Došlá hlášení k 12.10.2015

Uzávěrka je za námi, další hlášení nebudou akceptována!
OM5AKWOK1AOUOM8AQOK1ATPOK1AUO
OK1AXDOK1AYUOK2BLDOK2BMAOK2BND
OK2BWMOK2BYWOM7CFOM3CNDOK1DBS
OK1DFROK2DMOK1DOLOK1DQPOK1DWJ
OK1DXOK1DZDOK1FCAOK1FDYOK1FEN
OK1FJWOK1FPAOK1FRTOK1FUAOK1FZM
OK1HASOK1HXOK1IFOK1JAXOK1JD
OK1JPOOK1JVSOK1KZOK1LLOK1MCW
OM8ONOK1MDKOK1MGWOM6MWOK1MWW
OK1MYAOK1PFMOK2PGYOK2PVXOK1PW
OK2QAOK4RMOK1VKOM5VSOK2WA
OK1XCOK2YN

Hodnotné ceny


Samozřejmě jen ty v popředí.

Komentáře účastníků

OM8AQ

v preteku bola celkom slušná účasť, aj podmienky šírenia boli fajn. Tento raz som išiel z našej chaty pri Košiciach. Skúsil som naladiť transmatchom 160-ku s invertovaným V-čkom 2x19 m, avšak podľa očakávania to chodilo mizerne. 80-ka íšla dobre. Teším sa dopočutia o rok.

OK1ATP

Pavle díky za upozornění na párty, jinak bych úplně zapomněl. Letos byla účast velice pěkná a zase jsme se mohli potkat aspoň na bandech. Hi Hodně úspěchů na bandech a hlavně ať slouží zdraví.

OK1AUO

posílám zkrácené hlášení k OL Party 2015, které jsem se bohužel zúčastnil jen zapnutím stn. S asi 10 W a 5 m drátu jsem se na 80 m v závěru závodu na nikoho nedovolal (zkoušel jsem OK1XC, OK1MGW a asi dva další), neměl jsem zrovna podmínky se na to předem lépe připravit, takže počet QSO = 0. Jsem nyní QRV jen na 10...30 m s ant mg. loop, CW, PSK a JT. Někdy nsl!

OK1AXD

Pavle moc děkuji za upozornění, jinak bych na to zapomněl Hi. Konečně mi to letos vyšlo a byl jsem u anteny. Závod se mi líbí a také ty pravidla (navíc doplněná rozumnými úvahami). Napřesrok nsl !!

OK1AYU

OL party jsme doplnili osobním minisetkáním ex OL2AQM & ex OL2BIL & his XYL. K vysílači jsme se dostali po opečení buřtů a vyhasnutí ohně asi půl hodiny po začátku závodu. U klíče jsme se s Bohoušem střídali a moc jsme toho neudělali, ale kategorii 2OL na 1RIG jsme určitě vyhráli.
CU v Bechyni napřesrok, třeba i ve větším počtu.

OK2BLD

Bylo to moc fajn, RIG IC751A, ant G7FEK varianta 41m dlouhá, jen 6m nad zemí, na 160m přizpůsobená cívkou.

OK2BMA

Díky za pěknou akci, potěšilo mě, že jsem opět potkal řadu přátel a OL kolegů. Jel jsem jako obvykle jen s FT817 a 5 W výkonu. Anténa LW 40 m. Na 160 m mám velké rušení, ale i přesto jsem udělal řadu pěkných QSO.

OK2BND

Na rozdíl od loňska minimum rušení. A slyšel jsem zase známé značky, některé dokonce na obou pásmech, tak jsem spokojen. Nsl zase přště.

OK2BWM

Měli jsme doma rodinnou party, na chvilku jsem si odskočil a s výkonem 1W do antény jsem pár spojení udělal. Ať se daří,

OK2BYW

a dík za upozornění, ale především za výborný nápad pořádat OL Party. Letošní ročník proběhl 50 let poté, co jsem v roce 1965 po dobu sedmi měsíců mohl používat značku OL7ACQ. Oprášil jsem svůj deník z té doby, zalistoval a zavzpomínal. Je v něm mnoho spojení se starými přáteli a některá trvala opravdu dlouho. Např. s Rudou, OL7ABS (dnes OK2QA) jsme dne 10.7.65 klábosili více jak dvě hodiny. Padly na to čtyři listy v deníku, protože se musel zapisovat celý text. O to zajímavější je dnešní prohlížení.
A tak bylo mi potěšením se s vámi setkat v OL Party.

OM7CF

Znovu skvelé party,celkom dobrá účasť staníc a tentokrát bez QRN.Bolo príjemné počuť staré známe značky. rig:FT897 a double Zepp 18m vysoko

OK1DBS

Na 160ku nemám dost dlouhý drát, tak jsem jel jenom 80. Nejsem závodní typ, ale tohle byl pohodový závod. 100w a inv. V 8m nad zemí. Díky za QSO.

OK2DM

tak sme si za řádili. TCVR IC735 výkon 75/100W ANT G5RV

OK1DOL

Zatim asi nejlepsi ucast z rocniku, kterych jsem se zucastnil. Na TOP bandu jsem mel problemy se ctenim nekolika malo stanic, do toho navic QRN. Osmdesatka byla bez problemu. Diky vsem za QSO a za rok zase naslysenou v OL Party.

OK1DQP

Bohužel OL párty 2015 jsem se nemohl opět zúčastnit (služba v QRL), tak že zdravím všechny přívržence tohoto podniku alespoň touto cestou. Doufám, že v roce 2016 to vyjde.

OK1DWJ

zdravím a díky za mail. Bohužel jsem ale bez antény, takže letos se nezúčastním :-(

OK1DX

Ráno klasicky již klasicky instalace cik-cak 160m slopera po zahradě (v neděli šel zase dolů). Večer jsem to nějak podcenil a vyjel o půl hodiny po začátku, smůla. Bylo mi opravdovým potěšením narazit na slušný počet známých značek, účast bych považoval za solidní. Jen mi mrzí, že mi pár ex OL uteklo, ale holt se nedá udělat vše. QRM docela malé, conds přiměřené :-)

OK1DZD

Pavle, díky za upozornění ale letos jsem to prošvihl. Odešel mi počítač a tak jsem nečetl mejly. Škoda,že mě neupozornil Jenda BND. Mohl mi zavolat. Tak budu muset rok počkat. Snad se dožiju. Hi.

OK1FDY

Celé to proběhlo úplně jinak než jsem to naplánoval ...... Asi týden před jsem začal s přípravou , chtěl jsem to odjet "stylově", asi před rokem jsem našel ve Svádově ve skříni RSIčko a hned jsem se dal do renovace, protože to asi 15let bylo ve skříni, tak jsem před zapnutím prověřil elyty ve zdroji a pod .. zjistil jsem ,že jsou v perfektní kondici kondík 2x50M, měl jeden 42M a druhý 46M ! a perfektní ESR , po zapnutí najelo napětí a začalo to vysílat! Na inzerát se mi podařilo koupit 3ks 6P3S a tak jsem z úžasem zjistil, že obě elky co jsme s měli a obě dávaly stejný výkon jsou skoro v čudu a dávají jen 5W ... s novými so dává skoro na chlup 10W , tehdá jsem neměl žádný ocejchovaný watmetr ... Musel jsem vymyslet a udělat přepínač RX-TX jako jsem to měl dříve ... na realizaci samozřejmě došlo až v sobotu před závodem ... Pak jsem si naivně myslel, že nějak zmáknu konfiguraci N6TR a potom i TR4W , dlouho jsem N6TR používal ... no nepovedlo se to .. Ted už několik let závodím s N1MM a tam jsem se o to ani napokoušel .... hi Dopadlo to tak , že jsem si v excelu udělal dva papíry a psal jsem to ručně ... zmáknul jsem klíčováni RSIčka pomocí WINkey a asi hodinu před závodem jsem se vydal do Svádova všechno připravit , protože se zrovna v tuhle sobotu tady konal jakýsi půlmaratón a do Svádova se nedalo dřív dostat od 8:00 ráno do 20:00 večer ... Když jsem všechno prodrátoval a pomalu zapnul RSI - (jako RX jsem používal K3) , tak jsem zjistil , že RSI sice vysílá ,ale oscilátor pořád běží a tudíž nic neslyším , protože je to moc silné , chvilku jsem to chtěl nechat a odjet to splitem 1-UP ,ale radši jsem od toho upustil ... Později v neděli , jsem zjistil , že se prorazil malej elyt 10m/250V který filtroval -70V a tak se elka oscilátoru pořádně nezavřela .... Všechno jsem tedy vrátil zpět a asi 3minuty před začátkem jsem byl QRV s K3, nějak nepozorně jsem si přečetl propozice, tak jsem to odjel s 10W jako kdysi ... i když to asi nebylo podmínkou .. Hi Zápis rukou do papíru, byla taky honička, protože jak člověk pořád jen SMS , e-maily, tak se pořádně ani nedokážu podepsat... hi Musel jsem proto deník ještě hned po závodě přepsat do počítače , jinak bych to asi už po sobě nepřečetl.. Bylo to tedy pro mne docela honička a hned jak jsem to všechno dopsal , poslal jsem Ti ten deník... Na příší rok se to pokusím nějak vychytat, alespoń abych HW dal do kupy

OK1FEN

Vysíláno z lesa v Krušných horách JO60HI, 920 m ASL, ant nepřizpůsobené PKáčko mezi 20m stromy ve výšce 2m, FT817 s pouze SSB filtrem (největší hendikep) 5W, ruční klofák. Minimálně 8 dalších stanic mě prostě nebralo.

OK1FJW

TNX za připomenutí! Ač jsem termín OLP nesledoval, vyšlo to vyjimečně na tento víkend, kdy jsem měl volno, protože jsem si s Evou z jara naplánoval cyklovýlet - návštěvu u Petra, OK1AYU na chatě, v Bechyni. U TRX jsme se s Petrem prostřídali, já byl vždy druhou půlhodinu.

OK1FPA

tak letos to, k velké lítosti, nepůjde se zapojit do klání. Ze soboty na neděli mám službu v Jaroměři, neboť jsem voják, sloužím v Pardubicích na metrologii a už s tím opravdu nic neudělám... Asi jsem si to pořádně nenapsal na nástěnku, abych si nic nenaplánoval na tento víkend... Možná zkusím aspoň poslouchat. Tak přeji dobré podmínky a spoustu ex OL-áků na bandu :-) A nsl příští rok!

OK1FUA

Příjemné rozptýlení z WAEDC SSB, hi. Bohužel účast nic moc... No nedá se nic dělat. V každém případě díky za zorganizování!

OK1FZM

Utrhl jsem se na poslední chvíli z bujaré oslavy u sousedů, tak že mnoho závodního ducha jsem do toho nedal hi. Na 160m strašné QRM (to víš Praha), na 80m to bylo o něco lepší. Bohužel v důsledku silné společenské únavy (nikoliv alkohol ale "přežrání") jsem v závěru usnul... Těžká to úloha je práce telegrafistova... Rig - FT1000MP a drát 26m. Pár dní po párty jsem dostal torzo RSI, tak mám na příští rok takovou kacířskou myšlenku hi. díky za milé setkání se všemi na bandu, 73!

OK1HAS

Opět jsem dodržel všechna doporučení vč. výkonu a jel jsem pouze na klofák a bez PC. Anténa: lesní rohovka 80 m na větvích cca 4 m vysoko. FT-897 nestíhala na TOP bandu ani při staženém vf a se všemi útlumy, nějací chtiví big guni mi cvičili celým pásmem, hi. Asi mám moc citlivý RX a moc dlouhou anténu, hi. Jarda OK1ATP klofal stejně jako já, což mě potěšilo. Řekl bych, že letos klofalo stanic alespoň 5 včetně vzácné YL OK2PGY. 73 všem účastníkům.

OK1HX

Na 160m podmínky jakž takž s místním QRM od mrazáků v mlékárně, na 80m dobré. Řada nových stanic. Díky za pěkný závod

OK1IF

Hlásím účast ve včerejším závodě v kategorii: "Ani to nezapnul, usnul". Tedy 0 QSO, ale vzpomněl jsem.

OK1JAX

posílám hlášení ze závodu, bylo to super.

OK1LL

v příloze najdeš deník ze závodu. Body jsem nepočítal, hi... Spomenul jsem si i na bývalého kamaráda a spolupracovníka - OK1AEO - OK1NQ (+2011) Pepíka Kordače, který se významně zasloužil o aktivitu OeLáků při pravidelných TP (telegrafních pondělcích)... S mnohými OL jsem měl možnost později pracovat na rádiu MZV v Černínském paláci...
RIG: FT897D, ANT: 160m = 41m LW, ale pouze 2m nad zemí :-) 80m = FD4 ve výšce cca 6m...

OK1MCW

dík za QSO s Tebou a za milý závod. Jel jsem jako obvykle jen na 160m na provizorní ANT. Na CQ mi odpověděly jen asi 2 stanice. No nevadí, bylo to hlavně setkávání s kamarády z mládí a to se mi na tom líbí.

OK1MGW

Závod proběhl dobře. Zdálo se mě, že účast byla větší než vloni, zvláště na 160 m jsem udělal více QSO. RIG stále stejný 80 W, home made, ant na 160 m LW, na 80 m půlvlnný dipol. Dík za qso´s a závod a nsl !

OM6MW

Je to smola, ale stále prichádza niečo, čo mi bráni aktívne sa zúčastniť tohoto vynikajúceho retro závodu. Teraz to bola oslava menín mojej svokry, čo je udalosť, ktorú nie je možné vynechať. Snažím sa vstúpiť do seba a vymyslieť niečo, aby som po roku mohol byť na pásme plnom značiek známych z dôb minulých.

OK1MWW

díky za pozvánku do OL party. Letos to bylo u mě s účastí jen tak tak, 3 hodiny před závodem jsem se vrátil ze zahraniční služební cesty a nebýt tvé pozvánky, ani bych si na OL párty nevzpomněl. Jen jsem stihl najít přizpůsobovací obvod mojí KV antény 13 + 27 m, který jsem zhotovil specielně pro tento závod někdy před 4 lety. Anténa vůbec není určená pro TOP band,ale při spojení obou konců napájecího žebříčku se to jako "T" anténa dá nějak vyladit. Docela mě překvapilo, jak jsem se na 160m slušně dovolával.
Díky za uspořádání tohoto závodu, jinak bych se jako zarytý VKVista ani na TOP band nedostal.

OK1MYA

Děkuji za zaslání pozvánky do OL-párty, věřím, že příští rok se zúčastním.

OM8ON

Letos jsem neudělal tolik násobičů jako loni a tak je i méně bodů. Snad příště...

OK1PFM

tak jsem na to stejně zapomněl... Seděli jsme v zahradě u ohníčku, pak jsem si pustil v TV písničky Pavla Kopty. Až ráno mi došlo, že jsem OL Party pro... Dnes jsem si ještě jednou přečetl pravidla až do konce a tam máš větu: „Za propagaci v médiích děkujeme“. Budu se snažit polepšit se po všech stránkách. Posílám hlášení: OK1PFM, ex OL6AME, kategorie A; nachystal se, ale zapomněl zapnout RIG.

OK2PGY

díky za pozvání a připomenutí OL Párty. I když jsem měla problémy se zařízením, přijímačka při vysílání vypadávala, závod se mi líbil. Těším se zase za rok. 73/88 Draha

OK2PVX

Měl bych jeden "zlepšovací návrh". Jeden přídavný bod za každého nového bývalého OL-áka, kterého se podaří někomu pro OL-párty získat. Já jsem letos v tomto smyslu "zabodoval" - přemluvil jsem k účasti Milana - OK2BYW/ex-OL7ACQ ... :-) Samozřejmě prima akce - díky za pořádání!

OK1PW

Díky za připomenutí, já bych si opravdu nevzpomněl....Jinak závod v pohodě jen to bouřkové rušení trochu vadilo. Jinak jak jsem koukal na příspěvky ostatních... jak nutí vyzařovat své krátké antény a různé svody od dipólů.... stejně jako já...hi. Příští rok určitě na uslyšenou... 73 Ruda

OK2QA

Na OL Party jsem zapnul rádio jen na 80 m, neb na 160 m mi inverted V spadla už před rokem a nějak se nemůžu dostat k opravě. Sundat 18 m vysokou kládu těsně na hranici pozemku není úplně jednoduché, zvláš't když po nějakých 20 letech existence poněkud prohnila.
Další problém nastal při vlastním provozu: nechtělo se mi psát log ručně, abych ho pak nemusel přepisovat do počítače, tak jsem zkusil psát QSO rovnou do počítače a na papíře si jen hlídat pořadová čísla od 99 sestupně. Zkraje to šlo, ale když jsem zjistil, že podle papíru dávám číslo 90, ale spojení je už jedenácté, pochopil jsem, že tudy cesta nevede a rádio jsem zase vypnul. Příště se polepším a budu psát všechno na papír.

OK4RM

po pár letech jsem zase oprášil TS-690S, což bylo trochu vzrůšo, protože jako jeden z mála transceiverů co mám doma nemá klíčovač (další jsou FM ručka a tcvr pro PSK-31 s fixním krystalem 14070 KHz). Kupodivu, starý TinyBug (jehož ATTiny12L je nepřetržitě pod napětím), do kterého jsem dával CR-2032 asi před deseti lety, stále fungoval :-) Po zkušenosti s digitální KX3 byl trochu nezvyk poslouchat na širokém krystalovém filtru 250 Hz, ale v zásadě bylo slyšet velmi dobře a kupodivu jsem se i dost dobře dovolával. Přece jen těch 10W, které dává KX3, bylo asi málo :-)

OK1VK

TS-850S, dipole 2x21m up10m, 100W, TR4W, op.Pavel ex.OK1WWJ

OM5VS

Podmienky najme na 160 m neboli fb.

OK2WA

Děkuji za pěkný závod ve kterém jsem se setkal s mnohými známými. Vzal jsem to v poklidném tempíčku spíše jako společenskou událost, s radostí jsem vše dával ručně na bugu a psal na papír. Podmínky byly slušné, provoz vcelku svižný a tak jsem si užil vynikající zábavu. Použité zařízení: FT950, 100W ( cca 30W na 160m ), ANT Delta loop 86 m ( na 80 v rezonanci, na 160m, jsem ji tunerem nějak po haluzi doladil ale pálilo mně v hamshacku všechno kovové, hi), klíč Vibroplex Iambic, tužka a papír.

OK1XC

díky za pořádání tohoto závodu každoročně, bylo to hezké spetření slyšet starou gardu v dost početném složení.

OK2YN

Letos jsem to pojal jen velmi rekreačně. Zdravím všechny bývalé a současné kamarády.

Hlavní stránka webu