Přijatá hlášení k 12.10.2021

OL1AIYOM5AKWOM8AQOK1AROK1AUO
OK2BMAOK2BMUOK2BNDOK2BVXOK2BWM
OK2BZMOM7CFOM3CLSOM5CMOK1CW
OK1CZOK1DAGOK1DNOK1DOLOK1DQP
OK1DVAOK1DWQOK1DXOK1DXQOK1DXW
OK1DZDOK1FCAOK1FCJOK1FFAOK1FHI
OK1FJWOK1FPAOK1FPGOK1FZMOK2GG
OK1JOCOK1JPOOM5KMOK8KMOK1LL
OK1MCWOK1MDKOK1MGWOK1MWWOK7NV
OK1OAOK1PFMOK2PEOM6PGOK2PKD
OM6PROK4RMOK7TJOM5VSOK2WX
OK1XCOK2ZV

V denících se vyskytly i další call stanic, od kterých hlášení nedošlo, namátkou OK1MAC, OK1PW, OK2PWM, OK2ZC.

Uzávěrka pro odeslání hlášení byla 12.10.2021, další hlášení nebudou zahrnuta do výsledků.

Komentáře účastníků

OL1AIY (OK1DJS)

Bylo krásně v DKL a grilovali jsme. Málem jsem zapomněl ale vše bylo nachystáno takže co jsem slyšel to jsem udělal. PWR 10W do invertovaného Vee pro 80m. Za rok dfm nsl.

OK1AR

Ahoj Pavle, bohužel, omlouvám se předem. Jako vždy druhou sobotu v září, již po 28. organizuji setkání RA ve Strojeticích a protože vždy s několika přáteli posedíme déle, večer to pak nestíhám. Z téhož důvodu nestíhají i někteří další. Vloni se uvažovalo o změně termínu někdy na prosinec, asi by to i vzhledem k podmínkám na 1,8 bylo lepší. Ta setkání, pokud už to nebude až do konce mého života, budu organizovat minimálně do ročníku 30., čili každopádně nebudu v tento termín stíhat ani ty 2 následující party. Ale samozřejmě, rád se pak podívám na tvých stránkách na výsledky kamarádů.
Pozn. pořadatele - vloni proběhla minianketa k termínu OLP, většina doporučila neměnit (prý už zvyklí).

OK1AUO

Odjel jsem ji spíše symbolicky a krátce jen na 80 m, s mobilní anténou na balkóně. Úroveň stálého rušení byla S7, takže jsem dělal jen silnější blízké stn. Za „úspěch“ považuji odx při QSO s OK2ZC od Blanska. Moje aktivity se soustředí na DXy CW na 10...30 m (ant mg. loop MFJ), v poslední době bývám i na 2 m / 70 cm na FM / SSB / CW.

OK2BMA

Děkuji za pěknou akci. Jako obvykle jsem se zúčastnil s QRP, s FT817, výkon 5 W, to je asi stejný výkon, jaký jsme používali jako OL. Na 160 m mi moc nechodí na tomto pásmu anténa, tak je to tam vždy trochu slabší a dovolám se hlavně na ty, kteří mají dobré antény a malé lokální QRM. Díky všem které jsem tam dělal za trpělivost. Na 80 m už je to lepší. Podle mne dost stanic, stále se dalo něco dělat. Docela jsem si to v pohodě užíval.

OK2BMU

Letos se mi konečně podařilo rozjet historický TX pro Retro kategorii. Po několika týdnech trápení jsem umravnil hlavně oscilátor s ECF82 aby dělal co má a diferenciální klíčování aby nedělal kliksy. Elektronku 6F6 jsem nahradil EL34 a dávalo to asi 15-20W. Anténa stejná jako loni - 40m sloper docela vysoko. Rovněž historická přeladěná EL10 byla v provozu. No řeknu, že je to už hrozný nezvyk jezdit s odděleným přijímačem a vysílačem. Už jsem po těch letech hodně odvykl. I když jsem měl v úmyslu jet na ručním klíči, tak jsem to vzdal. To už jsem opravdu nebyl schopen a nahonem jsem ještě zprovoznil klíčování elbugem (ten byl nepůvodní). No a aby to nebylo všechno moc dobré, tak mi v závodě začalo při klíčování bugem drnčet přepínací relé RX-TX. Tak se moc omlouvám těm, co jim to znepříjemnilo příjem nějakými vykousanými tečkami. Snad to do příštího roku dám do pořádku.
Jinak Pavle poděkování za organizaci závodu a všem stanicím - známým i neznámým za spojení. Poslední stanici na 160m jsem dělal ve 2008z. Potom už tam nikdo nebyl ani mi nikdo neodpovídal na výzvu. Tož tak jsem to zapíchnul asi půlhodinu před koncem. Doufám na slyšenou opět za rok.

OK2BND

Na 160 m jsem měl problém udělat qso, až ke konci se mi trochu dařilo. Na 80 m to bylo svižnější, ale ne zase nějak moc, hi. Potěšilo mne, že jsem slyšel zase známé značky, některé i na obou pásmech.
Někteří ještě jsou, díky bohu za to, hi.

OK2BVX

Těším se na další..........

OK2BWM

Jsem rád, že OL party úspěšně pokračuje. Po několika letech jsem oprášil zařízení M160 + PA (2xKU610) + Inv Vee. Z nostalgie jsem použil i historický tlg. klíč z armády Wehrmachtu. Vzpomněl jsem i na zesnulého Zdenka OL6BAB (OK2ZW), kterého jsem na konci sedmdesátých let učil morseovku ...
Těším se na další ročník!

OK2BZM

Závod pěkný, podmínky na 160 m se mi zdály slabší, na 80 m dobré, rušení minimální. Bylo příjemné se zase po roce potkat s bývalými OL. Děkuji za uspořádání závodu.

OM7CF

Na OL party som sa tešil, vždy mi dobre padne počuť signály starých známych OL staníc z mladosti. Podmienky sa mi zdali pomerne dobré, chýbali stanice z OM, ale pribudlo niekoľko nových, dokonca z úplne prvých OL. Rušenie ma už dostihlo aj na mojom prechodnom stanovišti, takže som nemohol plne využiť moju solídnu zepp 2x39m napájanú rebríčkom so symetrickým ATU. Teším sa na party znovu o rok...

OM3CLS

Tohoročné OL Párty mi nevišlo, 2dni pred zavodom začali robiť strechu na vedlajšom baráku, tak som musel drátvku demontovať. Palko prajem Ti veľa zdravia a teším sa dopočutia.

OM5CM

Moja druhá účasť v OL Párty, tentokrát už aj na 160m pásme. Každému účastníkovi pretekov, s ktorým sa mi podarilo urobiť spojenie, mockrát ďakujem. Teším sa dopočutia.

OK1CW

Diky za pozvani. Jedeme vsak zitra s ok1df na MS v tlg do Montenegra. Vratime se az 14.9.

OK1CZ

Letošní OL Party jsem si nenechal ujít, i když jsem byl na cestách. Vysílal jsem od Tomáše OK1TP od Teplic s FT DX101D s výkonem 80W a ant Inv. V a G5RV. Jako vždy FB závod, docelo to odsejpalo, u pár stanic jsem měl co dělat, abych je vylovil z šumu. Díky všem za QSO

OK1DOL

Tradičně krásný závod, i když rok od roku horší výsledek a opět jsem tu stovku nepokořil. Na 160 u mně větší úroveň rušení, takže některé signály jsem musel vyloženě DOLovat. Na 80 m to bylo lepší. Vzpomínka na Jožina OK1FWM, který se vloni po dlouhé době zúčastnil a chystal se znovu oprášit svoji call na pásmech. Bohužel osud tomu chtěl jinak. Jinak všem díky za QSO a příští rok naslyšenou doufejme v plném počtu. A díky Pavlovi za pořadatelství a práci se závodem.

OK1DQP

Zdravím a děkuji za pěknou aktivitu. Některé signály na 160 byly dosti slabé a ztrácely se v místním QRM. Na 80 už to bylo lepší. Účast stanic byla asi stejná jako minule, po celý závod bylo co dělat. Jinak jsem postrádal stanice z OM na 160m(pouze 3). Budu se těšit na další ročník, pokud nebudu zrovna v QRL.

OK1DWQ

tentokráte nevzládnu, protože mám neodvolatelnou akci, ale budu s vámi a se vzpomínkou na Jožina OK1FWM.

OK1DX

Absolvováno se stejným retro 160m setupem jako vloni (tranzistorový TX jsem bastlil, když mi bylo 14, abych mohl od 15 vyrazit). Anténa 160m opět provizorium. Ale tentokráte jsem z toho neměl dobrý pocit. Že se dovolávám hůře to mne nepřekvapuje, ale nějak jsem blbě poslouchal, všechny signály poslabší a mnohé utopené v QRM. Skoro to vypadá, že se mi sousedi postarali o QRM. Na 80m s klasickým RIGem už to makalo o řád lépe - tam by to chtělo přehodnotit taktiku, za posledních 15 min jsem objevil jedinou novou stn - asi to někteří vypnuli s předstihem.
Akce byla pro mne připomenutím ex OL kamarádů, jež v uplynulém roce opustili naše řady - Ruda OK1FDY, Jožin OK1FWM, Luděk OK1HAS a Zdeňál OK2ZW, co vím. Holt OLáci už budou jen ubývat...

OK1DXQ

Opet jsem se zúčastnil OL Party v kategorii R na 160m s původním TX-em a historickým RX-em EL10 (Jako OL jsem však poslouchal na tranzistorový RX, který jsem později rozebral). QTH opět Kozákov, provizorní inverted V nízko nad zemí. Tentokrát pouze 11 QSO, špatně jsem se dovolával na provizorní anténu s asi 20W v konkurenci silnějších stanic.OK1DXW

Tak jsem včera "oprášil KENTa", dal jsem nové baterky do CMOS elbugu z r. 1983, předepsal jsem deník a výjimečně neusnul..... Rušení na bandu bylo dost (na obou) a tak jsem spíše rozdal pár bodů. O to více jsem fandil nejstarším OL (OK1OA, OK1XC, OK1MDK), kteří předváděli neuvěřitelný a perfektní provoz. A jak už to bývá při psaní papírového deníku, udělal jsem i dvojáka s OM8AQ Hi - moje chyba. Dnes kdy člověk vysílá přes PC, vede deník také přes PC, jsem si uvědomil, jak krásné byly doby před moc a moc lety, kdy nic takového nebylo a byly i podmínky...... Posílám Ti sken deníku, aby jsi viděl ten zmatek bez pomoci PC..... Nevím, kolik jsem udělal chyb - doufám, že ne moc - ale to nevadí. Moc Ti děkuji za tento báječný nápad, aby si člověk uvědomil, že technika není úplně všechno.

OK1DZD

Díky za pěkný závod. Tentokrát jsem použil nové, starší, zařízení, ká dvojku. Anténu, LW 34m, se mi podařilo na stošedesátce přizpůsobit ale i tak to muselo být pro protistanice značné trápení mě v tom rušení dešifrovat. Třiapůlka už to byla v pohodě. Všem děkuji za spojení.

OK1FCA

Jsem rád za FB QSO zase po roce. Mám-li být upřímný, tentokrát se mi pásmo nelíbilo, několikrát jsem chtěl rádio vypnout. Jsou kontesty kdy jsou dobré CONDX, hodně stanic, nízké QRM a QRN, nebo funguje aspoň něco z těchto věcí. Z mého pohledu pro letošní OL Party z toho neplatilo nic. Nechci nudit, ale když jsem to nakousl, pár slovy se to pokusím vysvětlit. Že nemám pořádnou anténu (na 160m žádnou) a že stále roste radiový smog s tím nic nenadělám. Včera také víc než jindy rušil výtah (S9+) a nejhorší bylo, že furt jezdil, snad se někdo stěhoval nebo co, tedy další minus, které neovlivním. Rovněž CONDX mi připadaly divné, nebo spíš asi normální sezónní a s denní dobou spojené chování éteru, které nastalo zrovna během závodu. Rychlé QSB, dlouhý přeslech, nejlépe (kromě big guns) byly slyšet nejvzdálenější stanice (což v jiných, delších, závodech nevadí). Trpělivý, méně nervózní HAM s průměrným vybavením by se s tím měl vypořádat. Ostatně jsme o mých možnostech antén atd spolu v minulosti kolikrát mluvili. Ostatní účastníci OL party mají celkem obvyklý počet QSOs, budu to raději brát jako můj lokální problém. Nakonec jsem vydržel do konce a dokonce udělal 2 nové stanice, takže se překlápím do pozitivního módu a budu se těšit na příště, nemůže to tu být pokaždé takový horor, HI. NSL v dalších závodech

OK1FCJ

ja pojedu do SP pro novou antenku :) tak si to uzijte

OK1FHI

Zdravim vsechny po delsi dobe, bylo moc fajn slyset ex OL harcovniky Samozrejme jsem si vzpomenul take na ex OL kolegy OK1HAS + OK1FDY, kteri nas nedavno bohuzel opustili. Vyladovat 80 ci 40m INV.V na TOP band nemelo moc vyznam, a tak to bylo jen takove "domaci zvykani" na 80m pekne na papir a tuzkou, hi. Diky za "potlach" a budu se tesit opet nekdy priste nsl.

OK1FPA

Letos jsem oprášil mojí M160ku a "kus" drátu a první hodinu jsem se s ní trápil a pokoušel se volat... Slyšel jsem několik stanic, ale odpověď žádná... Hi Hi Hi Takže kategorie Retro 0 QSO, ale bodů celkem 8 :-)
Druhá hodina v kategorii A již byla o trochu veselejší... FT-817 (5W) a anténa Windom...
Díky za tento závod a 73! a příští rok nsl

OK1FPG

Poprve jsem se zucastnil akce. Ne ze bych o ni nevedel-ale -bud QRL,nebo muzika,nebo neco...HI Pouzit stary TX z 80`s. RX TS990S! El. klic z 1982 /AR79 model/ a ovladan nejvyssim modelem od Begali! Sama zrudnost !

OK1FJW

TNX za zorganizování OLP!

OK1FZM

díky za již tradiční párty, jsem moc rád že se mi podařilo slyšet řadu starých kamarádů a alespoň je na pásmu pozdravit. Condx byly asi dobré, ale na 26m drátu v Praze, rušení jako prase ("vsuvný" verš). Každopádně jsem se pokusil na 160m o jakési half- retro, tzn. RX- MwEc (teda není to ten původní co jsem měl jako OL) a jako TX jsem používal FT-100MP. Na 80m pouze FT-1000MP a hrozné pokušení rozdmýchat E10aK, ale to bych musel rychle přebastlit zdroj. Tak snad příště a třeba dodělám i retro TX. Co mi vůbec nedocvaklo, zapojit ruční klíč (stáří? hi)…
Ještě jednou díky za pěkný večer

OK2GG

Oproti loňsku kdy jsem měl ještě obrovské QRM od 1,5 MHz po 10Mhz a udělal jen asi 13QSO, to byl docela rozdíl. Anténa jen 2x15m nízko asi 9m nad zemí, napájená žebříkem, a po přechodu na 80m jsem musel na půdu předělat přizpůsobení. Takže nic moc hlavně na 160m.. Ale byl jsem spokojen.

OK1JOC

Jako mnoho dalších účastníků i já jsem řešil přizpůsobení krátké anteny na 160m. Podařilo se celkem rychle ale účinnost byla mizerná. Na 80m to bylo mnohem lepší. Děkuji všem za QSO. NSL.

OM5KM

Ahojte, antenu na 160m stale nemam, tak som niekolko qso urobil s inv. vee na 80m. Chvilu po zaciatku závodu prisiel domov sused, zapol LED svetla v obyvacke a bolo po zavode..... Dakujem za urobene spojenia.

OK1LL

Přes zdravotní nepohodu jsem se zúčastnil OLP, abych zavzpomínal na mládí a kamarády z Telegrafních pondělků... Bylo mi potěšením !!!
73 všem CW fandům !

OK1MGW

Měl jsem obavy z malé účasti, ale myslím, že to bylo lepší než vloni. Díky za QSO´s a závod.

OK1MWW

omlouvam se , soused slavil 70 let a tomu jsem z rodinnych duvodu musel dat prednost.

OK7NV

odjeto provizorně na 15m koaxu k 2m anténě, jsem rád, že jsem se vůbec někam dovolal. Nejsilněnější signál u mne jak na 160 tak i 80m Libor OK1DOL.

OK1OA

dik za poradani hezkeho zavodu. Asi nas opravdu ubylo, tech QSO je mene nez vloni.

OK2PE

Děkuji Ti za každou novou OL PARTY . Použil jsem anténu LW 83m pro obě pásma (2/3 táhnu lesem poměrně nízko) a TS850SAT. Měl jsem návštěvu, tak jsem se nemohl plně věnovat, ale bylo to fajn. Děkuji všem za QSO a těším se na další kolo. Přeji Tobě a všem příznivcům pevné zdraví a zase na slyšenou v příštím roce.

OM6PG

vďaka za pretek kde poteší každý OL-kár s ktorým som strávil večeri pri Torne a RSÍčku. Je to ako počuť milovanú pesničku z naších mladých čias na Mikrofóre. Ndherná doba to bola, boli sme plný elánu a zdraví. Bola to myšlienka hodná povznesenia. a uznania oživiť naše OLkárske časy Pavle - veľká vďaka Ti Pavle. Nie každému je dopriané užívať starobu v zdraví, neposlúcha telo, neslúžia končatiny a ručný kľúč, papier a tužka v neposlušnej ruke riešia to čo sa ešte dá nazvať Párty. Stretnime sa teda o opäť o rok a strávme spolu dve hodinky čo sú elixírom nášho rádioamatérsky o hobby. Všetkým zúčastneným OLkárom mnoho zdravia a o rok dopočutia na Párty 2022 priatelia.

OK2PKD

Díky za hezký závod a zábavu na sobotní večer.

OM6PR

Vdaka za pozvanku do OL party. Nasiel som ju teraz v navyziadanej poste aj to omylom hi. Dlhsiu dobu si hovorim, ze by som sa mal konecne aspon zucastnit avsak akosi mi to nikdy nevidaaaa. Vacsinou na to vzdy zabudnem alebo je uz neskoro. Ak vsak dozijem do buduceho roku tak sa vynasnazim zucastnit sa.

OK4RM

Rig Xiegu G-90 + XPA125B, ant dipol (dublet) 2x40+ metru. Dipol rezonoval na 1660 KHz, takze jej doladil ATU. Diky nerezonancni delce sel dipol naladit i na 80m. Bohuzel pet minut pred koncem ATU odeprel spolupraci a zavod tim pro me skoncil. Nekolikrat jsem litoval, ze nemame domluveny postup jak pozadat stn na 80m, aby prepnula zpet na 160m dodatecne udelala QSO na 160m (OK2GG,OM5KM)

OK7TJ

Docela bouřkovalo a běžela detektivka, tak se mi moc nechtělo. Nakonec jsem ale rádio zapnul a bylo to prima.

OK2WX

Bylo mi ctí se zúčastnit.

OK1XC

Docela dobré podmínky, i když jsme z toho měl strach neboť jsem se vracel ze setkání ze Strojetic a po cestě byly dost bouřky. Hodně mě potěšilo, že se tam objevili jedni z prvních OL
73 všem a doufám příští rok nsl

OK2ZV

závod hezký , vzpomínky na OL kamarády tento rok bohužel smutné .. velmi dobří hoši, se kterými jsem prožil spoustu krásných chvilek a taky spoustu srandy jsou již v amatérském nebi a určitě tam poslouchali ol party. Jožin OK1FWM a Zdeno OK2ZW jsou dva nezapomenutelní kamarádi, se kterými to tady na tom světě bylo moc fajn.

Hlavní stránka webu