Došlá hlášení do uzávěrky 8.10.2018.

9A/OK1FFAAF4JFOM5AKWOM8AQOK1AUO
OK1AXDOK1AYOK1AYUOK2BHSOK2BLD
OK2BMAOK2BMUOK2BNDOK1BTWOK2BVX
OK2BZMOM7CFOM3CLSOM3CMKOK1CW
OK1CZOK1DAGOK1DJSOK2DMOK1DOL
OK1DQPOK1DTCOK1DVAOK1DWJOK1DWQ
OK1DXOK1DXDOK1DXKOK1DXQOK1DXW
OK1DZDOK1FAEOK1FDYOK1FHIOK1FJW
OK1FKDOK1FPAOK1FZMOK2GGOK1HAS
OK1JOCOK1LLOK1MCWOK1MDKOK1MGW
OK1MWWOK1NYOM8ONOK1PFMOM6PG
OK1PGSOK2PGYOK1PIOK2PVXOK2PYA
OK1RPOK1VKOM5VSOM8WGOK2WX
OK2ZV

Hodnotné ceny


Tentokrát něco pro bastlíře...

Komentáře účastníků

9A/OK1FFA

Udělal jsem 10 qso a to z chorvatskeho ostrova RAB. ANT 2x20m z auta s FT857 a asi 40W na 80 m pásmu.

AF4JF

Změna propozic mi konečně umožnila se zúčastnit (dříve to uprostřed odpoledne skutečně nešlo). Jenže ... na všech bandech probíhal North America Sprint Contest, což je ochmatyka ještě horší nez OL party s počítáním QSO od 99 dolu. Například se po ukončeni spojeni stanice musí odladit, takže nelze si "počkat" až dokonči QSO a pak zavolat. Já o tom závodě nevěděl a začal zjišťovat, proc všichni na všech bandech dávají "CQ NA" až když začala OLP.. Zároveň, aby toho nebylo málo, tento víkend probíhá ARRL VHF Contest. Strávil jsem venku podstatnou část víkendu moknutím (a čekáním na podmínky) bych udělal moji nejbližši protistanici KO0Z 136km ode mne. Ono to v rovinách Středozápadu přes ta kukuřičná pole skutečné samo moc nechodí. Navíc sem dorazily pozůstatky hurikánu a prší a prší (chtěl jsem napsat jiné slovo).
No ale abych to moc neokecaval ... pro QSO na vyssich bandech se tady používá "liaison" kmitočet, obvykle 144.260MHz. My jsme s Ronem KO0Z dnes použili 80m CW a kromě kódu pro OLP si předávali taky vzájemné instrukce pro vyšší bandy. Na 80m CW. Myslím že to asi byla světová premiéra, v dobách ON4KST ... :-) Zajímavé bylo, že jsme se nedovolali na běžné antény (pásmo přeslechu, první odraz moc daleko atd.). Nakonec Ron použil Bazooku a já vertikal coby jedno rameno dipólu s radiálem coby druhé rameno. Obojí přes balun, to šlo hezky doladit a slyšeli jsme se. Na dlouhý šikmý drát na mé straně ani ťuk a Ron si na DX vertikál taky ani neškrt. Zabralo nám to experimentování skoro hodinu, no ale ono stejně nebylo koho dalšího volat (ledaže bych se chtěl zapojit do šílenství s tím Sprintem NA) takže to ani nevadilo.

OK1AUO

Po čtyřech letech jsem zase zkusil vyhodit z okna kus drátu, bohužel jsem měl zrovna po ruce jen 6 m. Pověsil jsem to asi 50 cm svisle od zdi skrz mg loop, který mám instalovaný z okna horizontálně (viz foto ze zimy v příloze, na DXy na 10...30 m se osvědčil). Na 160 m to nešlo vůbec, z radia lezl asi 1 W a z ant už nic. Na 80 m jsem udělal 5 stns, kupodivu ne ty nejbližší. Dokonce jeden „DX“ – OM8AQ z Košic ,ex OL0CHC, první stn, na kterou jsem se dovolal. Všem, kteří měli trpělivost mně udělat, tak děkuji, congrats k dobrým uším! Musel jsem být na těch 80 m tak RST 219, z radia šlo 5 W, z ant zřejmě přes tuner pár set mW.
Příště zkusím delší drát, hi.
Jsem rád, že jsem opět slyšel pár OL, se kterými jsem před 54 lety začínal, např. Jirku OK1OA, ex. OL1ABK, a Luďka, OK1HAS, ex. OL1AAH. Známe se i z tehdejších srazů OL. Bohužel jsem je se svým slabým sig teď neudělal. Protože jezdím jen na 10...30 m (CW a digi), tak nemám šanci se s OK stn na bandech moc potkat. Jen s Vaškem OK1DN, ex. OL1AAG, jsem měl před časem QSO na 20 a 30 m.
Tak zase příště nsl (a u mne s delším drátem)!

OK1AXD

Letos jsem se zaradoval protože termín OL-P se mi tentokrát krásně shodoval s mojí přítomností u KV ANT na 2. QTH, kterou jsem nedávno opravil. V 1. QTH mám ant pouze na VKV. A tak jsem získal jakýsi pocit bezstarostnosti. Po příjezdu na místo jsem zjistil, že jsem zapomněl vzít TCVR. Jelikož 1. QTH je asi 100 km daleko, bylo vymalováno.
Tak snad příště.

OK1AYU

U klíče jsme se vystřídali s OK1FJW, já jsem jel každé pásmo na jiné zařízení. Na osmdesátce to byl Homo Domo SDR Hermes Lite s PA 20W dle OK1VPZ. Prý ten PA trochu bručel, ale to se nám v OL dobách stávalo taky...

OK2BHS

Podmínky mně, bohužel, neumožňovaly delší provoz s lepším výsledkem. Velmi intenzivní městské rušení, anténa pouze pro 80m jen 1,5m nad plochou střechy panelového domu + 10 W výkonu... Nyní tedy, více méně, pro účast. Příště snad lépe, třeba i mimo mé stálé QTH.

OK2BLD

Diky za pekné setkání na bandech.
Rig FT817 ND pwr 5W, ant W3EDP jen asi 3m nad zemí.

OK2BMA

Na 160 m mám velké QRM a taky mi tam moc nechodí anténa, takže jsem udělal jen pár QSO a s mojí FT817 a s 5 W výkonu mě také nebylo tak moc slyšet. Na 80 m to bylo lepší, také jsem měl 5 W, což je asi stejné, jako když jsme jako OL používali tehdejší vysílače. Party jsem si užíval, bylo to velmi příjemné a rád jsem potkal mnoho známých a bývalých OL.
Děkuji za organizaci a za vyhodnocení, je to určitě značná práce, kterou tomu věnuješ.

OK2BMU

Rád jsem se opět po nějaké době setkal s OL-áky, se kterými jsme se kdysi dělávali i s těmi co byli před námi a po nás. Jak je vidět z mnohých vyrostli dobří závodníci i DX-mani.
Bohužel jsem nestihl uvést do provozu historické zařízení (Přeladěná EL10 a dvouelektronkový home made TX 9,5W input), tak jsem jel na to co je na stole. Někteří ale na takové zařízení jeli a po dlouhé době jsem slyšel i chirp tón- dnes už velká rarita HI.
Všem děkuji za spojení a za rok jestli to půjde v OL party NSL.

OK2BND

Potěšilo mne, že jsem slyšel zase známé značky, některé i na obou pásmech.
Ale zdá se mi, že z párty se stává stále více závod, kde už jen málo hamů věnuje čas na pár slov. Někteří ještě jsou, díky bohu za to, hi.

OK1BTW

V příloze posílám letošní hlášení. Zatím pořád jako sympatizant. Jen mě trochu mrzí, že připomenutí závodu bylo rozesláno až dost těsně před termínem konání.

OK2BVX

Posílám deník,a díky za pěkný závod. Rádio jiný, anténa jiná, akorát ten "Junkers" je pořád stejný. Jak před čtyřiceti rokama.

OK2BZM

Závod pěkný, dost účastníků, dobré podmínky bez rušení. Děkuji za organizaci a těším se zase na slyšenou.

OM7CF

Konečne minimálne QRN a skvelá účasť staníc.Na 160m bolo stále čo robiť vyše hodiny.Pribudli nám nové značky bývalých OL a to bolo skvelé. Celé party som si v pohode užíval.
Rig: FT897,ant. double zepp 2x39m 20m vysoko,symetrický tuner.

OM3CLS

Závod som včera počúval na 160m na kus drátu, veľmi sa mi páčil.

OK1CW

Konecne jsem se dokopal k ucasti v olp a byl jsem prijemne prekvapen ucasti. Moc hezky zavod.

OK1CZ

Už dlouho jsem nejel vnitrostátní závody na 160m a tak jsem prvních 10 minut ztratil marným voláním CQ na 1833 kHz kde mě zavolal jen OK2BLD a říkal jsem si jaká je to letos mizerná účast. Až pak jsem zjistil že provoz se odehrává nad 1850 :-(
Rig TS480 a nízká Windom ant

OK1DAG

Tak jsem si zavzpomínal na dávné časy mládí.

OK1DJS

V sobotu odpoledne vše připraveno a odzkoušeno,leč k večru jsem se na chvilku natáhnul no a bylo po závodě.
73 a dfm příští rok,že to vyjde.

OK2DM

Tak sme si zařádili.

OK1DOL

Posilam LOG ze závodu. Tentokrát vice stanic nez vloni, což je dobře a tim pádem bylo téměř pořád co dělat. Sice se opět nepodařilo dojet az k čislu 01, tak snad příště :-]. Díky za hezký závod a naslyšenou příště.

OK1DQP

Zdravím a děkuji za pěknou aktivitu. Signály na 160 byly většinou silné. Tentokrát velmi dobrý poslech na obou pásmech. Hojná účast, celý závod bylo co dělat. Budu se těšit na další ročník, pokud nebudu zrovna v QRL.

OK1DTC

Moc děkuji za super závod

OK1DWQ

Ahoj, díky za závod starých brachů ještě ne tak starých... Přišel jsem z hospody pozdě, ještě mi nějak upadlo relé, takže trochu drátování a na 160m se nikoho nedovolávám... Letos zase bez 160m antény ale snad příští rok už to natáhnu... Rig FT891 100W ale moc do do závodu není... trochu málo oddolené křížovce.

OK1DX

Na akci jsem odběhl od domácké činnosti chvilku před začátkem, domnívaje se, že rozchodit po roce starý OL TX bude sranda. Ale ukázalo se, že všechny kabely za tu dobu někam zmizely, takže jsem vyráběl nové, provizorní. No, povedlo se, ale skoro 10 minut mi uteklo. Byl jsem mile překvapen aktivitou na 160m, jsem i přetáhl první hodinu a na 80m jsem šel později, bylo co dělat. Některé signály byly čajíčkové, ale to k akci patří. Jinak ale condx slušné, rušení minimální, takže zcela spokojenost.

OK1DXD

gratuluji k dalšímu (14?) úspěšnému ročníku! Já jako obvykle v poslední době jsem se zúčastnit chtěl, pak jak se to blížilo se vyvrbili další věci takže nebyl čas zmátořit 160M ant a jet jen 80m se mi nechtělo. Na půdě čeká pod vrstvou prachu a pavučin můj první domorobo r4el audion a 3el TX, se kterým jsem jezdil jako OL takže do retro kategorie jako ulité. Samozřejmě po závodě mi bylo líto, že jsem to vypustil a tak to mám asi poslední tři roky :( tak snad příště...

OK1DXK

Zařízení: původně jsem chtěl jet na 160 m s mojí starou M160. Ale použitá anténa - všepásmový vertikál doplněný o cívku pro 160 m neměl příliš velkou účinnost (zejména proto, že jsem na 160 m neměl žádné laděné radiály a nahrazoval jsem je připojením k drátěnému plotu), tak jsem nakonec použil FT-840 s výkonem asi 50 W. Ale ta M160 stála na stole, a dávala na vše pozor. Nevýhodou byla i malá kmitočtová šířka antény - při přeladění o 10 kHz jsem musel dolaďovat. Na některé stanice jsem ale volal marně. Na 80 m zařízení stejné, dovolával jsem se trochu lépe. Pár spojení, dokonce i na 160 m, se podařilo, tak děkuji protistanicím za trpělivost se slabým signálem, i když kupodivu jsem opakoval kód snad jen jednou.

OK1DXQ

tak jsem se po roce zase zúčastnil OL Party v kategorii R na 160m s TX-em starým 40 let (můj původní z dob OL, na konci je ještě původní elektronka EL81) a historickým RX-em EL10 starým téměř 80 let - viz foto (Jako OL jsem však poslouchal na tranzistorový RX, který jsem později rozebral). QTH opět Kozákov, anténa provizorní inverted V nízko nad zemí.


OK1DXW

Díky za pozvánku. Letos to trošku vyšlo - v lednu jsem postavil novou anténu na 160m "L anténu". Pořídil nové zařízení a zdravotně to jakž takž zatím jde. Protože už pár dnů dělám novou anténu (MOXON na 6m), tak jsem si na chvíli lehnul a najednou bylo 21 30 HI! Než jsem se vzpamatoval, našel starý formulář apod. už jsem byl pozadu. Lidí bylo dost a hlavně "staří" OL. Bohužel nevím, v jakém programu tento závod vést, ale možná je to dobře - zase jsem si sáhnul na elbug! Pozdrav všem účastníkům.

OK1DZD

Myslím, že OL myšlenka byla vynikající, vychovala správné radioamatéry. Myslím, že i dnes by to bylo vhodné ale dnes díky mobilům, internetu, nerealizovatelné. Díky za pěkný závod. Stošedesátce jsem věnoval více času ale i tak se mi nepodařilo navázat spojení s Vladimírem OK2WX. Ono se není co divit,volal jsem ho s jedním wattem. Hi.

OK1FAE

Zdravím a posílám deník z prima CW závodu - 2018..!!
Mám zde kopii vertikálního dipolu GAP VOAGER, bohužel je nyní poškozený, ale nějak to doladit šlo, ale LW nefungovala na 160 m.

OK1FDY

Letos jsem měl v plánu ,že opravím tu Jizeru ,ale nějak jsem za celý rok nenašel čas ,abych se do toho pustil .Asi týden před OLP jsem začal Jireru hledat ,ale někde zmizela v "systému", dfm ,že ji někde zase objevím .... hi, určitě jsem to nedal z baráku, jen někde "odpočívá". RSI je na tom stejně, to sice vím kde je, ale nějak mne nenapadá co s tím, VFO jezdí jako blázen, když se vysílá jede dolů a když to chvilku nechám , tak to je úplně jinde ... jestli se potřebují elky nějak vytemperovat , nevím ...
Podařilo se mi ve Svádově objevit PA co jsme hrozně dlouho používali s tátou, budilo se to RSIčkem, mohlo to dávat tak 100 - 150W, jsou tam 6L50 celkem 5kousků a napájí se to zdvojovačem ze sítě, buzení do katod, nebyl s tím nikdy žádný problém, jen občas vypustil nějakej elyt "páru", kondíky byly ze starých TV, co jsem tady různě vybrakoval... Ani jsem se neodvážil to zapnout , tak asi po 15 - 20 letech by se asi děli věci ... hi .Až bude trochu času , tak se to pokusím reinkarnovat , moc by mne zajímalo , jaký z toho mohl jít výkon, mám ve Svádově ještě "klasiku" 4xGU50 all band a jen na 160m ještě 6xGU50, to jsem postavil, když jsem přišel z vojny .... r 1985.
No jo , všechno je už dávno pryč ... Měl jsem radost , ozval se v závodě i Aleš DWJ !

OK1FHI

Díky moc za požádáni sešlosti bývalých OLáku a jejich příznivců.

OK1FJW

Tak letos mi to opět po několika letech vyšlo. Bylo potěšující slyšet staré známé značky. QRV společně s OK1AYU, já druhou a třetí půlhodinu.

OK1FKD

Děkuji za pěkný závod.

OK1FPA

Ahoj, tentokrát mi to vyšlo a bylo to fajn... Rig: Kenwood TS-50 / 10W (tentokrát jen 10W, neboť mi při vyšším výkonu zblbne "zamrzne" :-) vinotéka... ) Ant: Windom

OK1FZM

Měl jsem předsevzetí, že postavím na chalupě alespoň nějakou anténu na 160m, holt nestihl jsem. Nakonec muselo posloužit jedno rameno dipólu na 80m. Zprvu se nedalo nikam dovolat, situace se následně výrazně zlepšila položením ruky na tuner (chyběla tomu asi protiváha hi), nebyl však čas něco natahovat či připojovat když je na bandu živo! hi
Díky všem za pěkný závod resp. párty a Tobě za organizaci. Naslyš za rok!

OK2GG

Bohužel jsem měl noční směnu a tak jsem se nemohl zůčastnit. Škoda, že jsem to nevěděl s nějakým předstihem. Zkusil bych udělat nějaké "provizorní stanoviště" a ozvat se z práce.. :-)

OK1HAS

Jel jsem to zase podle doporucni, 50 wattu a nizka smycka asi 50 m dlouha. Klofak bez vyjomky celou dobu. Vzhledem k me stale horsi schopnosti videt jsem mel problem s kontrolou, co jsem dela a co ne, prevazoval stres ned zabavou. Ale nejak jsem to preckal a uvidime, jestli pristi rok jeste neco budu videt.

OK1HGC

Omlouvam svoji neucast v tomto retro-zavode, momentalne nemam antenu pro 160/80 m, pouze vertikal pro 40 m a vyse ...

OK1JOC

Bylo to fajn.

OK1LL

zase trochu nostalgie , škoda, že těch OL kamarádů nebylo více. Problém je, že nemají na 160m vhodné antény. Já natáhl do zahrady jen pár metrů drátu asi 4 metry nad zemí, prodloužil jsem to proměnnou cívkou, doladil pomocí ukrajinského AA200 a ono to kupodivu chodí i na DXy, dokonce lépe, než v tomhle kontestu... Udělal jsem pár spojení do Asie, až k Hongkongu :-)... Je znát, že oproti RSI-čku používáme přeci jen o něco vyšší výkon...

OK1MCW

Na Top Bandu bylo docela dost stanic. Byl to večer vzpomínek! Naše starý značky zase zazněly v éteru!
Díky všem za QSO!

OK1MGW

Závod proběhl dobře. RIG home made 80 W output, ant na 80 m dipol, na 160 m též, zapojený jako LW. Na 80 m to bylo nějak slabší, nebo jsem už byl vysílený, hi. Díky za QSO´s a závod.

OK1MWW

Tvoje pozvánka, poslaná až v pátek, mě trochu zaskočila. Přerušil jsem urgentní práce na transvertoru pro 13 a 9 cm pro UHF contest pro OK1KUO a začal se starat o to, jak zajistit svoji alespoň symbolickou účast v OLP. Vloni v tuhle dobou jsem se stěhoval a drátová KV anténa , demontovaná v původním QTH, byla snad někde ve sklepě v hromadě dosud neroztříděného haraburdí. Nakonec jsem ji ale v sobotu odpoledne našel a provizorně natáhl z okna v podkroví našeho nového domečku, kde mám hamshack. Je to asymetrický dipól 13 a 27 metrů s kusem 400 ohmové děrované dvoulinky. Na nějaké nastavování pomocí VNA fakt čas nebyl, na TOP band jsem použil jako přizpůsobení LC obvod, který jsem kdysi udělal ve starém QTH , který určitě tady nebyl optimální. Obě ramena dipólu jsem spojl paralelně a je obdivuhodné, že to tuner v IC9100 dokázal nějak doladit. Kolik výkonu šlo skutečně ven a kolik zůstalo v hamshacku si ale netroufám odhadnout. Bylo docela těžké se dovolat, ale udělal jsem na TOP bandu věechny co jsem slyšel kromě OK2WX, na kterého jsem čekal neúspěšně posledních 15 minut na TOP bandu. Podle doporušení jsem přešel v polovině na 80m a tam to bylo už podstatně lepší.
Nejsem žádný KV závodník, v poslední době se věnuji výhradně VKV a po CW sahám, jen když to SSB nejde. Takže moje klíčovací praxe je velmi malá, používám klíč z RM31 a funkční pastičku doma ani nemám. Ony závodní deníky obvykla klíčují samy a to RRR nebo ??? vždycky nějak odklofám. Jinak tobě díky za organizaci závodu a všem co se mnou měli trpělivost za pěkná QSO. Anténu jsem sice zase sundal, protože budu ještě do zimy stavět příhradový stožár pro VKV antény a drát by překážel. Potom to zase nějak pořeším, snad už trvalejší instalací. Ocenil bych pozvánku alespoň tři dny předem, teď to byla trochu honička.

OM8ON

Udělal jsem o několik spojení víc a tak se to projevilo na celkovém výsledku, ale na prvé místo to není,hi. Díky za vyhodnocení a naslyšenou v příštím roce.

OM6PG

teším sa na OL párty 2019

OK1PGS

Po mnoha letech jsem opět vyrazil a snad ted už každý rok budu qrv, jen musím vymyslet nějákou lepší ant na top, hi. Tak ať se ti daří a příp nsl v A1 v listopadu.

OK2PGY

závod se mi líbil a příští rok se budu těšit zase nsl. GL,73/88 Draha

OK1PI

Zavod byl super - byl jsem překvapen velkou účastí - furt bylo co dělat - paráda.
Měj se fajn a moc díky za pořádání tohot vzpomínkového závodu.

OK2PVX

Po roční pauze jsem se zase rád zúčastnil! Na slyšenou za rok!

OK1RP

Vratil jsem se domu pul hodiny pred koncem OL Party. Rig: puvodni M160, vykon 840mW, half sloper v 11m.
Lepe to neslo...

OK1VK

děkuji, že jsi poslal e-mail asi bych bez upomínky na tento milý závod úplně zapomněl. A to by mě hodně mrzelo. Jak jistě víš, tak jsem již několik let pravidelných účastníkem. Dnes mě to tak bavilo, že jsem úplně zapomněl na hodiny a 2 minuty po skončení závodu jsem STÁLE CQvil... :-)))) Museli mě kamarádi upozornit, že už to skončilo. :-))) Závod byl skvělý a myslím, že letos byla i větší účast. (což ostatně asi brzy zjistíš při vyhodnocení) Stejně jako loni jsem si dal tu práci a DOPLNIL jsem OL PARTY.INI soubor o letošní nové značky. Jednalo se dohromady o 4 CALL :
OK1DAG = OL1AFB
OK1DCF = OL5ARR
OK2WX = OL7BDA
OM8WG = OL8CTH
V příloze e-mailu zasílám INI soubor. Opět ho můžeš nabídnout "široké" veřejnosti. (pokud by jsi v dalších denících narazil ještě na další nové, pošli prosím info, abych INI opět doplnil)

OM5VS

Islo to celkom dobre.

OK2WX

Posílám hlášení ze závodu OLPARTY, kterého jsem se účastnil poprvé. Bylo to fajn a těším se zase na TOP Band.

OK2ZV

díky za pozvání, leč bohužel se musím omluviti z této taškařice, neboť jsem musel demontovat antény na low bandy... stavil jsem na stožár, kde jsem měl uchyceny invertované elka na 80 a 160m staronového quada a než jsem stihnul fšechno nastavit a otestovat a tudíž i připraviti antény na spodky, tak sem měl na stožáru nehodu... urvalo se mě lano na vysouvání a jistící prvek bohužel nezajistil sesunutí stožáru do sebe , tak fčíl mám komplet tover nepoužitelný cca v 6 metrech výšky a musím nejprve demontovat quada (tomu se naštěstí nic nestalo) a poté opraviti stožár aby se dal opět vysouvat do 15metrů. Leč času je poslední dobu hrozně málo nebot jsem nucen volné hodiny stráviti obíráním již hodně přezrálého ovoce na svém panství a připravovati lekvary na doby zla... takže na opravy zatím času moc není...
přeju příjemné chvilky při Olparty a negdy nshl či nsl

Hlavní stránka webu