Přijatá hlášení k 12.10.2020

OK1AOUOM8AQOK1AROK1ATPOK1AUO
OK1AYUOK2BMAOK2BMUOK2BNDOK1BTW
OK2BZMOM7CFOM3CLSOM5CMOK1CZ
OK1DAGOK6DJOK2DMOK1DMPOK1DOL
OK1DQPOK1DVAOK1DWQOK1DXOK1DXD
OK1DXKOK1DXWOK1DZDOK1FCAOK1FFA
OK1FKDOK1FWMOK1FZMOK1HASAF4JF
OK1FJWOK1JPOOM5KMOK1KNOK1LL
OK1MCWOK1MDKOK1MGWOK1MNWOK1MTA
OK1MWWOK7NVOK1OAOM8ONOK2PE
OK1PFMOM6PGOK2PGYOK1PIOK2PKD
OL725PLZOK4RQOM5RWOK2VWBOK2WA
OK1XCOK2ZC

V denících se objevily ještě následující značky: OK1ATD, OL1941FP, OK1IF, OK8KM, OK5OK, OK2PDN, OK2PVX, OK7PY, OK7TJ, OK1VK a OM8WG.

Uzávěrka pro odeslání hlášení byla 12.10.2020.

Hodnotné ceny


Komentáře účastníků

OK1AR

Pavle omlouvám se. tentokrát to nevyšlo. Po setkání ve Stzrojeticích jsem měl doma ještě 4 radiomatéry, včetně SP1EG a DK8RE, takže by bylo blbé se jim nevěnovat. Takže až holt zase příště.

OK1ATP

Díky za upozornění jinak bych opět zapomněl. Musím to napříště hned zapsat. Řekl bych, že účast byla velice dobrá, pouze některé stn. na 160 metrech závodily ještě po 20 hod. Jinak dobrý.

OK1AUO

Jel jsem zcela nezávodně, zkoušel jsem si přitom provizorní indoor ant – cikcak drát v okně s prodlužovací cívkou, zapojeno přes balun 1:1 do TxRx. Na 160 m to nikdo nebral, i když jsem několik silnějších stn slyšel (např. OK1DOL, OK1OA), na 80 m pár bližších stn mne vzalo, včetně tebe. Příště zřejmě zase zkusím hodit kus drátu ven, od vnitřní ant se skutečně nedá nic moc očekávat. Jsem normálně QRV jen 10...30 m s mg. loop, většinou CW. Pro zábavu, vč. DX, mně to docela stačí.

OK1AYU

Dospělý TRX zůstal tentokrát doma a na párty jsem vyrazil se sbírkou pokladů ze šuplíku: M160, elbug s prvními československými CMOSy, CB PA z blešáku a dolní propust z nikdy nedostavěného lineáru. První volání jsem vždy zkoušel na holou M160, ale uspěl jsem jen u OK1OA. S deseti watty už to bylo lepší, jen kdyby se ten CB PA tolik nepřehříval. Na 160m má mizernou účinnost, takže víc topí než vysílá. Osmdesátku jsem letos vypustil, jen jsem si na SDRku nahrál kus závodu na památku. Škoda, že něco takového nešlo udělat v OL časech. Děkuji všem za pěkný večer a CU napřesrok.

OK2BMA

Děkuji za pěknou aktivitu a patří ti dík za organizaci. Je to pěkné potkat se na pásmu s mnoha bývalými OL. Použil jsem na obou pásmech zařízení FT817, tedy QRP, výkon asi 5 W, což je podobné, jak jsme kdysi používali jako OL. Anténa LW 40 m. S tímto výkonem jsem se na 160 m nedovolal na řadu stanic, ale na 80 m už to bylo lepší. Užíval jsem si to v pohodě.

OK2BMU

Tak zase po roce roce posílám hlášení o tom že jsem tady a občas i vysílám :-).
Bohužel ani letos jsem zcela nezprovoznil retro vysílač (Už jede ale musím si s tím ještě pohrát, aby byl signál kvalitní a nedělal jsem si ostudu). Letos jsem nejel ze svého stálého QTH, ale i holým rádiem na anténu 40m šikmý drát natažený z cca 50m výšky to chodilo slušně. Zdravím všechny účastníky i posluchače.

OK2BND

Potěšilo mne, že jsem slyšel zase známé značky, některé i na obou pásmech. Někteří ještě jsou, díky bohu za to, hi.

OK2BZM

Závod pěkný, podmínky dobré, rušení minimální, dost stanic. Omlouvám se Petrovi PFM za neudělané spojené, ale bylo to tak slabé, že jsem nic nepřečetl, takže příště :-). Bylo příjemné se zase po roce potkat s bývalými OL a dalšími OK. Děkuji za uspořádání závodu.

OM7CF

Výborné párty,prekvapila slušná účasť bývalých OL5 a OL7,celkom som si to užil...

OM3CLS

Spravil som zo pár qso. Bolo to pekné. Teším sa nabudúci závod.

OM5CM

Moja prvá účasť v OL Párty. OL éru som zažil ale osud mi nedožičil vlastnú OL značku. Amatérčiť som totiž začal na Vysokej škole dopravnej v Žiline (OK3KWK) a prvú koncesiu som získal až ako dvadsaťročný. Neskôr, po mnohých rokoch prežitých takmer výhradne na VKV, sa teraz "na staré kolená" opäť občas vraciam aj na krátkovlnné pásma. Milan OM5KM, jeden z mojich súčasných poradcov pre KV, ma upozornil na túto Párty. Keďže bývam v paneláku a ešte nemám vyriešenú anténu pre 160m, tak som to skúsil aspoň na 80m. Bol som milo prekvapený účasťou aj úrovňou prevádzky operátorov. Dúfam, že sa budeme počuť aj o rok.

OK1DAG

Škoda, že nemám lepší anténu, jako za dob OL (nyní pouze Rybakov) a špatně se dovolávám.

OK6DJ

Bohužel po 30 minutach jsem usnul, do 14 hod ve Strojeticich, potom v obecni hospodě pečený bůček s pivem a na závěr přijeli mladý s vnoučkem.

OK2DM

jen QRP 10W, ruším plynový kotel, začne topit HI. TCVR IC735 G5RW

OK1DMP

závod jsem si užil, jel jsem s QRP 5W výkonu (nemám žádný PA). Zařízení Elecraft K3/10, anténa invertované L. Jen poslech slabších stanic v impulzním večerním rušení byl poněkud obtížnější.

OK1DOL

Tentokrát byla úroveň rušení přijatelná, zejména na 160 m to bylo minulé roky dost nepříjemné. Řekl bych, že počet stanic byl standartní, takže se mě opět nepodařilo dostat se zpět na číslo 99. No kdyby nechyběli některé "tradiční" stanice, namátkou OK1AR, XC, JOC, MWW, OK2GG,ZV, OK4RM a j., snad by se to i podařilo. Tak snad příště.

OK1DQP

Zdravím a děkuji za pěknou aktivitu. Některé signály na 160 byly dosti slabé a ztrácely se v místním QRM. Na 80 už to bylo lepší. Účast stanic byla asi stejná jako minule, po celý závod bylo co dělat. Jinak jsem postrádal stanice z OM na 160m(pouze 2). Budu se těšit na další ročník, pokud nebudu zrovna v QRL.

OK1DWQ

děkuji moc za organizaci závodu a hezké chvíle u rádia. V mém případě použit Flex6400 ovládaný remote přes vzdálenou plochu + N1MM+ Anténa Vertical s dvěma vyzdviženými radiály na 80m a InvL na 160m 12m vertical a 21 horizontal část s třemi radiály na zemi. Trochu DX antény, takže moc OK neslyším dobře. Doufám, že na příští rok už nachystám dipóly, aby to lépe hrálo.

OK1DX

Tak tohle bylo první OLP, kdy jsem měl zařízení připravené již hodinu před začátkem, bez bastlení do poslední minuty. Na 160m bylo u mne docela málo QRN, zato mi přišlo, že některé signály byly hodně slabé popř. s QSB (a nebo mám v okolí nový zdroj šumu - jsem špatně poslouchal). 160m RIG jako vloni, starý OL TX s malým PA (asi 100W out, bych se vůbec někam na provizorní ant dovolal). Drobný problém - PA krapet hřál a v tomto uspořádání ohříval TX a "ona jela freq". Coby OL stál TX na Lambdě 4 a ta tolik netopila :-) Ale i to patří k retro. 80m jsem už jel klasicky - čili přehodit koax, čapnout log a přeběhnout z dílny do hamshacku. Tam už to šlapalo standartně. Účast myslím docela slušná...
Na okraj - co takhle menší zamyšlení o tom co děláme a co nás baví? Třeba se i při tom pobavíte...

OK1DXK

Původně jsme zamýšlel použít svoji, kdysi doma vyrobenou, M160, ale po zapnutí jsem zjistil, že bude třeba zkontrolovat, povyměňovat elyty, atd. Takže nakonec jsem jel na FT-840 s asi 30 W výkonu do vícepásmového vertikálu. První hodinu a půl jsem byl na 160 m a v závěru, když jsem na 160 m neslyšel žádné nové stanice, jsem se přeladil na 80 m. Na 160 m mi to moc nešlo díky nevhodné anténě, na 80 m to bylo lepší.
Díky za pěkný, odpočinkový závod. Snad do příštího roku zprovozním tu M160.

OK1DXW

moc díky za pozvánku, měl jsem všechno již připravené, ale vyšší moc "spánek" mi to zrušil HI! Moc pozdravuji ostatní a snad v příštím roce...to už mi bude 65......HI a snad ten COVID už bude poražen....

OK1DZD

Díky za pěkný závod. Ale podcenil jsem přípravu, nedařilo se mi doladit ant člen a tak PSV bylo hodně, hodně mizerný. Jsem rád, že se mi s jedním wattem pár spojení na stošedesátce podařilo. Omlouvám se operátorům protistanic za to, že museli natahovat uši a lovit mě v rušení. Na třiapůlce už to bylo bez problémů. Všem děkuji za spojení.

OK1FCA

Anténu na 160m stále nemám a anténa na 80m je whip firmy ECO (Itálie) vystrčený z okna. Navíc jsou v paneláku nové výtahy (QRM S+ když jede) a v sobotu po 2100 byl duty cycle výtahů určitě přes 50%, HI. Takže budu zas asi poslední, ale jsem rád, že jsem Tě zase slyšel (hlavně Ty mě), a udělal i dalších pár starých známých (zejména OK1OA, OK4RQ). Dík za organizování OL parties a těším se NSL i v dalších závodech, tak ať se daří.

OK1FFA

Opět pěkný závod letos z chalupy s ANT LW 40M. Tenkrát jako OL1AQO jsem používal v Dymokurech ANT LW 80 M a TX v PA elektronku EL81.

OK1FJW

NW jsem v QRL v Humpolci, v pivovaru Bernard (tak to bude pro mě trochu retro - v OL dobách jsem také vysílal z pivovaru, ale Samson, HI). Mám natažený jen kus drátu přes dvůr a zemnit to budu na topení ve 2 patře. RIG 5W (FT817), takže těžké QRPé! Jak jsem předpokládal, 160 m se mi nepodařilo vyladit, neudělal jsem tedy žádné QSO i když jsem STN slyšel, SRI. TNX za organizaci CONTESTu a za rok snad NSL!

OK1FKD

rig: Elecraft K2-5W, LW 42m
TNX za pěknou zábavu.

OK1FWM

Konečně jsem se dokopal a vyrazil. Natáhnul jsem kus drátu cca 40m = fous na strom k tomu starej transmatch s rollerem. Na IC756 asi 50W výkonu k mému překvapení jsem měl na 160m rušení 599+20db. Slyšel jsem asi 6 stanic druhou půlhodinu. Na 80m to bylo trochu lepší, ale taky nic moc. To najednou skončilo asi půl hodinky před koncem závodu. V neděli večer už rušení nebylo... Tak jsem zdroj nevypátral. I tak jsem si to užil, i když dovolávání bylo horší... Těším se na OLP2021.

OK1FZM

bohužel mi do tohoto termínu padlo setkání spolužáků z průmyslovky (po několika desetiletích) a budu se nacházet někde u Mariánek... Moc mě to mrzí, neboť jsem letos chtěl jet alespoň "half retro" :-) Podařilo se mi sehnat a zprovoznit Mw.E.c., sice ne přesně ten co jsem jako OL měl, ale tohle rádio bylo vždy moje srdeční záležitost a vzpomínka na OLácký dxy, tak jsem si ho na starý kolena a díky příležitosti pořídil (naštěstí výhodně hi). tak mnoho zdaru a dfm příští rok (dfm že dodělám i TX :-))

AF4JF

Tak poslusne hlasim ze jsem se opet zucastnil, na 80m CW. Spachal jsem 1 QSO s Harrym WA0CNS. Jsem rad ze se muzu zucastnit alespon takhle "symbolicky". Mistnim HAMum jsem se snazil vysvetlit co blbneme, ale nejak jim unika smysl. Asi ze nebyli OL-aci a nezazili tu dobu.

OK1HAS

Ahoj tak jsem se jeste donutil k ucasti, ale udelat hlaseni mi zabralo 3 hodiny Clovek si nemuze vybirat, na co bude marod, ale kdyz nejsou oci, je to fakt blby. Ale par znamych jsem slysel a tak jsem rad. Na 160 m temer nic neslysim, od lonska tam pribylo priserne ruseni, spektrum zazneju, nelze s tim nic delat. Antena nic moc, lezata smycka 50 m. A zase jsem si pekne zaklofal., Bohuzel krome sebe jsem objevil jen asi 2 klofaky.

OM5KM

Zúčastnil som sa prvý krát. Na 160m nemám anténu tak som vysielal do 80m inv.v., tak aspoň niekoľko qso. Vďaka za fajn závod. 1. decembra 2020 to bude 50 rokov, čo som začal na 160m ako OL8CAC. Pozdravujem všetkých, ktorí sa zúčastnili OLP. Dopočutia.

OK1MCW

zatím nejlepší můj výsledek, hodně stanic na 160m. Na 80m to zásadně nejezdím, HI.
Díky za večer nostalgie a za setkání se starými přáteli na bandu.

OK1MGW

RIG home made 80 W output, ant na 80 m dipol, na 160 m též, zapojený jako LW. Stále stejné, už budu muset něco udělat se 160 m anténou. Podle skimmeru je můj signál dost slabý (oproti některým OMs´, hi). OK2BMA - slyšel jsem tě, nebyl jsem si jistý značkou, sri bylo tu QRM, měl jsi vydržet !

OK1MTA

posílám hlášení z letošní OLP a moc děkuji za pořádání této nostalgické taškařice. Letos, po čtyřleté absenci, jsem se mohl opět OLP zúčastnit, z čehož jsem měl velikou radost. Zjišťuji, že čím je člověk starší, tím intenzivněji a radostněji prožívá podobné návraty do minulosti, do klukovských let, do doby, kdy objevoval i taje amatérského vysílání a sám si stavěl jednoduchá zařízení. Z té doby se, bohužel, nic z home made zařízení nedochovalo. Vysílal jsem tedy na starý, ale dobrý, TS950S s cca 40m drátu na protější dům. Na výzvu nikdo moc neodpovídal, tak jsem pouze volal stanice, které jsem slyšel. Log - tužka a papír. Myslím, že výsledek odpovídá síle mého signálu a zbytkům operátorské zručnosti.

OK1MWW

bohuzel se musim omluvit z dnesni OL party. Sice jsem natahl nejakou antenu, ale mam velke problemy s VF v hamshacku a taky rusim v okoli set top boxy DVB T2. Zajimave je, ze se 400 W na dvoumetru problemy nemam ale uz s nejakymi 60W na 3.5 MHz a s 40 W na 1.8 MHz si nedovedu poradit. Mam jiny HW setup nez vloni a navic se tady preslo na to DVBT 2 a to je mazec. Mam pocit , ze tam ty KV signaly lezou snad po napajeni nebo po plasti koaxu. Tak at si to vecer uzijete.

OK7NV

Po více jak 20 letech se chystám zpět na pásma, tak příští rok doufám, že i to spojení tam nějaké bude. V minulých letech jsem nějak ztratil motivaci a věnoval se jiným věcem a to byly časy, kdy jsem nevynechal téměř žádný závody, vstával každý den ve 4 ráno, abych ulovil na TOP bandu nějakého Amíka :-), letí to.

OK1OA

Dik za poradani hezkeho zavodu. Bylo to prijemne obzvlaste v prubehu WAE DX SSB, kde to kompenzovalo nudu pri vecnem cekani, nez si nekdo vymeni QTC. RIG FT991A, Ant: inverted L 10+41m s 8 radialy v zemi

OM8ON

Myslel jsem si,že se letos zlepším, ale už asi na mne doléhá stáří,hi.

OK2PE

Použité zařízení TS850SAT a LW 83m. Chodilo to poměrně dobře na obou pásmech. Měl jsem tady návštěvu, tak jsem se vždycky ztratil a udělal pár spojení. Jsem rád, že jsme se po roce zase sešli a v éteru zazněly naše staré a poctivé značky. Chtěl bych Ti Pavle poděkovat za organizaci OL Party a všem stanicím, ktere vyjely, za spojení. Doufám, že se příští rok sejdem v plném počtu a v lepších časech. Všem přeji pevné zdraví a potěšení z našeho hobby.

OM6PG

Krásne to boli časy. Je to príjemné zapísať OL značku, takmer adrenalín. Bola to super myšlienka Pavle - vďaka.

OK2PGY

opět hezký závod, líbil se mi i formulář deníku, který byl v pozvánce ke stažení, v závodě se moc hodil :-D.
Všem díky za qso, GL 73/88 Draha

OK1PI

Díky a GL všem závodníkům i Tobě, Pavle !

OK2PKD

Díky za hezký závod.

OL725PLZ

Na 80 m jsem vysilal na dipol, na 160 m na 8 m vysoky vertikal doladeny rucním tunerem a dovolal jsem se jen na OK1DX, OK1DOL a OK1CZ - ostatni se mnou "nemluvili". OK4RQ

OK2VBW

Když už zařízení nebylo z dob OL (SunSDR2 Pro - 15W OUT, ANT - 42m LW + 15m vertical), tak jsem to alespoň odklofal na ručním klíči. Díky za zábavu!

OK2WA

Jako tradičně jsem jel 160m část na náhražkovou anténu ( jakž takž přizpůsobený delta loop na 80m zapojená lako LW a tuner se musel moc snažit ) a na 80m už tradiční zařízení. Bylo moc fajn se potkat se svými známými a uvědomit si do jaké skvělé patříme radioamatérské rodiny a taky jak moc se od OL doby změnilo.
Žádné závodní techniky jsem neřešil, každé spojení jsem si užil a výsledek, dle mně, není podstatný. RIG: FT950, PWR 160m 30W, PWR 80m 100W, ANT Delta loop 86m, log papír a tužka, klíčováno Vibroplex Yambic gold.

OK1XC

bohužel se nemohu zůčastnit, jsem v tu dobu na setkání ve Strojeticích a do domácího QTH se vracím až v neděli. Tak jsem o tom premýšlel jestli by taky nešlo závod přeložit někam do zimního období kdy jsou lepší podminky na 160m Přeji hezkou zábavu v závodě

OK2ZC

Podmínky celkem dobré, jel jsem z domu na GP 160/80, IC-7610 bez přijímací antény, takže jsem musel mít stažen RF, zapnutý NR a občas i filtr 250Hz QRN byl dost velké. Koho jsem neslyšel tak se omlouvám. Po celém dni montování antény 3el pro 40m na QTH OK5Z to byly příjemné dvě hodiny telegrafu.

Hlavní stránka webu