Došlá hlášení do uzávěrky 10.10.2016

AF4JFOM5AKWOM8AQOK2BLDOK2BMA
OK2BMUOK2BNDOK2BWMOK2BYWOK2BZM
OM7CFOM3CMKOK1DBSOK1DFCOK1DJS
OK1DOLOK1DQPOK1DWOK1DWQOK1DX
OK1DXDOK1DXQOK1DXWOK1DZDOK2EC
OK1FETOK1FHIOK1FJWOK1FKDOK1FPA
OK1FWMOK1FZMOK2GGOK1HXOM3IAG
OK1MCWOK1MDKOK1MGWOK1MTAOK1MWW
OM8ONOK2PEOK1PFMOM6PGOK2PGY
OK6PROK2PVXOK1PWOK2PYAOK2QW
OK1UFFOK1UFMOK1VKOM5VSOK1XC

Hodnotné ceny


Tentokráte pro první dva v každé kategorii.

Komentáře účastníků

AF4JF

Jako obvykle, nenavazu zadne QSO diky totalne nevhodnemu (v mem stanovisti) casu ale jako obvykle alespon zapnu stanici

OK2BLD

Díky za pěknou akci. Rig IC751A ,ant OCFD 41m, jen cca 6m up, na 160m prodloužena cívkou. /účinnost mizivá/.

OK2BMA

Měl jsem jen FT817, výkon asi 5 W, to je asi stejné, když jsme jako OL měli 10 W příkon, HI. Anténa 40 m LW. Na 160 m mám dost velké rušení a s QRP se mi dovolávalo s problémy, na některé stanice jsem se nedovolal. Je poznat, kdo má dobré antény a klidné místo bez QRM. Na 80 m už to bylo lepší, ale stále jen QRP, ale udělal jsem řadu pěkných QSO a jsem spokojen, že jsem opět potkal řadu přátel a kolegů. Díky za organizování OL Party, určitě s tím máš dost práce, takže si zasloužíš velké uznání.

OK2BMU

Mnoho značek z minulých let mi tu letos chybělo, nebo se mi to jen zdálo? 73 a díky za dobrou zábavu. DFM za rok NSL

OK2BWM

Ahoj Pavle, Posílám deník z letošního ročníku skvělého, nostalgického závodu OL. Našel jsem chvilku času a zapnul RIG- nekecám, asi po 10ti letech M160ku. Bez jakékoliv přípravy připojil INV VEE, sluchátka, klíč a v osmé minutě udělal první QSO. Byl jsem z toho úplně nabok, že to vysílá! Až na několik výjimek vše na první zavolání. Necelý watt výkonu a jak to šlo. Celkem 26 QSO a poslední QSO - symbolicky s Tebou! 80 m jsem nejel.
P.S. Ráno jsem to zapnul a s tím hubeným 1 wattem jsem udělal G4UFK, SV3RF za 579 - to nechápu, když normálně člověk jezdí s párou jak hrom!


OK2BZM

Zase po asi trech letech mi vyslo, ze jsem se mohl zucastnit, bylo to pekne, podminky slusne bez QRN. Dekuji za zorganizovani teto pekne akce a doufam za rok naslysenou.

OM7CF

Príjemné,pohodové party,dobrá účasť staníc,zaznamenal som nové OL stanice a minimálne QRN. Po roku sme mohli znova pozdraviť starých známych a to bolo skvelé... /rig:FT897 a double Zepp 18m vysoko/

OM3CMK

Bol to taký príjemný veselý závod. Duchom som sa dostal 45 rokov dozadu. Bolo príjemné si zapípať s luďmi, ktorý boli v tom období OL- kári tak ako ja. Ja mám teraz G5RV k 60-ke som si našetril na IC 7300 , predtým Alinco DX 77, a predtým EK10, RM31,......Prvykrát "po 100 rokoch" som som bol na 160-ke. Šlo mi to samozrejme na 160-ke mizerne , no dovolal som sa aspoň najbližších. Po cca 20 rokoch som začal znovu amatérčiť a vidím ako mi vlak ušiel. Všade PC, DX clusrter,... o tom sa nám voľakedy nesnívalo. Koncesiu som si predlžoval aj keď som nevysielal, teraz na staré kolená keď sme už dobehali, doskákali,.... je to super. Takýto závod by mohol byť aj častejšie, aspoň 4 x do roka. Viem, je sa tým robota...... Programy Cabrillo ,... to je pre mňa španielska dedina a, no aj tak si zavysielam v preteku - jednoducho - tak pre radosť....... a nejaké bodíky aspoň rozdám. Ďakujem za závod a teším sa dopočutia.

OK1DBS

Tentokrát to neklapne, jsem v JT a určitě se na OK nedovolám.
73 David JT1DBS

OK1DFC

Ahoj Pavle, díky za pozvánku, ale bohužel na tato pásma nemám anténu.

OK1DOL

Závod tradičně hezký, účastníků přibližně stejně jako v minulém roce, což je dobře. Ve většině závodů totiž účastníků ubývá. CONDX byly dobré, rušení žádné, tudíž spokojenost. Za všechny účastníky díky tobě za energii a čas, kterou každý rok investuješ do OL Party.

OK1DQP

Signály na 160 až na několik málo stanic byly slabé. Na 80 už to bylo dobré hodně stanic, celý závod bylo co dělat. Budu se těšit na další ročník, pokud nebudu zrovna v QRL.

OK1DX

Diky za všechna QSO. Na začátku mne prekvapily slabé signály na 160m - trochu jsem to pričítal mé blbé anténě (již několik let tahám na OL Party kvůli 160m cca 30m drát cik zak z příhraďáku po zahradě), ale nakonec jsem udělal na 160m více QSO než na 80m. Rád jsem potkal kamarády, škoda jen, se mi nepovedlo udělat alespoň jedno QSO s každým účastníkem.

OK1DXQ

Tak jsem si díky OL Party po 35 letech zase zavysílal na 160 m. Celou akci jsem pojal v retro stylu (viz přiložené fotografie) počínaje příjezdem na vysílací stanoviště OK1KKL na Kozákově (kde mám druhé QTH). Použil jsem původní TX, který jsem tehdy sestavil jako 15letý kluk, a k tomu repasované RXy EL10 a E10aK (ty jsem ale tehdy neměl, používal jsem tranzistorový RX s krystalovým filtrem, který jsem později rozebral a součástky použil jinde). Tímto se také omlouvám protistanicím za méně pružný provoz a za QRH, které zlobilo zejména ke konci závodu vlivem zoxidovaného kontaktu ladicího kondenzátoru VFO. (v současné době jsem QRV s podstatně modernějším zařízením na všech pásmech od 160m do 47 GHz - ovšem kromě KV antén - , na pásmu se však objevuji pouze ve VKV závodech pod značkou OK1KKL, většinou od 1296 MHz výše.)OK1DXW

díky za pozvánku, měl jsem vše připravené, deník předepsaný, ale asi díky tomu vedru jsem najednou přestal mluvit a horečka. Mrzí mě to, pozdravuji všechny účastníky a doufám za rok naslyšenou Hi!

OK1FET

Z garáže jsem po 16-ti letech vyndal zařízení. Ani jsem už nevěděl jak to všechno propojit. :) Na 160m jsem slyšel spoustu stanic bohužel na 80 metrů dlouhou prodlužovačku od sekačky mě nikdo neslyšel :( Na 80m to bylo o poznání lepší na dipól 2x20m ve výšce přibližně 8m nad zemí a s přemotanou M160 o výkonu 800mW jsem upotil 10 spojení.OK1FHI

Diky za pekne pohodove vecerni setkani nejen ex OL. Jen cca poslednich 45 min na 80m. Myslim ze CONDX docela praly, bez QRN a ani QRM nebylo velke. Cas nezastavime, uz je to preci jen vice nez 30let, co jsem doma "zhavil" Jizeru do LW42m

OK1FPA

A díky, bylo to fajn, jako za mlada :-D

OK1FJW

Dal jsem letos přednost jiné HAM aktivitě a sice jsem se vydal podpořit naše závodníky na mistrovství světa v ROB do LZ. Vedli si celkem dobře, viz http://ardf.cz/index.php?det=787
Zdravím tímto všechny bývalé OL-áky a těším se snad za rok NSL.

OK1FKD

Tento rok jsem zkusil jet zavod poprve. Je to docela dobra zabava, to setupne cislovani. Bylo docela dost stanic, ktere po cely rok neni slyset.

OK1FWM

Tak jsem v sobotu vytahnul kus dratu, nameril jsem loopa asi 162m, vecer jsem vylezl/vyjel na kopec- na nasi rozhlednu , natahnul loopa, trochu se mi to zamotalo, tak jsem byl QRV v cca 22h, slysel jsem vsechno, i tebe v cca 22.56, ale nikoho jsem se nemohl dovolat, nejak mi to nevysilalo. Tak se chybicka vloudila, ale priste bude stacit dipol na kladce to vytahnu... a predem vyzkousim RIG... Ale snaha byla. Chtel jsem prekvapit... Byla tropicka noc i v 650 metrech nm, tak aspon neco... Takze priste mi to snad vyjde.

OK1FZM

sri, letos to nevyšlo ale myslel jsem na Vás. dfm za rok

OK2GG

Po delší odmlce jsem se opět zúčastnil a to hlavně proto, že jsem měl volno a nebyl v práci..:-) Použil jsem TCVR IC756PROIII s ant. 2x24m inv."V" symetricky napájenou přes symetrický antenní člen z RM31. Přestože tu ve středu města mám silné QRM nejvíc na 160m, tak jsem byl překvapen, že to celkem šlo. Na 80m to u mě bylo o něco lepší, ale některé stanice ze 160m jsem nedělal.. 73 všem účastníkúm párty!

OK1HX

Na 160m podmínky mizerné, na 80m dobré. Řada nových stanic. Díky za pěkný závod

OK1MCW

Ten závod mám rád, ale jsme na dovolené a nebudu u antény. Tak všechny zdravím a budu na Vás myslet!

OK1MGW

Závod proběhl dobře. Na 160 m značné QSB. Příčinou byla asi sporadická vrstva E, která se v tu dobu vyskytovala. RIG stále stejný 80 W, home made, ant na 160 m LW, na 80 m půlvlnný dipol. Dík za qso´s a závod a nsl !

OK1MTA

Skvělý závod plný nostalgie a krásných vzpomínek. Na mého strýce Ivana, OK1JSI (SK), který mě a řadu dalších tehdejších mlaďochů přivedl k amatérskému vysílání, na Karla, OK1MAO a Frantu, OK1WC (SK), kteří pro nás, začínající RP, RO a OL, pořádali letní tábory v Orlickém Záhoří, kde nás zasvěcovali do tajů provozu, techniky a RTO contestu, na řadu kamarádů, které jsem tam poznal, na pravidelné telegrafní pondělky v pásmu 160m, které tehdy pro nás bylo jakýmsi druhým domovem, a vůbec na dobu bezstarostného mládí na přelomu 60. a 70. let, kdy bylo ve vzduchu ještě cítit doznívající Pražské jaro.
O tom, že existuje závod OL party, jsem se dozvěděl nedávno od Martina, OK1DXQ, a tak jakožto čerstvý důchodce, oživující po několika letech nečinnosti amatérské vysílání, jsem těsně před závodem oprášil zahálející TS950, natáhl kus drátu na protější dům, přizpůsobil ho T článkem, a ono to kupodivu vysílalo! V závodě jsem necékvil, jen volal stanice, které jsem slyšel, takže řada spojení s bývalými OL mně unikla. I tak to ale byl úžasný zážitek, první spojení na 160m po 45 letech! Z dob OL, kdy jsem jako RX používal M.w.E.c. a jako TX vlastní výrobek dle OK1NQ s EL81 na konci, se bohužel nic nedochovalo, v domě rodičů na půdě jsem objevil pouze zaprášený OL staniční deník a krabici od bot plnou QSL lístků z té doby. I z tohoto nálezu jsem však měl obrovskou radost. S notnou dávkou nostalgie a dojetí jsem vše důkladně prohlédl a zavzpomínal. Z deníku dokonce vypadla jedna historická fotka, kterou přikládám.
Velké díky, Pavle, za tento skvělý zážitek, už se moc těším na další ročník.

OK1MWW

Letos se mi nějak nedařilo, na 160m jsem udělal všechny, co jsem slyšel CQvit, signály byly ale slabé. Na moje CQ nereagoval nikdo. Prostě nemám na to anténu. Šilhavý dipól 13 + 27 m s oběma rameny paralelně není to pravé ořechové. Na 80 m to bylo lepší, tam jsem aspoň slyšel a dvě Stn přišly i na výzvu. Jinak dle doporučení klíč z RM31, deník psaný do Excelu, rig IC9100. Jezdím hlavně na VKV, takže je pro mě každý výlet na KV a především na TOP band velké dobrodružství.

OM8ON

Letos je to trochu lepší výsledek,ale žádný zázrak....

OK2PE

Závod jsem jel poprvé Je fajn, že se moje stará značka dostala po 42.letech zase do luftu. První spojení jsem udělal s OL6AQP (Emil)z Brna dne 15.7.1974 ve 21.32 SEČ.
Vysílal jsem i pod značkou OL30ASK v roce 1975, asi k výročí osvobození našími bratry. Byla to hnusná doba, ale byli jsme mladí a tak odvážní, jak praví klasik. Moje vysílání ukončila moje věková hranice a nástup na zkladní vojenskou službu do Prahy. Je to nostalgie, ale krásná.
Pokud to půjde, budu jezdit, než natáhnu brka.
Díky za to, co děláš,Pavle. Přeji Tobě i ostatním soukmenovcům hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

OK2PGY

Letos je výsledek o něco lepší než loňský:-). Všem díky za QSO a příští rok se těším nsl.
Draha OK2PGY ex OL6ARG

OK2PVX

Dík za pořádání! Rád jsem byl "u toho" !

OK1PW

Podmínky dobré jen trochu QRN potrápilo,vzbudil jsem se 10 minut před párty,tak jsem stihl i nainstalovat jednu špulku k anténě navíc.

OK2PYA

Původně jsem ani nechtěl vyjet, kvůli brutálnímu místnímu QRM na 160m, a také proto, že mi tam ten kus drátu (Windomka) nějak neladí. Nakonec se to přece jen nějak povedlo, ale po necelé půlhodině se na 160m zhoršilo PSV na nepoužitelnou hodnotu, takže jsem pokračoval pouze na 80m. Ráno jsem pak zjistil zkrat mezi závity v balunu 1:6.

OK2QW

Tento závod jsem jel letos prvně a byl jsem moc rád, že jsem mohl po velmi dlouhé době odklofat na pásmu svou bývalou OL značku (měl jsem ji od roku 1983). O výsledek mi vůbec nešlo. Transceiver jsem stáhl na 10W a schválně připojil ruční klíč. To moje datlování bylo pomalé a nepřesné, SRI za obtížnější čitelnost, ale užil jsem si to vysílání parádně! Díky všem za QSO. 73!

OK1UFF

Mrzí mě, že není kategorie SSB, CW používám jen když jde o život, hi. Vždycky jsem se věnoval VKV + později MW, v zimě jsem na KV, ale jen tak pro zábavu. OL - to byla hezká doba i věk...popřemýšlej o kategorii fone -). Samozřejmě vím o OL závodech na 160m těch ODER jsem klukům opravoval hodně, ale mě to nějako nechytlo i když jsem to měl doma u otce, který mě do CW nutil, na provozáky mi bral ze zařízení mikrofony apod.
Tak držím palce ať se daří - ahoj Edvin

OK1VK

Loni jsem skončil na 3 místě, letos to vidím velmi špatně. Závod jsem jel z QTH č.2, kde bohužel nemám ŽÁDNOU ANTÉNU na 160m, takže jsem vše vydřel na špatně vyladěný dipól pro 3,5. Na 3,5 mě bohužel dipól taky chodí špatně. Takže prostředky mizerné. (podmínky byly dobré, ale když člověk nemá anténu ....... ) Během podzimu bych měl mít spodní bandy již vyřešené, tak uvidíme příští rok.

OM5VS

Tento rok som nemal tolko rusenia ako vlani hlavne na 160m.Tak som spokojny aspon mi to spestrilo vecer.

OK1XC

ahoj Pavle budu na vas jen letos vzpominat, jsem v JT a podminky jsou mizerny, v te dobe budu 450 km SV od Ulanu, kde neni civilizace, sice od tud budu vysilat ale je to hodne daleko.
73 Pepik OK1XC nw JT1XC

Hlavní stránka webu