obou pásmech, čas a klofák dle doporučení.
  Zamýšlel jsem z důvodu mizerného rigu nevolat CQ a ladit se na stanice, což se neosvědčilo, protože tvrdě závodící závodníci brali přednostně ty, kdož to rychle vyklopili a než jsem se s klofákem vyklofal, byl jsem na pořadí 6 nebo 7, hi. Takhle jsem si tvrdošíjně vystál frontu na první štaci, kterou byl OK1DOL a pak jsem raději více cékvil.
  Na rozdíl od loňska jsem slyšel víc klofáků, zejména mě potěšil Jarda OK1ATP a také výskyt ex OL6AAE, jednoho z těch skutečně prvních. Chyběl mi Vašek OK1DN ex OL1AAG (anebo jsem ho minul, což se mohlo stát).
  Hlášení jsem zatím neposlal a deník jsem zapomněl na chatě, takže to zpracuju (pokud jsem s tím papírem omylem nezatopil...) a pošlu snad ještě včas při dalším přechodném pobytu doma, než mě zima vyžene definitivně z nerušených lesů, vod a strání do prostředí s pozadím S8.
  Zdravím všechny a ať se tam zase potkáme.

  OK1HBT

  Díky za to, že jsi závod zorganizoval. Bylo to zase hezké, budu se účastnit pravidleně, měl jsem nějaký výpadek :-)

  OK1HX

  Na 160m podmínky ještě horší, než loni, navíc silné QRN a QSB u mnoha signálů. Na 80m standard, ale nějak se mi nedařilo.
  Těším se na další ročník, pokud se dožiju, letos jsem oslavil 63. výročí licence

  OK1MDK

  Letošní ročník jsem pojal více než rekreačně, závodění jsem přenechal jiným.... Jen mě mrzí, že jsem nepřesvědčil k účasti Honzy - OK1MAC a OK1IA. Oba slíbili, ale.......

  OK1MGW

  Závod proběhl celkem v pohodě, na 160 m dost QRN, ale dalo se to vydržet. RIG stále stejný 80 W, home made, ant na 160 m dipol na 20 m, na 80 m půlvlnný dipol. Dík za qso´s a závod a nsl !

  OK1MWW

  díky za pozvání, ale 13.9. budu na dovolené v zahraničí a bez TRX (::

  OK2PGY

  Letos jsem se poprvé zúčastnila OL Party, jako sympatizující účastník :-)). Mirek OK2PFT ex OL6AMI zprovoznil a udržoval při životě přijímač, který chvílemi vypadával. Bylo fajn oprášit morseovku, příští rok už budeme na pásmu. V příloze posílám hlášení - deník QSO, která jsme mezi výpadky RX odposlechli.
  73 Draha OK2PGY ex OL6ARG

  OK2PVX

  Díky za pořádání a těším se zase za rok

  OK1PW

  konečně jsem se dostal na hlášení,doufám,že příští rok si vzpomenu na Párty dříve a nebudu na půdě během závodu hledat rolšpuli a kondík abych naladil svod od ležatého delťáka na 160metrů...šlo to ale rychle..pauza jen 6 minut..hi kablíku s krokodýlkama mám po ruce dost...do té doby jsem se nemohl dovolat..

  OK2PWM

  letos zatím jako posluchač:
  Značka: OK2PWM
  Kategorie: A - ex OL6BEN
  Počet QSO: 0
  Takže jen 8 bodů za zapnutí zařízení a odeslání mailu ... :-))

  OK1XC

  ahoj Pavle a všichni ex- OL co se zúčastnili. Jsem rád že i přes tak malou účast se tu objevilo několik ex-OL kteří nebyli dlouho QRV.
  Koncem týdne mě přepadla viróza a tak to vypadalo že to budu muset vzdát. V sobotu jsem do sebe nasoukal medikamenty,natahl anténu na 160tku a tak jsem rád že jsem byl zase se známými v kontaktu.
  posilam nějakou tu fotku z ery OL

  OK2YN

  díky za pozvánku, ale letos jsem 13.9. mimo domov, a tak se nemohu zapojit. Prosím pozdrav kluky a nsl příště.

  Hlavní stránka webu