Další hlášení se nezapočítají do výsledků, uzávěrka!

OL4ACFOK1AOUOM8AQOK1AUOOK1AW
OK1AYUOK2BHOK2BMUOK1BTWOK2BVX
OK2BZMOM7CFOM3CLSOK1CZOK1DAG
OK1DJSOK1DMPOK1DOLOK1DQPOK1DSA
OK1DVAOK1DWJOK1DWQOK1DXOK1DXD
OK1DXKOK1DXQOK1DZDOK1FDYOK1FFA
OK1FJWOK1FKDOK1FPAOK1FUAOK2GG
OK1HASAF4JFOK1JOCOK1JPOOK8KM
OK1LLOK1MACOK1MCWOK1MDKOK1MGW
OK1MWWOK1OAOM8ONOK2PEOK1PFM
OK7PYOK2QAOK4RMOK1VKOM5VS
OM6PGOK2PGYOK2PWMOM7RUOK2WX
OK1XCOK2ZCOK2ZV

Hodnotné ceny


Tentokrát něco pro žíznivé...

Komentáře účastníků

OL4ACF (OK1AR)

Můžeš u výsledků upozornit na stránku OL4ACF na QRZ.com. Kromě vlastního je tam i kousek z historie OL.
Jinak jsem kvůli tomu výjiměčně utekl z pouti v Blšanech, kde se vždy stavíme po setkání radioamatérů ve Strojeticích. Ale vůbec toho nelituji a příště uteču na OL party zase. I když, jako OL4ACF až zase za 5.let, pokud vydržím zdravotně.

OK1AUO

letošní OL Párty jsem se zúčastnil jen se zapnutím rigu, protože na vysílání na nižších bandech nemám ant. Několik minut jsem poslouchal na 160 i 80 m a na pár metrů drátu uvnitř ham shacku jsem slyšel jsem např. 1JOC, 2BMU, 1DOL, 1VK a také OL4ACF, Zdeňka s jeho původní OL call. Kdysi mně říkal, že první QSO po získání OL koncese měl se mnou, tehdy OL1ABM.
Tak se snad někdy příště polepším.

OK2BH

bylo to ok!

OK2BMU

Opět po roce jsem nezvládnul rozjet starý TX (vypadával oscilátor, musím sehnat trošku lepší ECF82 HI). Takže ne na retro, ale na obvyklé zařízení.

OK1BTW

měl jsem moc krátkou anténu, a zkoušel jsem to na M160 a 3,5 na Jizeře a Meteoru. Vše marno. Příště zkusím nažhavit opravdové retro - lampový home-made a EL10.

OK2BVX

Děkuju všem,na závod jsem se moc těšil

OK2BZM

Závod pěkný, podmínky dobré, rušení minimální. Začal jsem asi o 20 minut později, protože jsem zaspal, hi. Bylo příjemné se zase po roce potkat s bývalými OL. Děkuji za uspořádání závodu.

OM7CF

Príjemné party,slušná účasť,hlavne na 160m.Rušenie ma už dostihlo aj na mojom prechodnom QTH v chatovej oblasti, kde sa doteraz QRM rovnalo nule. V celom pásme KV rachot S9+ 10dB a bude ešte horšie...

OM3CLS

Pavel tešim sa na ďalšiu OL PARTY

OK1CZ

Opět se mi podařilo zapomenout na čas a tak jsem vyjel o půl hodiny později. O to rychleji to pak přibývalo. Podmínky i účast byly FB.
QTH nr Kolín. RIG TS480, cca 70 W, ant OCF Windom 80m ve výšce 11m

OK1DJS

73 Gl NSL 2020

OK1DMP

posílám hlášení ze závodu a díky za pěkný závod.

OK1DOL

Posílám log ze závodu. Bohužel jsem opět nesplnil svůj letitý cíl a tím je "pročíslovat" se zpět opět k devadesát devítce :-). Přesto účast asi standartní, nikdo moc neubyl a nikdo se k nám nepřidal. Ale i tak super. Před závodem jsem zjistil špatné PSV na 160m dipolu ve 20 metrech (opět silný vítr namotal jedno rameno do čtyřicítkové yaginy) a tak jsem použil druhý dipol, který je ale jen cca ve dvanácti metrech. Bohužel na top bandu bylo dost rušení, ani beverage moc nepomohl. A tak jsem i nějaké QSO nedodělal. Na osmdesátce to bylo o poznání lepší, to bylo OK. Takže všem díky za QSO a příště zase naslyšenou. A pořadateli palec nahoru za stálou práci se závodem.

OK1DQP

Zdravím a děkuji za pěknou aktivitu. Některé signály na 160 byly dosti slabé a ztrácely se v místním QRM. Na 80 už to bylo lepší. Účast stanic byla asi stejná jako minule, po celý závod bylo co dělat. Jinak jsem postrádal stanice z OM (pouze 4)
Budu se těšit na další ročník, pokud nebudu zrovna v QRL.

OK1DSA

Tak mám za sebou svoji premiérovou účast v OL PARTY a jsem opravdu mile překvapen vysokou účastí. Mnoho však nechybělo a málem jsem to prošvihl – vzpomněl jsem si na závod až 50 minut po jeho začátku! Musím říct, že tento „ex OLácký“ závod je vynikající nápad. Díky za něj, Pavle. Bylo skvělé přenést se myslí v čase do dob nevratného mládí, slyšet na pásmu naše bývalé OL značky a mít spojení se starými kamarády z TOP bandu. Bohužel jsem nemohl být QRV na 160 m, naší pásmové „alma mater“, protože z nedostatku prostoru nemám na toto pásmo anténu. Jedinou anténou, kterou momentálně disponuji na KV, je poloviční G5RV schovaná pod střechou na půdě mého domu. Na 80 m se na ni dá vysílat, ale není to samozřejmě to pravé ořechové. Dle mého názoru nebyly podmínky šíření během závodu zcela ideální, na výzvu se mně nepodařilo jediné spojení, takže děkuji za QSO všem stanicím, na které jsem se dovolal, a již nyní se těším na OL PARTY 2020.

OK1DWJ

zúčastnil jsem se od 20:23 UTC do 21:00 UTC pouze na 160 m - silné rušení a účast bída s nouzí - udělal jsem jen 5 QSO a cca 10 min jsem dával CQ bez jediné odpovědi - docela zklamání... To se snad ani nebudu namáhat Ti posílat LOG ... Pokud mne tam chceš uvést, tak jen že jsem se zúčastnil ... Snad to na 80 m bylo o trochu lepší, příští rok se asi nezúčastním :-(

OK1DWQ

opět jsem se skvěle pobavil.
Tentokrát jsem byl u táty OK1AW na víkend mu řešit InvertedVee na 80m ale nepovedlo se objevit koax na střechu paneláku který tam někde je. Připojený jsem byl na můj remote Nr. Plzeň nyní z Nejdku asi 150km daleko. Nevyřešil jsem do startu závodu proč tam mám 2 sekundy zpoždění mezi zaklíčováním a hlasovou odpovědí, takže většina stanic si myslela asi jakej jsem nekňuba ale s tím 2sekundovým zpožděním se to opravdu nedalo. No až po závodě, když jsem restartoval server, tak zpoždění zmizelo a vše bylo s 20ms pingem, takže úplně v pohodě. No nevadí už jsem těším na přště. Letos proti loňsku jsem to vylepšil tím, že jsem zprovoznil 160m. Radio Flex3000 a anténa na 80m Inverted vee 12m nad zemí a na 160m InvL asi taky cca120m vertikalni cast a 23m horizontální s 3mi radiály na zemi. Jinka jsem letos zmermomocnil i tatku ok1aw , kterej kousek závodu taky jel na 80m ale jeho vertikal v tuhle dobu na 80m neslysi temer nic blizkeho. Tak ho to moc nebavilo a nechal toho po chvili a priposlouchval a pomahal zachytavat pri zpozdeni to co mne unikalo kdyz lidi vraceli mi neco kdyz ja klicoval :) Jinak skvela zabava a posilam provozni foto z prubehu :) moc pozdravu vsem Olakum.

OK1DX

Na 160m jsem vyrazil klasicky se starým OL TX, mírně posíleným, bych se vůbec někam dovolal. Byla docela honička celek obsluhovat - ladit na RX (FT817 s SSB filtrem), k tomu "tiché ladění" na TX (co trošku nesedělo a tak jsem volal kus bokem - zajímavé, v dobách OL to tolik nevadilo jako dnes), obsluha PTT nikoliv VOXem či šlapkou ale ne zcela spolehlivým přepínačem na panelu a samozřejmě zápis na papírový log. Aby to bylo zábavnější tak po třičtvrtě hodině začal na TX vypadávat výkon - na chvilku to spravila dobře mířená rána, ale bylo třeba ji opakovat (obvykle i s relací). To na vysvětlenou pro některé protistanice. Závada byla prostá - jeden studeňák, který si po letech rozmyslel spolupráci. Oprava na pár minut, ale až druhý den. Na 80m pak home made M160 ve verzi na 80m, 1W out, viz foto. Šlo se docela dobře dovolávat, dokonce mne občas i někdo zavolal na CQ, ale některé stn byly nedostižné. Na CQ jsem je neupoutal a nejspíše samy asi CQ nedávaly. Škoda... Jinak condx zpočátku na 160m dost QRN a slabší signály, potom již standart. Rád jsem po roce zaslechl kamarády; s pár jsem se letos setkal i v Holicích, kde jsem se vyskytl po dlouhých letech.

OK1DXK

díky za pozvánku. Dokonce se mi i povedlo se zúčastnit a udělat pár spojení. Abych se lépe dovolával na 160 m, natáhl jsem těsně před OL Párty 2 radiály po 39 m. Protože nemám kolem domu příliš velký prostor, musel jsem je různě poskládat. Ale protože dva špatné radiály lepší než žádný, dovolávalo se mi mnohem lépe než loni (kdy jsem na 160 m žádný drátový radiál neměl).
RIG: FT-840 PWR asi 70 W, multiband vertical DELTA V8DX (dnes už V9DX - doplněno 160 m) od OK1DLA.
Děkuji za pěknou a pohodovou akci.

OK1DXQ

Opet jsem se zúčastnil OL Party v kategorii R na 160m s původním TX-em a historickým RX-em EL10 (Jako OL jsem však poslouchal na tranzistorový RX, který jsem později rozebral). QTH opět Kozákov, provizorní inverted V nízko nad zemí. Tentokrát pouze 14 QSO, špatně jsem se dovolával na provizorní anténu s asi 20W v konkurenci silnějších stanic.
Tak zase za rok nsl v OL Party nebo nshl na některém setkání.

OK1DZD

Díky za pěkný závod. Na stošedesátce jsem postrádal LW60m a tak byl problém se s jedním wattem dovolat. Dvanáct spojení se ale podařilo. Osmdesátka celkem klasika, maje každotýdenný cucáckej výcvik.
Všem děkuji za spojení a těším se na příští rok. No a příznivce cw zvu do každopondělního CUCu. Půlhodinka snad nikoho nezabije. Měli by jsme se o cw starat, aby nám nezahynula.

OK1FDY

Pro letošní ročník jsem si vymyslel, že to pojedu s nějakým PA. Tranzistorové jsem zavrhnul hned ( málo "retro") , tak jsem zvolil 2x QQE03/12, našel jsem vhodnou skříňku od jakéhosi zařízení a PA jsem udělal , abych si to moc nekomplikoval , tak buzení do katody ,asi 400V , výkon kolem 10W = OK. Na návštěvě u Karla OK1DKO , jsem uviděl na poličce GU29 a bylo to jasné ! , hned jsem si ji odvezl. Ale ta "potvora" byla trochu větší a "parohy" překážely, tak jsem si vzpoměl , že jsem kdysi "trápil" GU32 v PA pro 2m na nějaký PD, pod radioklubem. Dalo to docela dost práce elku sehnat, v Holicích jsem nakonec jednu "našel" , ale bohužel měla přerušené žhavení .... Naštěstí se mi na inzerát ozvalo pár majitelů GU32 a Honza OK1MAC mi elky poslal ( ještě jednou moc díky !) Musel jsem všechno znovu předělat ,ale nakonec se to všechno podařilo ! M160 to v pohodě vybudila na dostatečný výkon , tak jsem si mohl označit , jako "splněný úkol ", použil jsem i stará vojenská sluchátka, ještě teď mám "placatý uši" hi ! Měj se fajn , a třeba na příště si něco vymyslím ,abych se mohl zúčastnit příští rok ( pokud okolnosti a choroby dovolí ....)"připravoval" jsem se s předstihem ,ale ještě v 5 odpoledne jsem to neměl hotové ! hi zápasil jsem se vstupním obvodem , mám tam rezonanční obvod , vazba s TX asi 3 závity a na G1 to jde asi přes 470pF, kam jde i tlumivka s předpětím. Když jsem použil na naladění obvodu vzduchovej ladicí kondík, tak to chodilo jak má ,ale když jsem kondenzátor nahradil pevným ,se stejnou kapacitou, tak to při buzení pokažné začalo kmitat ... když mi došly pojistky 800mA , nahradil jsem je silnější ..... nepomohlo ani celý ten vstupní obvod schovat do plechového krytu , protože už mne "tlačil"čas , tak jsem tam nechal ten vzducháč a bylo to. Ještě to celé předělám , je na to dost času ..... Měl jsem radost , že to celou OLP vydrželo, to modré světýlko v elektronce, smrádek z ADASTU, ten jsem sehnal ještě v originálním papírovým futrálu, dokonalá uloženka, ani neměl opájené piny v tom asfaltu !

OK1FJW

FB to bylo. DFM zase za rok, pokud nebudu někde "trajdat".

OK1FKD

TNX za zábavný závod.

OK2GG

tak jsem si říkal, že k vůli silnému lokálnímu městskému, širokopásmovému QRM, které mám 1,8 - 8 mhz cca 59+10db.. odjedu OL párty z jiného QTH, ale bohužel k vůli práci jsem musel z domu. Tak jsem udělal 6 nejsilnějšícj stanic co mě tady prolezly a pak jsem se naštval a vzdal to .. :-( Byly to OK2BMU, OK1MDK, OK1DOL, OK2ZV, OK1FDY, OL4ACF (OK1AR). Tak snad někdy zas za lepších podmínek.

OK1HAS

Uz nejsem schopen se v tom vyznat a spocitat OL apod., s tema ocima je to fakt blby. Zatim jsem to nejak jeste s pomoci bozi zapsal, ale myslim, ze napresrok to uz asi nepujde. Mohl jsem jen cekvit, zjistit dupe uz nezvladam, tak jsem spolehal na to, ze me nikdo 2x nezavola. Takze to ani nespocitam. Myslim, ze stanic trochu ubylo, ale to je asi trend.

AF4JF

Cely den jsme stravili venku blbnutim v ARRL VHF contestu v kategorii Rover (v OK neznama vec, je to docela sranda i kdyz to da zabrat i fyzicky .. zkuste si za den 10x sestavit a slozit 5 pasem s presuny mezitim). Spolubojovniky z contestu jsem presvedcil aby vecer neodpadli a namisto toho se mnou jeste spachali CW QSO.
Jsem rad ze mame upravene podminky ohledne casu zavodu, to mi umoznuje se zucastnit. Bohuzel jen na 80m, na 160m jsem tu uprostred leta nikoho nesehnal. Alespon tak ...

OK1JOC

Tak stylově v neděli po OLP jsem hned navinul prodlužovací cívky a udělám z osmdesátkového dipolu dipol 80/160 . Příště NSL na obou pásmech.

OK1LL

zasílám hlášení a v příloze můj LOG. Byl to hezký závod, který mě 2 dny před začátkem vyprovokoval ke stavbě lepší antény pro 160m band - Inv.V - 2x40m - CIK-CAK ...

OK1MAC

Konečně po dlouhé době v OLP. Bylo to na poslední chvíli, nepočítal jsem s tím, že mi bude trvat tak dlouho přizpůsobit kus drátu pomocí MFJ:-). Zvlášť na 160m, tam byl takový divný šum S9, nevím co to bylo. Na 80m potom v pohodě. Ale dělal jsem spoustu ex_OL, takže fajn. Až jsem zapoměl, že na 2m mohou být condx.....HI. Byl jsem na UHF, jel jsem tam lehce nachlazen a tam jsem to v tom humusu co byl dorazil, takže ještě dnes spotřeba kapesníků velká.....:-).

OK1MCW

Díky všem za večer vzpomínek. Jezdím zásadně jen 160 m. Slyšel jsem i další stanice, ale QSO se mi letos nepodařilo udělat. Jel jsem na provizorní antény.

OK1MGW

RIG jako obvykle, home made 80 W output, ant na 80 m dipol, na 160 m též, zapojený jako LW. Na 160 m jsem měl zvýšený šum od nějakého zařízení z okolí a tak se omlouvám stanicím které mě volali a já je neslyšel. Díky za QSO´s a závod.

OK1MWW

letos v podstatě bez komentáře. Jako vloni, jen narychlo postavená provizorní anténa a z toho vyplývající problémy s dovoláváním, především na TOP bandu.

OK1OA

Zavod jsem si uzil, rozhodne to bylo lepsi nez nuda v DARC WAE SSB.

OM8ON

Proti loňsku jsem se pohoršil,méně spojení na 160 m mi dalo méně násobičů,moje anténa tam není zrovna nejlepší /dipól 2x21m/.
Díky za vyhodnocení a doufám na slyšenou v příštím roce.

OK2PE

Loni mi to nevyšlo, což mě mrzí, ale letos jsem si to vynahradil. Účast byla slušná, bylo stále co dělat, rušení na únosné míře. Mám chalupu v údolí, takže celkem rádiový klid. Anténa 83m do lesa vyladěná pomoci ant.členu od RM-31. Díky za organizaci závodu a těším se na příští rok.

OM6PG

Príjemné dve hodiny. .Potešílo ma stretnúť sa so starými kamarátmi - o rok dopočutia priatelia.

OK2PGY

srdečně Tě zdravím i všechny zúčastněné OLpárty.

OK2PWM

letos pomohl provizorně natažený drát, sice jen cca 6m vysoko, ale i to trochu fungovalo ...

OK7PY

Leč nemaje ant na 160m, tak jsem vyladil mojí GAP anténu na 160tku jako kus drátu a ejhle, po mnoha letech jsem se taky tam objevil, ačkoliv asi účinost antény byla prachbídná... ale na těch pár QSO to stačilo :-) Tak čau a na přes rok zkusím opravit Trampkita a snad i s nějakým tím kliksem naslyšenou.

OK2QA

díky za pozvání a za organizaci OL Party.
Zkoušel jsem jet OLP před čtyřmi lety bez velké přípravy, ale brzy jsem začal mít zmatek v sestupném číslování, takže jsem toho rychle nechal. Letos jsem si poctivě předem stáhl a vytiskl formuláře deníku, což mi pomohlo udržet v číslech pořádek. Jen jsem moc nestíhal kontrolovat dupes, občas jsem někoho volal podruhé a tak jsem raději většinou cékvil a starost o kontrolu nechal na volajících. Pro digitalizaci deníku z papíru jsem použil osvědčený FLE s exportem do ADIFu i do Cabrillo, jenže OL volačky jsem zadával do FLE jako comment, takže se do Cabrilla nedostaly.
Příjemně mne překvapila účast, po celou dobu závodu bylo co dělat.
Použitý tcvr ORION II, antény na 160 m inverted L, na 80 m dipól ve výšce 18 m.

OK4RM

Sranda byla. PSV na 160m nekonecno, asi upadl konec dipolu nekam do potoka. Ale hledej to, ve tme... Na 80m o fous lepsi, konec dipolu lezel na zemi, ale sel aspon privazat na strom a bylo to vcas videt.

OM7RU

Toto je moja prvá účasť. Inak celkom fajn závod, po dlhej dobe (cca 25 rokov) som išiel celý contest štýlom kľúčovanie pastičkou + ceruza + papier. Snáď som to po sebe prečítal správne :)
Držím palce do ďalších ročníkov.

OK1VK

Jel jsem opět jako loni obě pásma.
Použité antény :
Invert L : 160m (up 10m) (39m zářič + 138m vyvýšené radiály)
Invert V : 80m + 60m + 40m (up 14m)
Chodilo to letos DIVNĚ: v prvních minutách na 160m byly všichni OK strašně slabý. Pak to postupně vylezlo, ale nic moc. 80m chodilo parádně.
Měj se pěkně a děkuji za práci s vyhodnocením.

OM5VS

Mohlo to byť aj lepsie akosi som asi zlenivel a je to pretek hlavne pre ol stanice.

OK1XC

pěkný závod a překvapilo mě tam kolik se tam účastnilo ex OL

OK2ZC

Odjel jsem to na IC-7610 bez PA takže jen 100w. Vzhledem k QRN jsem zapnul ATT na 6dB, NR, RF staženo a takto jsem to na GP vysoký 20,5 m mohl odjet. Kupodivu podmínky byly dobré pro můj vertikál. Log N1MM, tužka, papír...takže jakási kombinace.

OK2ZV

RADIO:IC-756 PRO II cca 80w
anténa: 160m...inv elko , ale enem cca 15m skoro šikmo na komín na baráku (asi 8m vysoko) a pak cca 25m horizontálně na břízku cca 8m vysoko 80m....neco podobného ale enem 13m šikmo do okna na půdě a zbytek cca 5m šikmo dolů do zahrádky. Bohužel mě spadnul 15m stožár tak sem to tak nejak upytlíkoval aby to trochu fungovalo samozřejmě na závod sem zapomněl...díky Jardovi GG který mna na to hodinku před závodem upozornil
děkuju fšeckým za milé qso

Hlavní stránka webu