Přijatá hlášení k 10.10.2022

OM5AKWOM8AQOK1AUOOK2BLDOK2BMA
OK2BNDOK2BTKOK2BVXOK2BZMOM7CF
OM3CLSOM3CMKHB9/OM3CQOK1CZOK1DAG
OK1DJSOK1DMPOK1DNOK1DOLOK1DOT
OK1DQPOK1DVAOK1DXOK1DXKOK1DXQ
OK1DZDOK1FCAOK1FFAOK1FHIOK1FJW
OK1FPAOK1FZMAF4JFOK5KAOK1KN
OM5KMOK1MACOK1MCWOK1MDKOK1MGW
OK1MTAOK1MWWOK7NVOK1OAOM8ON
OK2PEOK1PFMOM6PGOK2PIMOK2PKD
OK2PVXOK2PYAOK2QAOK2QWOK4RQ
OM7RUOK1UFMOK1VYPOL5Y

Uzávěrka pro odeslání hlášení byla 10.10.2022, případná další hlášení nebudou zahrnuta do výsledků.

Hodnotné ceny


Komentáře účastníků

OK1AUO

Jel jsem jen symbolicky na mobilní anténu na 80 m na parapetu okna, ale všechna QSO mne potěšila! Za rok nsl!

OK2BLD

Svělá akce, jen mne mrzí,že jsem v mládí nestihl OL koncesi. Některé stanice dělám jen v OL párty /HI/.nsl příští rok snad i na top bandu.

OK2BMA

Na 160 m mám docela velké QRM a ani mi tam moc nechodí anténa. Přesto se podařila řada spojení, na některé stanice jsem se ale s QRP nedovolal. Na 80 m to chodilo lépe. Díky všem za spojení. Zařízení FT817 a 5 W výkonu, to je asi stejný výkon, jaký jsme dříve používali. Anténa 40 m lw.

OK2BND

I když používám anténu/neanténu ve výšce asi 2,5m - na 160 m téměř nic a na 80 m se sem tam nějaké qso podaří. Vichřice mi totiž odtrhla jeden konec a nahoru na to bidlo se nemám jak dostat, přestože jsem se obrátil i na hasiče, provozovatele montážní plošiny, lezce kteří prořezávají stromy a protože se mi kolem toho sloupu rozrostly stromy, tak se tam nahoru nedostanou. Sri. Ale nějaká qso s ex OL se povedla a zvlášť s těmi, kteří fungovali ve stejné době jako já, jsem se rád slyšel. Aspoň jednou za rok...

OK2BVX

RIG TS850, anténa něco jako vertikál, klíč Junker na střídačku s Vibroplexem

OK2BZM

Pěkné setkání na pásmech. Podmínky slušné, stanic dosti :-). Děkuji za organizaci závodu.

OM7CF

Tak sme zasa o rok starší,ale dobre mi padlo počuť signály starých známych z našej mladosti.Zápasil som tu s ohromným QRN,ale inak fajn párty...

OM3CLS

Závod bol pekný a teším sa dopočutia na OL PÁRTY 2023

OM3CMK

ďakujem za šikovný závod. Tak je to už 50 rokov speť..... smutno zostáva na duši, ako sme si s nadšením budovali republiku a ako to teraz všetko hrozne vyzerá..... Prajem všetko NAJ a teším sa o rok ... /ak dožijeme ..../

HB9/OM3CQ

Zúčastnil som sa 1. krát, bola to vcelku zábava. Vďaka za organizáciu a pripomenutie starých dobrých časov.
Pozdravujem zo Ženevy a prajem veľa zdravia !!!

OK1CZ

Tentokrat jsem ho jel diky Tomasovi OK1TP behem sve navstevy Teplickeho RK na hrade Doubravka. RIG IC776, 100W, ANT 160m delta loop, LW + G5RV. Nebyl cas na pripravu a testovani anten, a to se negativne projevilo na vysledku. Prijem komplikovala vysoka hladina mistniho ruseni. Po pulhodine provozu na 160m se ukazalo, ze Delta loop nebyl dobrou volbou. Na OK/OM daval o nekolik S horsi signal nez LW. A po prechodu na 80m jsem se 15 minut na nikoho nemohl dovolat. Stanice byly slyset na RX loop, PSV bylo 1:1, ale pak se ukazalo, ze kvuli chybnemu prepnuti ant. prepinace vysilam do umele zateze, hi. Jel jsem jako za starych casu na pasticku a zapisoval na papir. Diky vsem za QSO a tesim se na dalsi rocnik.

OK1DJS

nemohl jsem se zúčastnit závodu ač napůl připraven viz příloha ,ale bez antény to nejde. Snad tedy na přes rok. Letos za 8 bodů.

OK1DMP

Loni jsem se nezúčastnil a letos jsem udělal horší výsledek než předloni... RIG: K3/10, výkon 5W na obou pásmech, anténa invertované L.
Díky za vyhodnocení a 73

OK1DN

Díky OK1DX za tento závod / setkání. I když jsme poněkud starší, stále ještě dost radioamatérů umí pracovat CW. To mne osobně potěšilo. A také zjištění, že mnozí staří kamarádi a známí jsou stále aktivní.

OK1DOL

Bohužel jsem vše nechal na poslední chvíli, zjistil jsem, že nemám konfiguraci v DXlogu (ztracena asi při upgrade nebo instalaci na nové PC). Takže tužka a papír, takže vlastně trochu toho retra. No a každým rokem méně stanic. Ale to tak prostě je.

OK1DOT

Bylo to moc príma potkat staré CALL z 160m ! Výbava IC 7300 a I.Vee, příští rok jdu zas, díky za fb závod.

OK1DQP

Zdravím po roce a děkuji za pěknou aktivitu. Některé stanice na 160 jsem měl problém přijímat, neboť hladina rušení byla S9 proto se omlouvám všem se kterými se nepovedlo QSO v tomto pásmu.. Na 80 už to bylo lepší a i QRP stanice procházely celkem slušně. Pozitivní je, že účast stanic je každý rok o něco vyšší a nebo alespoň stejná, což se o jiných CW aktivitách nedá říct. Tradičně menší účast stanic z OM (a nebo jsem je neslyšel HI) Budu se těšit na další ročník, pokud nebudu zrovna v QRL.

OK1DX

Na 160m to bylo poslabší - jednak se hůře dovolávám (ale to mne nepřekvapuje) ale měl jsem problém i s příjmem - stalo se, že mne někdo volal a já to nepřečetl. Asi to chce fakt nahradit cik-cak drát anténou. Ale kam ji natáhnout, když není místo? 80m šlapalo solidně, klasika. Rád jsem zaslechl na bandu staré známé, s některými jsem se nedávno osobně setkal v Holicích.

OK1DXK

Pokusil jsem se zprovoznit původní zařízení, které jsem kdysi používal - M160. Ale po těch letech nejspíš vyschly elyty, takže přijímač měl sklony zakmitávat. Zkusím to do příštího ročníku zprovoznit. Tak jsem nakonec použil FT-840 s asi 40 W výkonu do vícepásmového vertikálu (DELTA V8DX - výrobce OK1DLA - doplněno o 160 m). 8 m vysoký vertikál s ošizeným zemním systémem na 160 m a navíc pro lokální spojení moc nefunguje, ale pár spojení se podařilo. Na 80 m jich bylo vlastně stejně, ale tam jsem se přeladil na poslední půlhodinu závodu, když už na 160 m nebyly další stanice.
Děkuji za pěkný závod, těším se na příští rok, snad už v kategorii R.

OK1DXQ

Po roce jsem se opět přeladil z mikrovlnných pásem, kde bývám slyšet téměř ve všech závodech pod značkou OK1KKL, na TOP BAND. Původní TX, který jsem postavil jako 15 letý kluk a historický RX EL10. Tentokrát stálé QTH a provizorní anténa (20m drátu šikmo z okna na plot).


OK1DZD

Díky za pěkný závod. Tentokrát jsem použil Čínu X6100 ale s wattíkem na stošedesátce se mi bohužel nepodařilo udělat díru do světa. Záměr s M160tkou nevyšel, nebylo to ono. Tak snad příště, tedy jestli se dožiju. Anténu, LW 34m, jsem tentokrát na na stošedesátce přizpůsobil zetmačem. Slyšel jsem plno stanic ale při té úrovni rušení jsem byl pramálo čitelnej. Třiapůlka už byla v pohodě. Díky každopondělnímu CUCu mě tam už nic nemůže překvapit. Všem děkuji za spojení.

OK1FCA

posílám výsledek z OL Party 2022, asi budu zase poslední, při mých možnostech to ale letos je kapku lepší než loni, což mě těší. Není důležité vyhrát ale zúčastnit se, jak se říká. Dík za fb závod a NSL v dalších závodech.

OK1FFA

Použitý TRX TS450 ANT 2x20M. Děkuji za vyhodnocení a NSL v OLP 2023.

OK1FHI

letosni rok bohuzel jsem musel byt cely vikend v pracovnim procesu a tak jen jako "priznivec" OLP, hi.

OK1FJW

Přes tu bídu s nepřizpůsobenou anténou na 160 m jsem na TOPu udělal o několik QSO více než v loni. TNX za organizaci OL párty a NSL za rok znovu.

OK1FPA

Jak už to tak bývá, všechno necháváme na poslední chvíli... :-) a tak jsem těsně před závodem zjistil, že to PSV je divné... Windomka ležela na střeše a upadlý konec na zemi... A tak jsem to netrápil a jen jsem se trochu na pásmu zaposlouchal a klíč jsem nechal letos odpočívat... :-) Takže se těším na příští ročník a všechny zdravím.

OK1FZM

díky za opět za super akci! Okolnosti mě přinutili být o víkendu na chalupě, tak jsem konečně i na 160m slyšel víc než 5 stanic hi. Rig FT-897 + ant. člen z RM31 (původní z doby OL) a 80m LW. Snad se mi podaří už příští rok jet full retro :-) Jinak si do sympatizujících stanic připiš Jitku OK1VYP (ex OL2VAL), která po celou dobu závodu klábosila s mou chotí OK1WZM ve vedlejší místnosti, krájely houby a zdraví své bývalé souputníky.

AF4JF

V dobe zavodu jsem byl na kopci v EM49pa a ucastnil se ARRL VHF Contestu. Zarizeni na 80m jsem s sebou mel, ale antena (mobilni Tarheel) tentokrat nic moc, na americke vzdalenosti nestacila, takze jsem se nikam nedovolal.

OM5KM

Ahoj Pavel, dakujem za organizaciu party. Spojeni nie vela, ale kazde potesilo.Ahoj

OK1KN

Bohužel dlouhodobé onemocnění mi zabránilo zúčastnit se letošní OL párty, respektive odcestovat na chatu, kde mám skrovné anténní vybavení. Škoda, tím pádem jsem ani neuvedl do provozu retro RSI, posílám alespoň ilustrační foto. Měj se hezky a zdravím ostatní účastníky.

OK1MAC

Jinak rig IC7400 a 40m provizorium HI. Přizpůsobeno MFJ tunerem....

OK1MCW

Dík za závod a za naše QSO. Letos jsem to jel z Plzně na kus drátu z okna a jako obyčejně jen na 160m.

OK1MTA

posílám hlášení za OLP 2022 a moc děkuji za pořádání této vzpomínkové akce. Již se těším se na další ročník.

OK1MWW

v příloze je deník z letošní OL Párty , jel jsem to do Excelu, takže výpočet bodů byl snadný. Díky za organizaci závodu, jinak bych na KV asi už nevyjel, mým zájmem je spíš VKV. V závodě jsem použil svůj ICOM IC9100 - 100W out , bohužel svůj původní rig pro 160m už nemám, skončil někde na smetišti dějin, jak jsem se několikrát stěhovat. Takže kategorie jen bývalý OL. Natáhl jsem pro TOP band po zahradě klikatě 41 m drátu ve výšce průměrně tak 3 m a přizpůsobil to pomocí VNA na dobré PSV, ale moc ta anténa nefungovala. Dovolávalo se mi těžko, na CQ nepřišel nikdo. Na 80 m mám kombinovaný dipól, tam jsem se dovolal na všechny, co dávali CQ, někdy to ale kvůli paylabu chvíli trvalo. Na moje CQ ale taky nepřišel nikdo. Takže výsledek tomu odpovídá. Těším se zase za rok. Zkusím vymyslet nějakou lepší anténu pro 160 m.

OK7NV

Bohužel s časových důvodů jsem musel použít svoji mobilní sestavu, abych alespoň splnil účast : 10m teleskop omotaný drátem a FT-981. Na 160m symbolické dvě spojení, na 80m jsem se lehce dovolával do OM, ale s OK už to bylo horší I tak to byl moc pěkný závod a těším se zas příště

OK1OA

byl to hezky zavod a proti lonsku se ucast snad ani moc nezmenila.

OM8ON

Srdečně Tě zdravím po dvou letech a v příloze posílám hlášení z OL-Party.Loni jsem byl bez antény,letos to bylo slabší,mám tu více QRM. Snad se to příště polepší.

OK2PE

Máme po OL párty a před OL párty. Dík za hezký závod. V závěru posílám své skromné výsledky. Koupil jsem si pro tento den "Jizeru". Bohužel jsem zjístil, že je nefunkční. Tak dlouho jsem odkládal opravu, až bylo pozdě. Potřeboval bych nějakou slušnou dokumentaci. To co jsem našel je skoro nepoužitelné. Tímto bych chtěl oslovit účastníky OL párty, ale i ostatní, jestli by mohli poradit, kde se obrátit. Závod proběhl v klidu, rušení veliké, ale díky mírnému pokroku techniky v mezích zákona, únosné. Použil jsem tradiční sestavu TS850S a anténu LW 83m, kterou používám i pro A160m. Tak to je krátký report z OL párty, tak jak jsem ho prožil já. Chyběl mi Ivan, OK2BMU a Pavel, OK2DM.

OM6PG

Pavle vďaka za party s priateľmi našej mladosti. O rok dopočutia

OK2PKD

Letos jsem konečně vyřešil přizpůsobení LW 80m. Původní MFJ945 nahrazen anténním domkem z RM31, který jsem konečně zrepasoval. PSV na 160 i 80m téměř 1:1, tedy spokojenost. Vadilo jen městské QRM. Tím se omlouvám všem, na které jsem nereagoval. Velké díky Pavlovi OK1DX za pořádání této skvělé akce. Těším se na OL PÁRTY 2023 !

OK2PYA

Zařízení FTDX3000, v pásmu 160m asi 30W, v pásmu 80m 100W přes L-match do LW42m. Tradičně bojuji s panelákovým QRM, hlavně na 160m. Myslel jsem, že bude lepší poslech na MLA s předzesilovačem LZ1AQ, ale to mi na spodních pásmech, (kde bych to nejvíce potřeboval) zatím moc nechodí. Díky za parádní zábavu.

OK2QA

Vysílal jsem jen první hodinu na 160 m, protože jsem podcenil domácí diplomatickou přípravu a vysílání po 22. hodině nebylo akceptovatelné.

OK2QW

73! a hodně zdaru k uspořádání a vyhodnocení této užitečné akce!!!

OK4RQ

Jinak tady behem zavodu na 80 m obrovske mistni QRM. NA 160 M jsem zase vysilal do 8 m vertikalu a byl jsem prekvapen na kolik stanici jsem se dovolal / na řadu dalších jsem se ale nedovolal, hi hi /

OM7RU

Po pár rokoch som mal okrem chuti aj čas na tento retro závod. Retro HW už síce nemám, ale aj s TS-590SG so 100 W, jednopádlovou patičkou a ručným logovaním versatilkou na papier to bolo ako za starých čias. Našiel som aj môj OL QSL, tak pripájam.
Zdravím všetkých OL aj non-OL účastníkov, nech nám to vydrží čo najdlhšie!

OL5Y (OK1FUA)

Jen cca 35 minut provozu.

Hlavní stránka webu