Došlá hlášení do 9.10.2017. Je po uzávěrce.

AF4JFOM5AKWOK1AOUOM8AQOK1AUO
OK1AYOK1AYUOK2BLDOK2BMAOK2BND
OK1BTWOM7CFOK1CZOK1DBSOK1DOL
OK1DWJOK1DXOK1DXDOK1DXKOK1DXQ
OK1DZDOK1FAEOK1FDYOK1FENOK1FFA
OK1FFIOK1FHIOK1FJWOK1FKDOK2GG
OK1HASOK1IOOK8KMOK1LLOK1MCW
OK1MDKOK1MGWOK1MTAOM8ONOK2PE
OK1PIOK1PFMOM6PGOK2PGYOM3PV
OK1PWOK2PYAOK2QWOM5RMOK1RP
OK1VKOM2XAOK1XC

Pár značek, v denících se vyskytujících, od nichž hlášení nedošlo:
OK1AXB, OM3CMK, OK1CQ, OK2DN, OK1FZM, OK1JAX, OK2PDN, OM6PM

Hodnotné ceny


Nejen číslování QSO musí být opačné...

Komentáře účastníků

AF4JF

Jako obvykle se OL Party konala v dobe kdy v mem QTH urcite na 160m ani 80m nikoho neudelam. Nicmene jsem se pripravoval na ARRL VHF Contest a dokonce jsem si na OLP i vzpomnel, takze jsem zarizeni (FT-817) zapnul a antenu (sikmy drat) zastrcil. Tudiz hlasim ze jsem se zucastnil!

OK1AUO

děkuji za pozvánku. Rig jsem si sice zapnul, ale s vnitřní ant jsem žádné QSO neudělal, takže jsem zůstal jen „snaživým“ účastníkem. Třeba se na příští rok připravím lépe. Já teď jezdím jen na bandech 10...30 m s mg. loop, což mně pro zábavu s CW a digi módy bohatě stačí.

OK1AYU

dík za milý dvouhodinový výlet do starých dobrých dob na 160m. Bylo mi potěšením potkat staré kamarády i poslouchat osobité tóny různých homo domo TXů. K dokonalé iluzi radioamatérského mládí už chybělo jen oranžové světlo z elektronek na mém stole, takže prohrabu své sklepní zásoby a příští rok CU v kategorii Retro.

OK2BLD

Díky za pěknou akci. Rig IC751A, ant OCFD 41m, jen cca 6m up, na 160m prodloužena cívkou. /účinnost mizivá/.

OK2BMA

děkuji za pozvání na OL Party, moc jsem se na to těšil a připravoval. Přeposlal jsem pozvánku i dalším kamarádům.
Včera jsem se vrátil z chalupy, docela unavený prací na zahradě a naprosto jsem na OL party zapoměl, až dnes jsem si na to vzpoměl.
Moc mě to mrzí, rád bych se zúčastnil, ale ta moje paměť už asi odpovídá mému věku, HI. Tak snad zase až příště.

OK2BND

Slyšel jsem zase známé značky, některé dokonce na obou pásmech, tak jsem spokojen. S těmi, co o nich vím, že pracují ručním klíčem jsem dělal qso taky klasicky, historicky, abych dodržel společného ducha.
Nsl zase příště.

OM7CF

Na OL party som sa tešil,nostalgia zo starých čias OL stále funguje.Podmienky boli celkom dobré,QRN až v druhej časti.Zdá sa mi,že bolo menej zúčastnených ako vlani aj keď som zaznamenal nové stanice.Bolo celkom fajn pozdraviť po roku starých známych. Kategória R je výborný nápad,len škoda,že pre mňa neuskutočnitelný,starý OL rig a kompletný Z-styl boli zničené záplavou vody z prasknutého potrubia od horného suseda,ešteže mi zostali fotky...
Rig: FT897,/na 160m len 50W z aku,vypli nám elektrinu/,anténa ext.zeppelin 20m vysoko, symetrický tuner

OK1CZ

Vyjel jsem až ve 2020 GMT a byl QRV jen 20 minut z prechodného QTH nr Praha, RIG K2, pwr 25W, ant Delta loop, která na 160m SRI nefunguje.

OK1DBS

Na 160ku nemám dost dlouhý drát, nešlo to moc vyladit, tak jsem na jel 1w, moc daleko jsem se nedovolal, na 80 to bylo lepší, ale moc stanic tam nebylo, tak jsem to predcasne zabalil.

OK1DOL

Posilam log ze zavodu. V tydnu pred zavodem spadl dipol na TOP band a nebyl cas ho opravit. Takze jsem jel na vertikal :-]. Jinak opet pekny zavod, skoda, ze jsem se jeste nikdy nedostal k predavanemu cislu 001 :-)

OK1DX

V pátek jsem po dlouhých letech opět zapnul svůj starý OL TX. Po kontrole na spektráku, co z toho leze, se ukázalo nutné vzít do ruky páječku (tenkrát to ale nějak nevadilo :-). Výsledkem byl sice nižší výkon, ale akceptovatelné spektrum. Sice to krapet kuňkalo (jak si někteří všimli), ale to patří k folklóru :-) V sobotu dopoledne jsem pak natáhl svůj obligátní cik-cak drát po zahradě a v podvečer jsem pak instaloval aktivní ant tuner (bohužel původní PA z dob OL se nedochoval), bych alespoň trochu kompenzoval horší účinnost ant. Dokončeno 8 minut před začátkem OLP, sklepní stanice v dílně QRV. Vysílač jsem ani nezakrytovával, pro každý případ...
Zjistil jsem, že za ta léta jsem nějak odvykl používat tiché ladění, ale ovládání PTT přepínačem na panelu mi problém nedělalo. S povděkem jsem kvitoval, že se dařilo dovolávat na stn, z nichž mnohé jsem hodně dlouho neslyšel. V půlce jsem přehodil koax a přeběhl o patro výše do HAMshacku, odkud jsem to "dojel" na 80m již se standartním setupem.
Na 160m mi dost vadilo QRN, u několika stn jsem musel hodně natahovat uši, ale stálo to za to. Na 80m to byla už taková klasika.

OK1DXD

sakra to uz je brzo, to uz asi retro neozivim :(

OK1DXK

plánoval jsem vyjet na OL Party taky na 160 m - chtěl jsem doplnit vertikál o cívku a kondenzátor, které by to prodloužily a doladily. Doplněk se normálně prodává, nicméně z dokumentace a fotek jsem zjistil kapacitu i indukčnost (počty závitů). Půjčil jsem si MiniVNA, že vertikál podle něj naladím. Skoro celej den jsem vyráběl ten doplněk - aby to nebylo jen na QRP, dokonce jsem našel vn kondenzátory "žaludy" s potřebnou kapacitou. Když jsem to prvně měřil, nemohl jsem se doměřit nějaké zmenšené impedance v okolí 160 m.Možná je to i tím, že nemám na 160 m žádný radiál, ale přece jen - nějaké uzemnění tam je, propojená atika na střeše má celkem velkou plochu... Vytáhl jsem notebook na střechu, že to budu měřit přímo tam. MiniVNA zůstal dole, na kabelu, asi 8 m vzdušnou čarou, ale "za rohem". Po půlhodině marných pokusů propojit notebook s MiniVNA pomocí Bluetooth jsem to vzdal - bylo už po 17. hod. A aby toho nebylo málo, když jsem snášel notebook dolů, praštil jsem se o okraj střechy do nohy nad kotníkem. Zas tak moc to nebolelo, ale za dvě hodiny to pořádně nateklo a "sotva jsem lezl". Ještě než to nateklo jsem stačil demontovat "vylepšení" a přibližně doladit vetikál v pásmu 80 m. Noha přes noc trochu splaskla, tak jsem ráno naštěstí už docela mohl chodit.
Každopádně ten doplněk na 160 m bych chtěl někdy rozchodit, na velké DXy to asi nebude, ale po střední Evropě by to fungovat mohlo.

OK1DXQ

Tak jsem se po roce zase zúčastnil OL Party v kategorii R na 160m s původním TX-em a historickým RX-em. QTH opět Kozákov, anténa provizorní inverted V nízko nad zemí. Přikládám několik fotek, na jedné z nich je ten TX před téměř 40 lety (viz sekce historie OL). Tak zase za rok nsl v OL Party!OK1DZD

Díky za hezký zážitek. Tentokrát jsem odjel i stošedesátku. Přiznám se, že jsem ani nedoufal, že se někam dovolám - krátká anténa, pidi výkon na základě tvého upozornění, které mě pobavilo : " Výkon jak kdo ( jako kdysi...)". Pravda je, že někteří borci, svého času, dokázali k desítce přidat alespoň jednu nulu navíc... Holt mládí tropí hlouposti. Dnes už jsou z mnohých staří pánové a určitě už mají rozum. Jak víš, já óelák nikdy nebyl, na vesnici cw výcvik neprobíhal, a tak jsem OL cvrkot sledoval od roku 66 v Amáru. Myslím, že to byla moc dobrá myšlenka. Bohužel dnes amatéření upadá. Mladí ho vlastně ani nepotřebují. Holt nedá se nic dělat, vývoj jde dopředu. K mému zařízení. Použil jsem stařičkej Atlas 180. Svého času to byl hit. Bohužel spíš měl sloužit k SSB provozu. CW provoz si vyžadoval krkolomný přepínání na panelu. Později k němu prodávali cw přístavek. Podařilo se mi na netu najít jeho zapojení a tak jsem si něco podobného udělal. Naštěstí se to obešlo bez zásahu do zařízení. Ale regulace výkonu se nedala realizovat tak jak jsem si myslel a tak jsem na chladič připevnil potík, kterým měním úroveň buzení v koncovém stupni. Kdyby tě to zajímalo, povídání o firmě Atlas a jejich zařízeních nalezneš v PE 4,5,6 a 7 / 2017. No a vysílač na stošedesátku jsem stavěl na vojně v Popradě ve Výcvikovom stredisku spojovacích špecialistou. Velitelem tam byl radioamatér - podplukovník Rakyta a na kolektivku v kasárnách mi dovolil chodit major Večeřa, také radioamatér . Jejich značky si nevybavuji ale dalo by se to zjistit. Vyhrál jsem armádní soutěž a dostal jsem pistolovou pájku. Ještě jí mám ale už nepoužívám, nahradila jí Wellerka.

OK1FAE

Zasílám deník ze závodu, ale jen 1 hodinu, škoda. A je to prima zpestření i vzhledem k číslování..!!

OK1FDY

letos jsem opět zkusil účast v OLP, sehnal jsem někdy v průběhu roku Jizeru, tak jsem to chtěl zkusit. Jizeru jsem našel někdy k večeru, podařilo se mi najít i origo síťovou šňůru, ale zjistil jsem ,že uvnitř něco "chrastí", to něco se ukázalo přiletovaný KD605 na volných drátech, volně položený na dps. Zapojil jsem zpět origo KU611, ale trx šel sice zapnout, ale byl trvale zaklíčovaný nepodařilo se mi bohužel najít příčinu, našel jsem několik míst, kde řádil nějaký "škodič", ani se mi nepodařilo takhle narychlo najít patřičné schema, tak jsem Jizeru zase odložil.
Když už jsem se začal s OLp zaobírat, tak jsem setřel prach z M160, kterou jsem také někde na burze koupil. Zjistil jsem, že tam taky někdo už něco kutil v PA - poničený plošný spoj ,ale po připojení zdroje a sluchátek se cosi ozvalo a po zaklíčování žárovička na odporech svítila . Tak jsem to zakrytoval, ovšem znovu po zapnutí jen ticho a na zdroji svítila ochrana, tak jsem to znovu rozebral a v podstatě jsem šel na jisto, jsou tam tři tantaly a hned ten první měl zkrat. Pak už to fungovalo.
Nejel jsem ani do druhého QTH , kde mám na 160m anténu, ale zkusil jsem připojit dipól co tu mám na 20+40m. Není to teda anténa vhodná pro 160m, neslyšelo mne ani SDR OK1KPU, které je ode mne asi 10km HI ! V závodě jsem slyšel asi 10 stanic, bohužel jsem se dovolal jen na OK1PI a OK1XC .

OK1FEN

Vysíláno z domova JO70NB, 220 m ASL, ANT nepřizpůsobené PKáčko, na 160m prodloužené o dalších 10m na sousedův plot.
160m: kolísavé rušení S7 až S9+20dB
80m: rušení S7

OK1FFA

Jel jsem to z 9A se značkou 9A/OK1FFA/P. QTH nr Poreč. Antena natažená těsně před závodem už za tmy a 35 W z FT857 v autě. Jenom těch pár spojení pro učast.

OK1FHI

Zařízení: FT2000 + Inv.V (double bazooka).
Díky všem příznivcům OL za milé setkání na pásmech. NSL

OK1FJW

Jako mnoho předcházejících let, i letos mi termín OLP kolidoval s nejvyšší souteží v ROB, tentokrát s mistrovstvím Evropy (IARU REGION 1), kam jsem jel s XYL podporit OK tým. Dal jsem letos v termínu OLP opět přednost jiné HAM aktivitě, kdy jsem se vydal podpořit naše závodníky na mistrovství Evropy v ROB do LY. Vedli si výtečně viz http://ardf.cz/index.php?det=862
Zdravím tímto všechny bývalé OL-áky a těším se snad za rok NSL.

OK1HAS

Vzhledem k mym problemum s ocima jsem byl rozhodnut spise se uz do OL party neplest. Presto jsem si zkusil vyladit stosedesatku - na baraku se pristavuje patro a veskere anteny jsou shozene. Mam jen dratecek asi 15 m, ten se mozna pol,ovimou valel na zemi. Ale kazdy drat nejak vysila a kdz me zavolal pred zacatkem Pavel OK1DX a pockal na zacatek zavodu a dal mi kod, zkusil jsem to. Na psani nevidim, nic neprectu, cislo spojeni jsem s kukrem na oku vzdy tezce hledal, ale nakonec jsem cely zpoceny par QSO udelal.
Opsani logu z papiru mi trvalo asi 3 hodiny a pochybuji, ze se jeste nekdy zucastnim, byla to nikoli zabava, ale drina. Jinak jsem opet jel v intencich zavodu - QRP a klofak. Klofak jsem zaznamenal u asi 2 stanic, je to skoda, ze uz se moc nepouziva. Byvalo to pestrejsi, rukopis je rukopis....

OK1IO

Bohužel bydlím v paneláku anténu na tomto pásmu špatně vyladím,ale to by nebylo tak nejhorší jako rušení na tomto bandu.Takže začínám jezdit až od 80tky HI. Jinak jezdím až po 432MHz all mode včetně 6metru. Ale určitě si aspoň poslechnu jestli něco v tom rušení bude slyšet......:-)

OK1LL

Podmínky nic moc, ale šlo to, díky za Tvou iniciativu! Podařilo se mi přitáhnout do závodu dva bývalé OL :-) Přitáhl bych i další, ale nevyhovuje jim to obrácené číslování spojení, SRI...
Celý týden před závodem jsem laboroval s anténou pro 160M pásmo, abych to alespoň trochu vyladil v omezeném prostoru zahrady... Povedl se drát cca 40m systémem cik-cak, docela nízko nad zemí (8m), ale blízkost vysílače z ČeskéhoBrodu dělala při měření trochu problémy...

OK1MCW

díky za pozvání. Já mám bohužel antény stále dole. Mám tam nějaký problém a potřebuju pomocníky, které zatím nemám po ruce. Tak na Vás budu myslet. Když tak mne dej do výsledků jako sympatizanta, co to ani nezapnul.

OK1MGW

Měli jsme rodinnou oslavu, a ač jsem měl v úmyslu si chvíli času najít, nepovedlo se, a uplně jsem na to zapoměl. Tak alespoň symbolicky dávám o sobě vědět, že žiju a jsem aktivní.
Posílám ještě fotku mého OL pracoviště (založena do složky historie), kterou jsem našel a zkopíroval. Ten RX byla předělaná R3 a stále jej mám, viz na druhém obrázku v pravo.

OK1MTA

letos, bohužel, dávám o sobě vědět pouze symbolicky, v době konání závodu jsem měl jinou povinnost, ze které se nešlo vykroutit. Doufám, že za rok budu opět QRV.

OM8ON

Trochu lepší výsledek jak loni,ale nic moc....

OK2PE

Díky za hezký závod a naslyšenou za rok. P.S. Nestálo by za to, udělat OL Party dvakrát do roka?

OM6PG

ďakujem, príjemné stretnúť priateľov z mladých časov. Teším sa na OL Party 2018

OK2PGY

Děkuji za pozvání na OL Párty. Letos mi to bohužel nevyšlo, ale určitě jsem sympatizující účastník :-)).
GL, 73/88 Draha

OK1PI

Díky a GL všem závodníkům i Tobě, Pavle !

OK2PYA

Tentokrát všechno fungovalo. Na pásmo 160m chodím vlastně jen v OL párty. Včera jsem našel nové nastavení L článku, který normálně používám s LW jen na 80m.
Celkem to chodilo, a kupodivu to ani do ničeho nelezlo, tak možná zkusím i další závody na 160m.

OM3PV

Už som sa dávno nezúčastnil tohto pekného závodu, lebo na tieto pásma nevlastním anteny. A tak som si ešte v sobotu ráno vyhodil z balkona na metle kus nedefinovanej dlžky drôtu. Na 160m to nechcelo dobre ladiť, ale na 80m sa to dalo vyladiť a tak som čakal na večer... Nuž čo , stará zabudlivá hlava si spomenula až 10 minút pred koncom závodu. Počul som OK1DOL, OK1DX a OM5RM na 80m, ale žial ani jedneho som sa nedovolal a tak asi zas až nabudúce, ale to si slubujem už pár rokov, že nejakú antenu na tieto pásma natiahnem.

OK1PW

Na 160 metrech zpočátku dost silné atm.poruchy ,slabé stanice neprocházely...Ale jinak pohoda..
anténu pro 160 metru jsem opět nenatáhl,a to se nemužu vymlouvat,bydlím na samotě u lesa.......Tak opět se vysílalo na vyladěný svod od ležatého deltáka...
Zdravím všechny a Pavle díky ,a hodně zdaru do dalších ročníku.
foto:takto na mě kouká Petr OK1HBT pri občasných letech nad mým QTH....

OK2QW

OL párty 2x do roka? Já bych byl pro!

OK1RP

Pouzil jsem puvodni M160 (nikoliv M160b) t.j. modrou, na kterou jsem jezdil jako OL1BVR. Vykon 840mW out + tranzistorovy PA 10W out s KU612 (postaveny dle AR, kdo si na to jeste vzpomina?) Takze vystupni vykon original sestavy OL1BVR byl oblibenych 10W. Antena half sloper ve vysce 11m a separatni prijimaci antenu W2PM Mini diamond loop. (3el. Hi-Z system stale neni hotovy)
Na pasmu jsem slysel jeste asi o 5 kousku vice, ale nedovolal jsem se. Ty jsi mel trochu kunkaci ton, ale nechtel jsem Te nijak desit horsim reportem, tak jsem dal report T9...hi. Jinak jsem si behem party vzpomnel na AF4JF, takze spojeni bylo navazano i kdyz na TB to primo nebylo. hi. Do priste se pokusim o zprovozneni i PA 100W s 2xGU50 (vyvoj a vyroba s OK1FSD/OK1ANQ), ktery jsem pak jako OK1PRR pouzival na TB az do devadesatych let.
Chybel mi na pasmu Bevak, OL4BEV a Martin, 1MCW...

OK1VK

Tentokrát jsem jel obě pásma. Na 160m mám L anténu (up 10m) a na 80m INVERT V (up 14m)
Chodí mě to slušně, tak snad se letos i slušně umístím.

OM2XA

Zucastnil som sa prvy krat. Na OL party ma nahovoril Peter OM3PV, ktory je sice tiec byvaly OL, ale venuje sa hlavne VKV a na tie jeho paraboly mu 160m chodit nechce. Podla mna boli podmienky mizerne, ale mohlo to byt aj mojou mizernou antenou. Pouzil som InV Vee na 40m s rebrikom. Na 160m to chcelo predlzit indukcnostou a na 80m zasa skratit kapacitou. Zvysok doladil tuner. Ktovie ci som vysielal viac na antenu alebo na napajac. Isiel som na K3. Povodne som mal v umysle klucovat klofakom, ale nenasiel som narychlo redukciu ako ho pripojit k TRXu. Bug v TRXe sa mi za to odmenil sifrovanim - asi VF na kostre kvoli divokemu prisposobeniu napajaca.
Akcia je inak velmi pekna, rad si zaspominam na casy OL. Nabuduce sa pokusim byt trocha viac retro.

OK1XC

Bylo to po roce zase pěkné zazávodění i když podmínky nic moc

Hlavní stránka webu